wibako

połączenie alternatora jcb 3cx

połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 16 Mar 2015 23:43

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1999


Witam,

Mam problem z alternatorem w 3cx , brak lub częsciowe ładowanie akumulatora , obrotomierz (sam bez licznika mtg) ani drgnie .
Zabrałem sie za rozebranie alternatora i wpierw natknąłem sie na dziwne połączenia (na kostki) które nie trzymały , wyczyścilem poskładałem i tak samo jak przed czyli zonk.
Alternator wyjety ale nic nie moge spasować bylem u elektromechanika i twierdził ze to alternator od jakiej starej fiesty albo eskorta a obrotów silnika nie ma prawa posiadać.
teraz nie wiem czy mam wszytskie kable wyjsciowe do alternatora i co bylo kombinowane , mam tylko 3 kable ktore dochodza do alternatora czy to wszystko ?
juz nie wiem , moze jakiegos brakuje ?


Pomoze ktoś??
Załączniki
alternator jcb 3cx.jpg

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


Reklama

simmet

połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 18 Mar 2015 19:41

Jak widać forum tylko dla swoich i nikt nic nie pomoże.... nowemu

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez siekla1 » 18 Mar 2015 19:50

Normalnie od alternatora wychodzą 3 przewody: jeden +, drugi wzbudzenie i trzeci na kontrolkę jak się nie mylę. O ile u Ciebie chyba 2 kable są plusowe to brakuje przewodu do śrubki z literką W u góry. Bez tego alternator nie ruszy z ładowaniem. Ta instalacja na kostkach wygląda masakrycznie, nie wiem po co ktoś miałby tam grzebać i wsadzać alternator z fiesty. Tą maszynę to chyba w takim stanie kupiłeś?

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 18 Mar 2015 20:01

tak , kupilem tak jak na zdjeciu , jest wyjscie na W (wystający gwint) ale nie wiem co tam podłączyć .

ten 1 od góry D+ idzie do góry na maskę gruby,
nad ramą bodajze z kabiny idą 2 cienkie w oplocie i wchodza do dolnych pinów tylko jest beznadziejnie z tymi złączkami,
teraz nie wiem gdzie podłaczyć to wyszstko zeby hulało

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez Jarewa » 18 Mar 2015 22:24

siekla1 napisał(a):Normalnie od alternatora wychodzą 3 przewody: jeden +, drugi wzbudzenie i trzeci na kontrolkę jak się nie mylę.



Kontrolka i wzbudzanie to jedno (wyjątkiem były kamazy które nie posiadały kontrolki)

kopdrog napisał(a):jest wyjscie na W (wystający gwint) ale nie wiem co tam podłączyć .



"W" to podłączenie obrotomierza..

Podaj dokładne oznaczenia dolnych podłączeń B+ itd. ...
Gruby czerwony to wiadomo że do B+ i to stały plus. Te dwa cienkie trzeba obadać i zobacz stany napięciowe na nich używając żarówki 5W, Możliwe że jeden to kontrolka a drugi to na obrotomierz.


Ale o ile się nie mylę podobny gdzieś widziałem i dwa dolne pierwsze to B+ a trzeci D+ kontrolka.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 27 Mar 2015 21:42

Sprawa na te chwile wyglada tak : stary alternator widoczny na zdjeciu sie rozleciał przy próbie ogledzin
Zakupilem nowy ( zamiennik) serwiskopie jednak brak na nim jakichkolwiek oznaczeń:)
po założeniu podpiąłem gruby przewód B+ oraz kontrolke i obrotomierz ( na czuja ale bylo ok),
ładowanie 13,8v na wolnych , kontrolka sie nie pali obroty w normie.
po polowie dnia pracy znowu padło brak ładowania i obrotów, teraz nie wiem kompletnie co jest nie tak na alternatorze tylko napiecie 12,5 v.

Czy jest jeszcze coś co trzeba sprawdzić , np przy akumulatorze , moze jakis przekaznik bezpiecznik gdzies jest?

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez rumpek » 28 Mar 2015 19:20

Zobacz czy nie poluzowało ci się kółko pasowe przy alternatorze. Zamienniki nie mają klina i ja jeden reklamowałem bo poluzowała się śruba dociskająca kółko i wytarł się wirnik

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 30 Mar 2015 14:42

Witam, kółko sie nie obluzowało ,
podłączyłem żarówkę miedzy stałym plusem z rozrusznika a D+ i gaśnie po uruchomieniu silnika .
Jak w trakcie podepne pod kntrolkę jest ok ale po ponownym rozruchu znowu nie ładuje.
Teoretycznie jakbym pociagnął kable do kabiny z zarówką to byłoby ok ale wolałbym mieć wszystko prawidłowo.

Gdzieś jednak ginie coś miedzy przewodem D+ a kabiną tylko gdzie i co?

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez raudek » 31 Mar 2015 06:11

Witam.
Czy obie żarówki są tej samej mocy?
Pozdrawiam.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


połączenie alternatora jcb 3cx

Postprzez kopdrog » 31 Mar 2015 11:00

kontrolki w kabinie to sa diody a ja podłaczylem dodatkowo zarówke 2W .
Bylem wczoraj u elektromechanika i on stawia na panel w kabinie , podobno nie daje sygnału na alternator przewodem 407 .
Nie chciał sie podjac naprawy układu scalonego bo w tym nie siedzi i kazał jedynie poprowadzic przewody do kabiny podpiete pod stacyjke ( B+ i D+ z żarówką) .
Działać działa bez problemu , tylko ten panel ..... nowy 1700 zł chyba ciekawe czy ktos go naprawia ?

kopdrog
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2015 23:30

Maszyna: JCB 3cx 1999

Firma: kop-drog


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej