wibako

Wycieraczka i wskaźniki zwariowały, dodatkowo nie odpala

Wycieraczka i wskaźniki zwariowały, dodatkowo nie odpala

Postprzez Gonzalez » 15 Sie 2015 10:13

Marka i model maszyny: JCB 3CX Super
Rok produkcji: 2005

Witam. Jakiś czas temu pojawił się problem z przednią wycieraczką. Sama z siebie się włączała, jedyne co na szybko pomogło, to wyjęcie bezpiecznika i ustawienie przełącznika w pozycji 1 W pozycji 0 nawet bez bezpiecznika i tak się włączała ;/
Przedwczoraj dodatkowo wskaźnik temperatury i paliwa zwariowały. Wskazówki skaczą i pokazują co im się podoba ;] Dodatkowo jak koparka ma włączony zapłon i naciśniemy przycisk od pływającej łyżki wskaźnik od paliwa też zaczyna skakać.
Żeby tego było mało, wczoraj koparka zgasła sama z siebie. Przy próbach odpalenia załapywała i po sekundzie gasła (tak jak by elektryka odcinała zapłon), jak odpaliła to parę kilometrów było dobrze i znowu to samo, ledwo wróciłem na bazę. Dzisiaj od rana odpala normalnie.
Czy te wszystkie objawy mogą być ze sobą w jakiś sposób powiązane ? Od rana przejrzałem wszystkie bezpieczniki w kabinie i te 4 duże po lewej stronie komory silnika. Zostały mi jeszcze te przekaźniki pod przednim kokpitem.
Proszę o jakieś wskazówki gdzie ewentualnie szukać przyczyny.

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Re: Wycieraczka i wskaźniki zwariowały, dodatkowo nie odpala

Postprzez umanek82 » 15 Sie 2015 18:54

Witam masz przetartą wiązkę elektryczną główną.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej