wibako

easy control czy warto??

easy control czy warto??

Postprzez tomi4a » 16 Lip 2015 08:52

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 2015

Witam. Planuje kupić nowe JCB 3cx z funkcją easy control. Czy warto? jaka jest żywotność . Proszę o swoje zdanie osób pracujących na takich kopareczkach . do tej pory moje koparki posiadały standardowe sterowanie ale podoba mi się sterowanie na dżojach tylko czy warto?? z góry Dzięki

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Reklama

simmet

easy control czy warto??

Postprzez Thygerrr » 18 Lip 2015 19:58

Witam , powiem szczerze że joystick jest dobry do koparki a nie gównopchaja brat pracuje na 4 CX EASYcontrol i mówi że pracuje się płynniej i lepiej niż na wajchach i z plusów chyba tyle, bardzo niewygodnym jest obracanie się z funkcji koparki na ładowarkę i odwrotnie,za każdym razem trzeba podnosić kierownicę i przełączać klawisz kop-ład, do tego włączać joystick, jeśli się zapomnisz możesz go nawet urwać, a naprawa może być kosztowna w zależności od uszkodzenia, także w koparko ładowarce najlepszym jak dla mnie rozwiązaniem są wajchy, połączenie bezpośrednie . Z pośrednim prędzej czy później mogą wystąpić problemy,
PS. Czy warto dopłacać do joysticków 10 tysięcy przy kupnie nowej maszyny?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: easy control czy warto??

Postprzez tomi4a » 19 Lip 2015 22:04

dzięki kolego na takie odpowiedzi czekałem. jeśli chodzi o przytwierdzenie dżojów do fotela to też mi się to wydawało lipne nie wiem czy rozwiązanie z cat czy volvo nie było by wytrzymalsze i mniej kłopotliwe. czekam na więcej opinii na ten temat
pozdrawiam

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Re: easy control czy warto??

Postprzez bonbonek » 22 Lis 2015 11:03

Mamy od 2 miesięcy w firmie JCB 3cx eco contractor a AEC z 2015. Po pierwsze to nie Case i joystick kosztują około 6 tys euro . Po drugie oprócz joystick ów w zestawie dostajesz : podgrzewanie siedzenie z amortyzacja na powietrze (bardzo fajna sprawa) , LSD , oraz blokada tylnego ramienia hydrauliczna i stopy sterowanie automatycznie . Sterowanie na joystickach jest o niebo prostsze i dokładniejsze. Mamy już od 5ciu lat jcb 3cx super i powiem że contractor dużo mocniejszy . Jedyne co wydaje się być nie do końca potrzebne to 6 co biegowy Autoshi ft wystarczy zwykly powershift 4 roku biegowy :) No ale taka maszyna była na stoku i taka wzięliśmy

bonbonek
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 14 Lis 2015 21:20

Maszyna: JCB 3CX CONTRACTOR ECO AEC , JCB 3CX SUPER , JCB8018,CAT 906

Firma: BET-POL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej