wibako

Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez Dzidekxx » 04 Maj 2015 15:43

Panowie mam poważny problem mianowicie skrzyni biegów posiadam JCB 3CX Sitemaster 99r skrzynia Powershift. Czytałem dużo postów i ciągle nie znam przyczyny , problem wygląda następująco,robiłem sprzętem we wtorek było wszystko ok nic się nie działo po wróceniu z pracy odstawiłem sprzęt i wszystko było ok, w piątek miałem jechać do klienta i lekkie zdziwienie akumulator rozładowany wziąłem prostownik podładowałem akumulator odpaliłem i porażka brak jakikolwiek biegów ani do przodu ani do tyłu nic ani szarpnięcia, wziąłem się do czytania postów i krok po kroku sprawdzaniu, zacząłem od bezpieczników,przekaźników i dźwigni zmiany biegów wszystko dobrze,ole, filtr oleju wymienione w tamtym roku następnie do cewek od biegów mam 6 cewek 4 na biegi 2 na przód i tył prąd dochodzi do każde po włączeniu poszczególnego biegu , wykręciłem cewkę od jady przód i tył sprawdziłem na krótko przez prostownik i zamyka się i otwiera czyli sprawna tam mi się wydaje bo te tłoczki chadza. sączy mi się minimalnie z czujnika ciśnienia oleju ale chyba on tylko komunikuje na wyświetlaczu o nie właściwym ciśnieniu??. Jeszcze dokładnie muszę sprawdzić cisnienie oleju w skrzyni biegów sprawdzałem ale ciśnieniomierzem do cylindrów benzyny i pokazało mi przy luzie 10.5 bara a przy obrotach 12.5 bara tylko nie mogę sprawdzić pod obciążeniem ile ma ciśnienia bo nie mam własciwego ciśnieniomierza ale załatwię sobie i na biegu sprawdzę ile daje.
Panowie proszę o pomoc bo ja już zgłupiałem co może być bo chce wszystko sprawdzić przed wyjęciem skrzyni cokolwiek piszcie może akurat albo podajcie jakiś numer tel do speca od takich rzeczy
Ostatnio edytowany przez wujek616, 04 Maj 2015 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie używaj w tytule tematu słów POMOCY itp ( REGULAMIN dz.III TEMATY, pkt 4)

Dzidekxx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:22

Reklama

simmet

Re: Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez ART_jcb » 04 Maj 2015 18:45

Sprawdz jescze przewód , który idzie w dzwigni od przedniej łyżki. Jest tam wyłącznik jazdy i drugi przewód żółw. Zobacz ten od rozłączania jazdy , bo może się przetarł , a może dotyka do masy. U mnie kiedys tak było i niby wszystko ok , a koparka nie jechała. A może sam przysisk rozłącza i nie załącza? przycisk od rozłączania jazdy to ten z przodu dzwigni , bo z boku to pewnie zółw.

ART_jcb
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 28 Lut 2012 17:07

Maszyna: koparko-ładowarka JCB 4cx
Jcb js 130

Firma: Wlasna


Re: Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez Dzidekxx » 04 Maj 2015 21:37

Jutro sprawdzę dokładnie bo dziś to tylko go naciskałem najwyżej rozkręcę całą deskę rozdzielczą i posprawdzam przewody także od ręcznego niby na wyświetlaczu pokazuje ręczny jak włączam bieg ale nic nie wiadomo dzieki za podpowiedz każda sie przyda bo mi ręce opadają :evil:

Dzidekxx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:22

Re: Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez dawidk » 04 Maj 2015 22:21

Sprawdź kolego czujnik - krańcówkę od ręcznego, ona nie załączy sprzęgła kierunku jazdy - nie pojedzie jeśli widzi zaciągnięty ręczny...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez Jamar » 04 Maj 2015 22:48

Jeśli autor postu twierdzi że ma sterowanie cewek kierunkowych to znaczy że problem nie leży w elektryce. Chyba że coś źle zrozumiałem. jeśli po włączeniu np. 1-go biegu do przodu jest prąd i masa na cewce od biegu i na cewce od jazdy do przodu to niema sensu rozwodzić się nad elektryka tylko trzeba szukać problemu w samej skrzyni.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1405
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez jackson » 05 Maj 2015 11:27

Witam

Z tego co czytam objawy to widzę kilka błędów jako tako nie ma dwóch elektrozaworów do kierunków jazdy jest tu kombinacja środkowego rzędu z poszczególnymi bocznymi podaj nr seryjny maszyny coś będziemy radzić
Wszystko się da naprawić, tylko w zależności jakim sposobem i jakimi kosztami

jackson
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 21 Lis 2011 23:51
  • Miejscowość: podkarpackie
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB :)


Re: Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez Dzidekxx » 05 Maj 2015 14:02

Jamar z tego co sprawdzałem probówka to jest po włączeniu poszczególnych biegów i jazdy dochodzi prąd na cewki sprawdzę dokładnie jeszcze miernikiem jaki prąd dochodzi najgorsze w tym to jest że pracowałem sprzętem normalnie nic się nie działo nie słab ani nic nie strzeliło normalnie zjechałem do domu i go postawiłem za parę dni chciałem go odpalić na robotę i akumulator wyczerpany po naładowanie akumulatora biegi zginęły to jest najgorsze żeby coś strzeliło była słaba to bym brał sie za skrzynie a tu nic podobnych objawów magia :evil:
Ostatnio edytowany przez Dzidekxx, 05 Maj 2015 14:04, edytowano w sumie 1 raz

Dzidekxx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:22

Problem Z Biegami BRAK JCB 3CX 99r Powershift

Postprzez Dzidekxx » 05 Maj 2015 14:04

jackson numer seryjny mojej magicznego sprzetu to
SLP3CXTSXE0485166

Dzidekxx
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:22

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej