wibako

Rodzielacz teleskopu - cieknie

Rodzielacz teleskopu - cieknie

Postprzez JCB3CX » 20 Lip 2015 14:25

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2002

Witam,

Cieknie rozdzielacz teleskopu który znajduje się z tyłu koparki po lewej stronie (patrząc od tyłu koparki) widoczny na rys.1. Cieknie z miejsca zaznaczonego na rys.2.

Czy jest możliwość uszczelnienia tego elementu?

Rys.1
Image
Rys.2
Image

Dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam.

JCB3CX
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 07 Sie 2014 19:46

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Wrocław


Reklama

simmet

Rodzielacz teleskopu - cieknie

Postprzez helmut » 23 Lip 2015 22:23

Z tego co pamiętam musisz odkręcić tą śrubę widoczną na 2 zdjęciu z tyłu rozdzielacza a wtedy odblokuje się grzybek z którego masz wyciek. Tam są chyba dwa oringi które dobrałem z typowego zestawu normaliów. Problem zaczął się w momencie montażu, bo za nic nie dało się włożyć tego grzybka w poziomie. Wyjąłem rozdzielacz i włożyłem go na pionowo. Robiłem to ze dwa lata temu więc może coś być niedokładnie. Kojarzy mi się jeszcze jakaś sprężynka pod grzybkiem na którą trzeba uważać. Powodzenia.

Autor postu otrzymał pochwałę

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Re: Rodzielacz teleskopu - cieknie

Postprzez JCB3CX » 24 Lip 2015 13:43

Witam. Dzięki za podpowiedż też wyjąłem rozdzielacz bo kupiłem zestaw uszczelnień i wymieniłem wszystkie przy okazji tylko teraz pedał nie odbija linka w tym samym położeniu jakby ciężej chodziła.Zapomniałem dodać na grzybku jest pierścionek teflonowy i oring i raczej go niewłoży się bez demontarzu zaworu bo trzeba go wcisnąć odpowiednio aby móc wkręcić tą śrube blokującą

JCB3CX
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 07 Sie 2014 19:46

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Wrocław


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej