wibako

70mm konik jcb 4cx SUPER

70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 03 Kwi 2015 16:49

Marka i model maszyny: JCB 4cx super
Rok produkcji: 2003

Witam ! Mam dosyć szczegółowe pytanie, może ktoś pomoże? Moja maszyna 4cx super różni się od 4cx dłuższym ramieniem kopiącym. Wiem też , że sworzeń główny na którym wisi całe ramie na koniku ma średnice 70mm, a w zwykłym 4cx ma 65mm. A pytanie jest takie , czy w koniku moim jest po prostu rozwiercona ta główna tuleja przez fabrykę na grubszy sworzeń , czy jest tam grubsza tuleja już fabrycznie(chodzi mi o wymiar zewnętrzny całej tulei)? Pytam dlatego , że chce zmienić konik (zakupiony już używany w doskonałym stanie, ale od zwykłego 4cx na sworzeń 65mm) i nie wiem czy jak rozwiercę(roztoczę) tuleje w "nowym" koniku czy nie osłabię tego połączenia konik-ramie? fabryka tez tak robi do 4cx super?

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


Reklama

simmet

konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 05 Kwi 2015 20:16

Widzę , że macie pojęcie tylko o pierdołach... Nikt nie wie co za konik siedzi w 4cx super?

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


konik jcb 4cx SUPER

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Kwi 2015 20:27

Ja widzę tylko że mało kto posiada taki sprzęt, czytaj mało popularny. Najwięcej JCB to 3CX. Druga sprawa jeśli ktoś ma taki sprzęt to wchodzi tylko po pomoc w razie awarii i na forum się nie udziela, więc kolego proszę Cię o wyrozumiałość.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 05 Kwi 2015 21:16

Fakt , że nie wchodzę często na forum. Ale nie jetem mechanikiem i nie wypowiadam się w kwestiach o których nie mam pojęcia... Ciężko uzyskać od was pomoc , bo ja się nie udzielam? to komu pomagacie? Serwisantom?

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez rudesmen » 05 Kwi 2015 22:06

Forum tworzą ludze tacy jak Ty. Widocznie nikt kto ma pojęcie o koniku z większym sworzniem nie przeglądał ostatnio forum. Rozwiązaniem było by sprawdzenie w katalogu części, ja posiadam tylko do modeli do 2002r.
Moja rada postaraj się o katalog części albo zadzwoń do Interhandlera z tym pytaniem. Jak będziesz wiedział to napisz bo sam jestem ciekaw.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2187
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 08 Kwi 2015 16:21

Witam. Interhandler Olsztyn nie umiał odpowiedzieć mi na to pytanie... Być może nie chciało im się grzebać. Nie wiem gdzie szukać jeszcze pomocy? A w tym katalogu do 2002 jest różnica w tych konikach? Jest duże prawdopodobieństwo , że nic nie zmieniali w roczniku 2003...

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez Hipo » 08 Kwi 2015 20:26

Nie kieruj się prawdopodobieństwem bo w działaniach fabryki brakuje jakiejkolwiek logiki. Generalnie to wątpie czy w katalogu częsci będziesz miał takie informacje, bedzie obrazek nr częsci i tyle.

Ale ja bym nie kombinował, dotoczyłbym po prostu grubszą tuleje w ramię i ożenił ramię 70mm z konikiem 65mm i tyle.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 13 Kwi 2015 18:59

A ile wytrzyma taka dotaczana tuleja w ramię? A także , ile wytrzyma cieńszy sworzeń na dłuższym ramieniu? Boję się , że za 3 miesiące będę musiał to wszystko poprawiać... Jeszcze muszę Was przeprosić za błąd w tytule. Podałem , że zwykły jcb 4cx ma ten sworzeń dolny średnicę 65mm a 4cx super 70mm , a tak naprawdę jest to w zwykłym 4cx 60mm a w 4cx super 65mm. NIe zmienia to jednak mojego problemu, ale przeprosiny się należą :)

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez Hipo » 13 Kwi 2015 20:54

Prawdopobnie szybciej się wypracuje.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez umanek82 » 14 Kwi 2015 22:04

Konik z 4CX SUPER ma większe gabaryty w miejscach osadzania tulei jest oznaczany jako 15,6"
Ze zwykłej czwórki (oznaczenie 14") po rozwierceniu otworów pod boom i karetkę może być kicha prawdopodobnie w najgorszej sytuacji mogłoby się coś urwać.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 17 Kwi 2015 17:27

konik 14" który kupiłem nie różni się niczym od tego który mam na koparce 15,6" poza rozwierconą tuleją , na której wisi ramie. Nie wiem jednak czy jest tak w oryginale , bo mam tą koparkę dopiero 2 lata i nie wiem czy ktoś nie kombinował już tu czegoś. (czy też nie jest to koń 14" rozwiercony przez jakiegoś magika do 15,6") obmierzyłem całego konika suwmiarką wszystko to samo... A może można sprawdzić po numerach na koniku czy jest to oryginał od tej maszyny? nr 331/19802

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez bartifeeli » 27 Kwi 2015 22:54

Jeżeli ktoś by przed Tobą tam coś dłubał, to chyba oba koniki powinny mieć ten sam numer katalogowy. Poza tym jednak dorabiane sworznie różnią się wizualnie nawet od zamienników i po tej "samoróbie" możesz coś wywnioskować :wink:
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 30 Kwi 2015 14:50

Faktycznie numery się różnią na konikach , ale czy to jest wyznacznik tego ,że mam na maszynie założony oryginalny? W końcu moj jest z 2003 a ten zakupiony z 2007r. Poza tym wózek przesuwu (sanie) nie są oryginalne , bo nie mają żadnych numerów (zamiennik pewnie) stąd też wszystkie moje pytania co do tego konika... Do tej pory tego nie założyłem , ale myślę ze roztocze ten otwór na sworzeń 65 mm a potem się będę modlił , żeby to wszystko się nie urwało przy pierwszej stawianej studni... Że też nikt nie zna rozmiarów konika 15,6", byłbym spokojniejszy...

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez Specjalista JCB » 05 Maj 2015 13:14

Kolego jeżeli chcesz uzyskać szczegółową informację musisz podawać szczegółowe dane. Poza modelem maszyny i orientacyjnego rocznika podajemy nr seryjny. Rocznik podawany na tabliczce (zakładam że nie przebijana) odnosi się do daty wyjścia/sprzedaży maszyny z fabryki a nie produkcji. Data produkcji zawiera konkretny dzień/miesiąc/rok. Tyle wyjaśnień ogólnych.
Od 2005 roku JCB wycofało się z sprzedaży samego Kingpostu i sprzedaje tylko zestawy naprawcze z zmienionymi sworzniami siłowników obrotu i głównymi obrotu. Nr mogą się różnić ze względu na sam sposób mocowania sworzni. Nr który podajesz nie występuje dzisiaj w katalogu (NLA)
Jak piszesz posiadasz Kingpost 15,6 i chcesz zmienić na 14. Tulejki mocujące są inne ale nie ma żadnych danych z fabryki czy sam odlew w tym miejscu ma inne wymiary poza bardziej rozwierconym otworem. W załączniku wymiary tulejek o jakich piszesz.
Załączniki
Kingpost.jpg

Specjalista JCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Kwi 2014 14:57
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: Wszystkie JCB

Firma: Serwis


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 05 Maj 2015 20:41

Dzięki za rysunek tulei wraz z wymiarami. Widzę , że skoro w kingpoście moim 15'6 tulejka ma rozmiar zewnętrzny 80mm. Żeby ją dopasować na wcisk z odpowiednim luzem to wymiar w koniku powinien mieć jakieś 79,92 ? Stary Kingpost już zdjęty . Nowy we czwartek idzie to roztoczenia. Na jaki wymiar powinien zostać roztoczony? 79,92 mm skoro tuleja ma 80,00 mm?

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez Specjalista JCB » 06 Maj 2015 09:19

Podane wymiary tulejek są wymiarami nominalnymi dla serwisu. Wymiar jest podany do dopasowania sobie narzędzia do demontażu i montażu tulejek. Jak już wcześniej podałem JCB nie udostępnia dla tych tulejek i otworów wymiarów z tolerancją +/- i trzeba je pozyskać z posiadanych elementów. Nigdy nie spotkałem się z propozycją JCB która proponowała by regenerację elementów przez rozwiercanie, z wiadomych powodów.
Jedyną proponowaną przez JCB metodą są nadwymiarowe sworznie i tulejki które teoretycznie są w katalogu i sprzedaży (do innych miejsc niż obecnie omawiamy)

Specjalista JCB
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 Kwi 2014 14:57
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: Wszystkie JCB

Firma: Serwis


Re: 70mm konik jcb 4cx SUPER

Postprzez ART_jcb » 13 Maj 2015 22:11

Konik roztoczony , nowe tuleje , nowy sworzeń. Wszystko dopasowane do oryginalnych wymiarów. Także temat uważam za zamknięty. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej