wibako

Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez bober333 » 23 Sty 2015 12:29

Marka i model maszyny: JCB 3CX bez turbo
Rok produkcji: 1997

1.Panowie gdzie są punkty pomiarowe chodzi o ciśnienia w skrzyni , pompie , zmienniku ,proszę o opis jak dla laika gdzie i jaki pomiar jak by były zdjęcia to jeszcze lepie,i czy jest jakiś specjalny przyrząd do pomiaru Skrzynia power shift 4 biegowa i proszę o wyrozumiałość .
2. Silnik opanowałem bo był zatarty rozebrałem do zera i wyremontowałem ale dymi na czarno jak się przy gazuje albo ma obciążenie i nie chce za bardzo mielić przy pchaniu .Pali na dotyk
( wymienione filtry, oleje ,tuleje,pierścienie ,pompka paliwa regenerowana pompa,regenerowana głowica nowy wał panewki ,zawory 20-45 rozrząd na znakach tylko wałek rozrządu nie wymieniłem i trochę żałuje bo trochę krzywki były sfatygowane ) i teraz nie wiem może jazda go trochę blokuje.
3. jeszcze jedno jak jechałem w nocy na pełnym gazie z tłumika idzie prawie ogień

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklama

simmet

Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez MARIO/MECALAC » 23 Sty 2015 15:11

Hahaha koledze wujek616 z waryniaka tez idzie ogień i tlumik caly czerwony. Masz zle udtawiona pompę lub wtryski tak mocno leja ze sie nadmiar spala i dla tego tez może być slaba maszyna i masz zludzenie ze ja jazda trzyma.

Wysłane z Nokia Lumia 1320
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez bober333 » 23 Sty 2015 18:57

Wtryski oznaczenie NJ końcówki nowe ale nie oryginale ustawione na 220 ,pompa też była u pompiarza to najprostszy typ pompy

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez kowalsr » 02 Lut 2015 20:54

bober333 napisał(a):jeszcze jedno jak jechałem w nocy na pełnym gazie z tłumika idzie prawie ogień

Panie szanowny. Jasno to te objawy wskazują na niewłaściwe spalanie paliwa...

bober333 napisał(a):pompa też była u pompiarza


A to że była to nie ulega wątpliwości ale czy była naprawiana? A ważniejsze czy była poprawnie naprawiona i ustawiona?
Piszcie po polsku! Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę" czy "Laske" - prof. Bralczyk

Awatar użytkownika
kowalsr
Operator

Maszyna: BMW 5er


Re: Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez bober333 » 12 Lut 2015 13:29

macie jakieś sprawdzone warsztaty regenerujące pompy wtryskowe

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Re: Gdzie punkty pomiarowe w skrzyni ?

Postprzez puszek_ZGY » 12 Lut 2015 21:11

bober333 napisał(a):macie jakieś sprawdzone warsztaty regenerujące pompy wtryskowe


Osobiście regenerowałem u nich pompę z C-330 i Golfa III i byłem zadowolony (byłem bo już ich nie mam ;)), z tego co wiem C-330 śmiga do dziś, niestety Golf "poszedł" dalej więc nie wiem co się z nim dzieje.

Kolega - mechanik samochodowy cały czas korzysta z ich usług i również chwali sobie.

Dane:

http://www.zumi.pl/2382310,Zaklad_Mecha ... #aboutPage

Nie wiem czy prowadzą wysyłkę, ale warto się zapytać.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej