wibako

Znikła jazda

Znikła jazda

Postprzez bercik302 » 15 Kwi 2015 12:41

Marka i model maszyny: maszyna leśna na bazie jcb

Posiadam maszynę leśna na bazie jcb, skrzynia international transmision 460065500154 jest na niej jeden zawór do zmiany jazdy przód tył, biegi wrzucane ręcznie przez dźwignie (4 biegi), skrzynia jest polączona z silnikiem wałem i przy silniku jest dopiero w zmiennik momentu wraz z pompą transmisyjną. Wczoraj normalnie zjechałem na bazę, dziś z rana maszyna nie ma jazdy, w punkcie pomiarowym przy zaworze zmiany jazy nie ma ciśnienia w ogóle, odkręciłem wąż który tam idzie i na zapalonym nie podaje w ogóle oleju. Na zmienniku nie mam punktu pomiarowego(tylko dwa korki) tylko ten jeden koło zaworu jazdy przód tył. Ostatnio wymieniłem pompę transmisyjną na nówke, olej ok czysty bez opiłków, sitko czyste, tarczki w skrzyni wymieniałem jakieś pół roku temu oraz uszczelnienia na koszu takie teflonowe pierścienie. Objawy są takie jak by skrzynia w ogólne nie pracowała bo mogę wrzucić każdy bieg bez sprzęgła nie ma zgrzytu żadnego. Wał wychodzący od silnika w stronę skrzyni się kręci (ten który łączy się z pompą transmisyjną) Czy to może być winna zmiennika ? ale czy wtedy ten wał co łączy silnik ze skrzynią nie powinien stać w miejscu ? (tak kiedyś miałem jak padł mi zmiennik z tego co pamiętam). Zmiennik nie ma przepracowanwgo nawet roku.Dzięki za odpowiedź

bercik302
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 19 Mar 2013 21:19

Reklama

simmet

Re: Znikła jazda

Postprzez WN-TECH » 16 Kwi 2015 19:31

może oberwało ci śruby łączące zmiennik z kołem zamachowym.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej