wibako

Powershift czy manual

Powershift czy manual

Postprzez SLONJU77 » 08 Mar 2015 20:34

Marka i model maszyny: JCB 3 CX
Rok produkcji: 1997

Mam pytanie mam zamiar zakupić 3 cx i mam dylemat jaką skrzynie wybrać powershift czy manual ,która mniej awaryjna powershift jest po remoncie,a w manualu jest przy wbijaniu biegów duży skok lewarka ale oglądałem kilka 3 cx i w połowie jest problem z tym lewarkiem od biegów,duży rozrzut przy wbijaniu biegów,bardzo prosze o pomoc w wyborze i z góry dzieki za wszystkie sugestie

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Reklama

simmet

Re: Powershift czy manual

Postprzez Jarewa » 08 Mar 2015 21:00

Obydwie sa na jednej lini. Ale z tych lat co kupujesz to wszystkie już swoje przepracowały co byś nie kupił i tak może się posypać. Manual mniejsze koszta naprawy. A co do już naprawianych to bym podchodził z dystansu jak nie ma faktur napraw to nie wiadomo co i jak.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Powershift czy manual

Postprzez WN-TECH » 10 Mar 2015 20:35

naprawa wybieraka jest prosta i w miarę tania.

a do faktur z naprawy--ślisko jest tym się sugerować :crazy:
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Powershift czy manual

Postprzez SLONJU77 » 10 Mar 2015 21:06

Widzę że mieszkamy niedaleko od siebie WN-TECH ,w miarę tania to znaczy jaka to może byc kwota ?Jeszcze jedno odnoszę wrażenie że koparkoładowarki ze skrzyniami powershift z tych samych roczników są tansze niż ich odpowiedniki z manualną skrzynią,czym to jest spowodowane? Awaryjnością powershifta?I czy manual od powershiftu różni się tylko metodą przełączania biegów a reszta jest ta sama tzn.skrzynia itd.

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Powershift czy manual

Postprzez WN-TECH » 11 Mar 2015 20:36

to są całkiem inne skrzynie.poczytaj.

wycena wybieraka---klucz 13 odkręcasz 4 śruby ---wyjmujesz wybierak---patrzysz co umarło,co umiera,co żyje i dopiero wyceniasz.

to przy maszynie z 97 roku jest mało istotne---bo to mogą być zwłoki ubrane w ślubny garnitur wiec radze się porządnie przyjrzeć
jednej i drugiej.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej