wibako

Dymienie po wymianie sprężynki w zaworze pompy Delphi

Dymienie po wymianie sprężynki w zaworze pompy Delphi

Postprzez Sikore » 16 Lut 2015 18:50

Marka i model maszyny: Jcb 4cx
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: 0951145

Miałem problem z gaszeniem maszyny, po przekręceniu kluczyka silnik chodził nie równo i musiałem go zdusić żeby zgasić. Wymieniłem cewkę gaszenia, ale nic to nie dało. Więc wykręciłem zaworek ciśnienia pompy, ten wkręcany ukosem na klucz 17 i wyciągnąłem połamaną sprężynkę i tak jak koledzy radzili w innym poście, założyłem sprężynkę od długopisu.
Wszystko jest dobrze, maszyna gaśnie normalnie, ale bardzo dymi na niebiesko. W momencie kiedy dodam max gazu przydymi na czarno i na stałych obrotach już nie dymi. Natomiast kiedy dodam gazu i momentalnie odpuszczę, w momencie zwalniania pedału gazu dymi na niebiesko. Silnik chodzi równo i ma moc.
Czy winny będzie ten zaworek? Bo próbowałem zakładać dłuższą, krótszą, twardszą sprężynę do zaworka i za każdym razem było tak samo. Co najlepsze teraz zakładając zaworek bez sprężyny maszyna normalnie gaśnie po przekręceniu kluczyka.

Sikore
Pomocnik operatora

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 20:39
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Maszyna: Cat 918F, JCB 3CX, Yanmar B-17


Reklama

simmet

Dymienie po wymianie sprężynki w zaworze pompy Delphi

Postprzez budremex » 17 Lut 2015 22:46

Kolego nie jestem ekspertem ale miałem problem z pompą wtryskową Delphi w nośniku teleskopowy. Maszyna też po wyłączeniu zapłonu nadal chodziła na nierównych obrotach musiałem ją zduszać. Podobnie jak u Ciebie wymieniłem gaszaki i nic. Niestety owego zaworka co sam go wykręcałeś nie można ruszać, ponieważ po jego wykręceniu należy wyregulować pompę na stole probierczym u pompiarza. W moim przypadku skończyło się tym, że wymiana zaworka na własną rękę nie spowodowała zakończenia problemu gaszenia silnika a sama maszyna na robocie po kilku godzinach stanęła. Musiałem już wezwać mechanika z prawdziwego zdarzenia. W nośnikach teleskopowych aby oddać pompę do regeneracji trzeba zdemontować silnik, ponieważ usadowienie pompy uniemożliwia jej deinstalację bez wcześniejszego odłączenia silnika od skrzyni biegów. Na szczęście w koparkach jest inaczej. Koszt naprawy wyniósł mnie 5000 zł netto. W moim przypadku wyjęcie pompy trwało 8 godzin pracy dwóch mechaników, montaż kolejne 8 godzin + regeneracja pompy i dojazd serwisu. To jest skrajny przypadek i mam nadzieję, że maszyna nie siądzie Ci na budowie bo wtedy dopiero jest problem. Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Dymienie po wymianie sprężynki w zaworze pompy Delphi

Postprzez mechanior » 23 Lut 2015 00:31

Daleko szukać, ledwie kilka tematów dalej...
viewtopic.php?f=12&t=24497
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Dymienie po wymianie sprężynki w zaworze pompy Delphi

Postprzez Sikore » 23 Lut 2015 14:47

O sorry, przeszukałem forum ale ten post gdzieś mi umknął. Teraz wszystko jasne, temat do zamknięcia.

Sikore
Pomocnik operatora

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 21 Paź 2009 20:39
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Maszyna: Cat 918F, JCB 3CX, Yanmar B-17


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej