wibako

Brak II biegu do tyłu

Brak II biegu do tyłu

Postprzez Hipo » 25 Mar 2015 21:03

Marka i model maszyny: JCB 3CX Contractor
Rok produkcji: 2008

Witam kolegów.

Problem jest następujacy, zaginął II i IV bieg jazdy do tyłu, czasami zdarzy się że zadziała. Uszkodzona była środkowa cewka w dolnym rzędzie (pękniety plasyk ze stykami do kostki) cewkę wymieniłem, niestety problem pozostał. Cewka raczej jest dobra po zamieniłem ją z sąsiednią i dalej nie ma jazdy do tyłu na 2 i 4-ce.

Przekaźniki koło hamulca cykaja jak przełaczam manetką biegi czy też jazda przód - tył, wszyskie bezpieczniki sprawdzone.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Reklama

simmet

Brak II biegu do tyłu

Postprzez rafal22 » 25 Mar 2015 22:57

witam niedawno miałem to samo w takiej samej maszynie uszkodzona była cewka w górnym rzędzie pierwsza od silnika

Autor postu otrzymał pochwałę

rafal22
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 20:01
  • Miejscowość: Giżycko
  • Pochwały: 1

Brak II biegu do tyłu

Postprzez uszi » 25 Mar 2015 23:24

Sprawdź wszystkie przekaźniki co odpowiadają za jazdę i zmianę biegów, miałem identyczny problem i okazało się że przekaźniki są dobre ale nie łączy w tej podstawie w którą są wciśnięte, wyjmij przekaźniki i pozaciskaj końcówki na kablach, u mnie pomogło :D
A co do przeskakiwania przekaźnika to tam jeden jest zależny od drugiego, więc to że jeden przeskakuje to nic nie znaczy...Ja sprawdzałem przekaźniki po przez uderzenie (delikatnie) młotkiem w obudowę, ten co nie łączy powinien zaskoczyć (oczywiście sprawdzaj na załączonej jeździe na biegu który nie działa, jak ruszy to wyjmij i podegnij blaszki)

Awatar użytkownika
uszi
Młodszy operator

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 12:11
  • Miejscowość: Elbląg
  • Pochwały: 3

Maszyna: JCB 4CX Liebherr 902 John Deere 6110


Brak II biegu do tyłu

Postprzez Hipo » 26 Mar 2015 07:10

No właśnie zauważyłem ze nie ma tak że pracuje tylko jeden przekaźnik tylko klika jednocześnie conajmniej dwa. Dzieki za sugestie z puknieciem młotkiem, wypróbuje dziś.


Koledzy a ma ktoś jakąś rozpiskę która cewka jest od czego? jest ich 7 i na slepo będzie trudno trafić na tą co odpowiada za zagubione biegi.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Brak II biegu do tyłu

Postprzez siekla1 » 27 Mar 2015 08:57

Jeśli chodzi o przekaźniki to można sciągnąć z nich obudowę i zasterować ręcznie. Ja kiedyś miałem podobny problem tylko z biegami do przodu i okazało się , że 2 fabrycznie nowe przekaźniki były zepsute, dopiero 3 był sprawny i maszyna jeździła. Co do cewek to kiedyś zamieniałem kilka razy pomiędzy sobą i dopiero któraś z rzędu zmiana spowodowała usunięcie problemu - chodziło o napęd 4x4 . Po zamianach cewek ginęły biegi i inne dziwne rzeczy a potek nagle wszystko ok i działa do dziś ze 4 lata już.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Brak II biegu do tyłu

Postprzez Hipo » 27 Mar 2015 21:10

opukałem wszystkie przekaźniki, nawet pozamieniałem miejscami i nadal brak poprawy. Panowie ponawiam prośbę o opis cewek na skrzyni, nie chcę przekładać na ślepo.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Brak II biegu do tyłu

Postprzez Hipo » 31 Mar 2015 21:34

Problem został dziś rozwiązany, uszkodzona cewka pierwsza od silnika u góry. Co ciekawe po wyjeciu czy na zgaszonym silniku działa, czpien stuka bardzo mocno, jednak jak dostanie cisnienie to jest kupa.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Brak II biegu do tyłu

Postprzez rafal22 » 01 Kwi 2015 18:31

tak jak mówiłem

rafal22
Pomocnik operatora

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 20:01
  • Miejscowość: Giżycko
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej