wibako

Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 04 Wrz 2015 07:10

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1997
Numer seryjny: SLP3CXTSVE0451633

Panowie kupiłem nowy rozdzielacz ,żeby było taniej wziąłem jego na kolegę chodzi o vat ,nie mam żadnej działalności więc wiadomo o co chodzi.Olej do hydrauliki kupiony miałem wcześniej też po taniości no ale original hp32 filtr miałem kupiony też już wcześniej u tego samego sprzedawcy tylko że na siebie bez faktury .Rozdzielacz wstawiony działał jak należy przez 5 miesięcy no i zaczął się pocić prawdopodobnie z pod 1 pierwszego suwaka , demontuje wysyłam na gwarancji żeby nie przepadła bo tylko jest jej 6 miesięcy a oni odsyłają pismo że chcą na wszystko faktury na olej na filtry jakie były pomiary ciśnień i do tego zdjęcia manometru w czasie pomiaru , wszystko rozumiem z tym olejem ,ale kto robi zdjęcia zegarów, faktur czy nawet paragonu na oleje taż nie mam bo myślałem że 6 miesięcy to powinien wytrzymać tym bardziej że mało koparka pracowała. CZY KTOŚ POWIE MI JAK Z NIMI WALCZYĆ czy po prostu odebrać rozdzielacz wymienić uszczelnienia pod suwakiem i dać spokój.

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklama

simmet

Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez wojtas4327 » 04 Wrz 2015 07:50

bober333 napisał(a):CZY KTOŚ POWIE MI JAK Z NIMI WALCZYĆ czy po prostu odebrać rozdzielacz wymienić uszczelnienia pod suwakiem i dać spokó


Moim zdaniem gra nie warta świeczki, jedyne co powinieneś zrobić to zadbać o "dobrą" reklamę tego "człowieka". Widać że szukanie dziury z tym zdjęciem.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 04 Wrz 2015 18:31

Panowie czy ktoś fachowo opisze mi jakie pomiary ciśnień powinno się zrobić przy wymianie rozdzielacza i jakie wartości powinien pokazać zegar, niestety muszę wszystko opisać dla gwaranta .Gość który mi wstawiał i robił pomiary wyjechał i nie ma z nim kontaktu.maszyna jcb 3cx 1997 SLP3CXTSVE0451633

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez Jarewa » 04 Wrz 2015 20:36

bober333 napisał(a):Panowie czy ktoś fachowo opisze mi jakie pomiary ciśnień powinno się zrobić przy wymianie rozdzielacza


Żadne bo jest nowy i sprawny wiec nie ma sensu sprawdzać przy nowym ciśnień.

Podstawowe pytanie czy dostałeś instrukcje montażu i czynności?? jeżeli nie to mogą się cmoknąć w pompkę.

bober333 napisał(a):demontuje wysyłam na gwarancji żeby nie przepadła bo tylko jest jej 6 miesięcy a oni odsyłają pismo że chcą na wszystko faktury na olej na filtry jakie były pomiary ciśnień i do tego zdjęcia manometru w czasie pomiaru


To nie ty masz im udowadniać to oni tobie muszą udowodnić przyczynę przecieku. Idź do rzecznika praw konsumenta sprawa do wygrania w sądzie.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez wojtas4327 » 04 Wrz 2015 20:43

Jarewa napisał(a):sprawa do wygrania w sądzie


Oczywiście że do wygrania ale kto będzie miał przez ten czas rozdzielacz? Czasami nie warto, ile będzie uszczelnienie kosztować?

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 04 Wrz 2015 21:04

Przy kupnie było napisane że trzeba oczyścić układ wymienić filtry nowy olej jcb , zmierzyć ciśnienie w układzie hydr. przed i po montażu ,na kilka minut zmniejszyć ciśnienie stopniowo zacząć zwiększać zgodnie z zaleceniem producenta -wydaje mi się że regulacja ciśnienia jest na rozdzielaczu i jak bym to ruszył było by po gwarancji.///PANOWIE potrzebuję wartości ciśnień jakie powinny być w tym modelu na rozdzielaczu im dłużej im nie wysyłam tego opisu tym dłużej będę czekał na rozdzielacz bo podobno został wysłany do producenta za granicę i trzeba te wszystkie dane uzupełnić a nie chcę pisać głupot żebym sam siebie nie pogrążył

EDIT MODA :


Muszę wypełnić kartę gwarancyjną jakie ciśnienie było w układzie, po prostu ktoś kto się zna i wie jakie jest bezpieczne ciśnienie dla rozdzielacza w tej maszynie niech napisze nie prosił bym jak bym miał kontakt z moim mechanikiem (żeby nie było tak że napiszę za duże i moja wina )
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 05 Wrz 2015 08:10, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę się zapoznać z regulaminem. Zabronione jest pisanie posta pod postem przed upływem 24h od napisania posta.

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Wrz 2015 08:07

REGULAMIN!!

II. POSTY:

9. Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.


VI. ADMINISTRACJA FORUM:
1. MODERATOR (MOD) - osoba odpowiedzialna za pilnowanie porządku prowadzonych dyskusji oraz rzetelną pomoc NA CAŁYM FORUM, niezależnie od tego czy jest oficjalnym opiekunem działu.



Proszę się stosować do regulaminu.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez umanek82 » 05 Wrz 2015 11:39

Wartości ciśnień przy 1500 rpm i temp oleju 50'C :

MRV (Main relife valve) 228-230 bar
Unloader valve 203-207 bar

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez Jarewa » 05 Wrz 2015 11:50

bober333 napisał(a):wydaje mi się że regulacja ciśnienia jest na rozdzielaczu i jak bym to ruszył było by po gwarancji


Akurat ruszenie zaworu MRV nie wiązało by się z utratą gwarancji bo jest na przednim rozdzielaczu.

To podane główne ciśnienie ciekawe czy nie chcą jeszcze ciśnień zaworów liniowych AVR.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 06 Wrz 2015 13:43

Chyba nie napisałem, ale właśnie chodzi cały czas o przedni rozdzielacz czy ktoś może potwierdzić te ciśnienia co napisał kolega i czy tylko te dwie wartości się sprawdza

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez Jarewa » 06 Wrz 2015 17:59

Tak kolega pisał prawidłowo bo zawór ciśnienia roboczego to 3300psi. Jest jeszcze ciśnienie spoczynkowe to wtedy kiedy nic nie robimy (oczekujące) ale to już nie powiem jakie prawidłowe coś w okolicach 30-45bar.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez serwisant » 09 Wrz 2015 19:14

Moim zdaniem wymienić zestaw uszczelek na suwaku i powinno pomóc.
A dlaczego kupowales cały rozdzielacz?
Pomoc JCB
MINI-LOADALL-KOP-ŁADOWARKA..Fastrac..JCB
elektronika hydraulika
Podanie nr ser. maszyny znacznie ułatwia...
pełna dokumentacja.


Pozdrawiam

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 10 Wrz 2015 14:28

Stary rozdzielacz miał mikropęknięcie ///a z tymi uszczelniaczami na suwakach też trochę poczytałem piszą że te uszczelniacze są po to że by nic nie dostało się do środka, a w mniejszym stopniu uszczelniają. Na razie czekam wysłałem im co chcieli zobaczę co odpowiedzą najgorzej że na początku było 14 dni teraz przysłali o przedłużeniu do 30 dni i jeszcze będą wnioskować o przedłużenie weryfikacji tego rozdzielacza.

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez pimpo5 » 10 Wrz 2015 14:53

Witam
Polecam Cogito, konkretnie podchodzą do każdego tematu nawet do reklamacji.

pimpo5
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Cze 2012 12:46

Maszyna: CAT 428D
JCB 4CX

Firma: Usługi koparko-ładowarką


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez mechanior » 10 Wrz 2015 23:15

A co ten post ma za związek ze sprawą?
pimpo5 napisał(a):Polecam Cogito, konkretnie podchodzą do każdego tematu nawet do reklamacji.

To teraz facet ma im wysłać ten rozdzielacz i oni pomogą z reklamacją czy co? :crazy:

Btw, BOBER - jak nie kupiłeś materiałów na fakturę to jak, na paragon? To też podstawa do reklamacji... Rozdzielacz jest oryginalny? Był na pewno nowy? U kogo go kupiłeś?
bober333 napisał(a):trzeba te wszystkie dane uzupełnić a nie chcę pisać głupot żebym sam siebie nie pogrążył

Skoro nie ustawiłeś ciśnień a nawet ich nie pomierzyłeś to po prostu robisz z nas wspólników oszustwa... może jednak to ty coś popierdzieliłeś ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez pimpo5 » 11 Wrz 2015 07:25

Nie, ale na drugi raz zastanów się gdzie kupować, a dobrego dostawcę poznaje się po tym jak podchodzi do reklamacji. :crazy:

pimpo5
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Cze 2012 12:46

Maszyna: CAT 428D
JCB 4CX

Firma: Usługi koparko-ładowarką


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 12 Wrz 2015 12:34

Jakich wspólników oszustwa o czym ty mówisz wydałem nie małe pieniądze na rozdzielacz i działał nie całe pół roku gdzie maszyna pracowała może z 100 godz,a części kupuje bez faktur bo nie są mi potrzebne jestem osobą prywatną , na rozdzielacz wiozłem bo to drogi gips,olej kupiłem okazyjnie od kolesi którzy robią na takich maszynach,a pomiaru dokonywał gość który wyjechał za granicę i nie mam z nim kontaktu.

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Wrz 2015 16:01

Wszystko szyte cienkimi nićmi.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez mechanior » 14 Wrz 2015 13:51

No dokładnie: olej okazyjnie, mechanik za granicą... za dużo tych niedomówień.
Każdy by chciał tanio, szybko i dobrze ale to fizycznie niemożliwe... takie sytuacje powstają jak przekombinujesz z oszczędnościami.
Zadzwoń do jakiejś firmy która serwisuje JCB i dogadaj się z nimi, powinni podać ci ciśnienia... albo wynajmij mechanika do regulacji.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Reklamacja Rozdzielacza jcb 3cx Pomocy!!!

Postprzez bober333 » 14 Wrz 2015 20:55

Panowie nie wiem co was tak dziwi są kolesie którzy kombinują pracując na sprzęcie i po prostu sprzedają smary oleje ,mam wam tłumaczyć mało zarabiają więc sprzedają na lewo podejrzewam że każdy by kupił jak by miał okazje //papiery wysłałem i czekam pozdrawiam i na razie kończę temat.

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej