wibako

problem z jazdą

problem z jazdą

Postprzez bercik302 » 29 Paź 2015 20:39

Marka i model maszyny: -
Rok produkcji: -
Numer seryjny: -

Posiadam maszynę która ma napęd na bazie jcb. Przy silniku do koła zamachowego jest przykręcony zmiennik momentu wraz z pompą jazdy. Od tego wychodzi wał do skrzyni biegów i dalej na napęd tył i przód. Znikła mi jazda momentalnie, tz po podniesieniu się na podporach, koła lekko się kręciły na 1 biegu, ale dało się je rękoma zatrzymać). Holowałem maszynę na zakład, dziś podmieniłem pompę jazdy gdyż miałem nową na zapasie i nadal nie ma jazdy (teraz w ogóle koła się nie ruszą). Może orientujecie się co może być przyczyną ? Zmiennik momentu wymieniałem 3 lata temu, maszyna ma ciężką prace przy zrywce drewna ,cały czas na 1 biegu duży opór. Na skrzyni mam tylko 1 cewkę która steruje bodajże jazda przód tył. Skrzynie robiłem rok temu, wszystkie uszczelnienia i tarczki wymienione na nowe. Wyglądało mi to na niskie ciśnienie i tarczki się ślizgały ale po wymianie pompy chyba to mogę wykluczyć. Może być to wina zmiennika ? Wał napędowy wychodzący od zmiennika do skrzyni kręci się bardzo szybko ale skrzynia nie przekazuje dalej napędu, mogę wrzucić każdy bieg (nie ma zgrzytów) bez trzymania przycisku sprzęgła. Tu mi się nasuwa pytania czy to nie wina cewki ? Gdy zmieniam jazdę przód tył słychać że cewka chodzi. Jak ją zesterować ręcznie ? Mam taką niebieską cewkę typową dla jcb. Jeszcze takie pytanie odnośnie hamulca ręcznego, czytałem na forum że może mieć on wpływ na brak jazdy, jednakże nie wiem gdzie jest od niego jakiś czujnik i jak go ominąć, ręcznego praktycznie nigdy nie używałem. Dzięki za wszelkie informacje

bercik302
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 19 Mar 2013 21:19

Reklama

simmet

Re: problem z jazdą

Postprzez umanek82 » 30 Paź 2015 20:38

Jak możesz to wrzuć kilka foto tej maszyny.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


problem z jazdą

Postprzez Hipo » 31 Paź 2015 20:18

SKrzynia powinna mieć porty(korki na imbus) żeby sprawdzić ciśnienie na kanałach w trakcie załączone jazdy. Miałem raz taki przypadek że kawałek uszkodzonego elementu ze skrzyni zatkał całkowicie kanał olejowy.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


problem z jazdą

Postprzez mechanior » 01 Lis 2015 16:22

Bez znaczenia co to jest za maszyna, na jakiej bazie lub nie - należy zamieszczać jej dane!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: problem z jazdą

Postprzez bercik302 » 01 Lis 2015 16:37

producent UTC 102LS ciagnik leśny na bazie jcb, skrzynia international transmision 460065500154 i co dane ci pomogły? oczywiście że nie...

bercik302
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 19 Mar 2013 21:19

problem z jazdą

Postprzez mechanior » 01 Lis 2015 22:44

Mnie pewnie nie, ale chodzi o jeszcze tylko 15000 użytkowników forum...

A skrzynie TURNER INTERNATIONAL znam bardzo dobrze...
Zresztą w każdej jest tak samo - bez pomiaru ciśnień lista MOŻLIWYCH usterek jest tak długa że ich wymienianie jest bez sensu bo to i tak nic nie da, wymieniłeś już na pałę pompę (bo ją miałeś) i to nic nie dało, dopóki nie określisz dokładniej parametrów można tylko gdybać.

Nasza pomoc jest tak dobra jak wasz opis usterki...

To nie pierwszy twój problem ,zresztą chyba już ze 3 razy do mnie dzwoniłeś... i mówiłem ZAWÓR REGULATORA CIŚNIENIA...

Znikła jazda

post przez bercik302 » 15 Kwi 2015, o 11:41
Marka i model maszyny: maszyna leśna na bazie jcb

Posiadam maszynę leśna na bazie jcb, skrzynia international transmision 460065500154 jest na niej jeden zawór do zmiany jazdy przód tył, biegi wrzucane ręcznie przez dźwignie (4 biegi), skrzynia jest polączona z silnikiem wałem i przy silniku jest dopiero w zmiennik momentu wraz z pompą transmisyjną. Wczoraj normalnie zjechałem na bazę, dziś z rana maszyna nie ma jazdy, w punkcie pomiarowym przy zaworze zmiany jazy nie ma ciśnienia w ogóle, odkręciłem wąż który tam idzie i na zapalonym nie podaje w ogóle oleju. Na zmienniku nie mam punktu pomiarowego(tylko dwa korki) tylko ten jeden koło zaworu jazdy przód tył. Ostatnio wymieniłem pompę transmisyjną na nówke, olej ok czysty bez opiłków, sitko czyste, tarczki w skrzyni wymieniałem jakieś pół roku temu oraz uszczelnienia na koszu takie teflonowe pierścienie. Objawy są takie jak by skrzynia w ogólne nie pracowała bo mogę wrzucić każdy bieg bez sprzęgła nie ma zgrzytu żadnego. Wał wychodzący od silnika w stronę skrzyni się kręci (ten który łączy się z pompą transmisyjną) Czy to może być winna zmiennika ? ale czy wtedy ten wał co łączy silnik ze skrzynią nie powinien stać w miejscu ? (tak kiedyś miałem jak padł mi zmiennik z tego co pamiętam). Zmiennik nie ma przepracowanwgo nawet roku.Dzięki za odpowiedź
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problem z jazdą

Postprzez bercik302 » 01 Lis 2015 22:51

bez urazy ale nigdy do Ciebie nie dzwoniłem

bercik302
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 19 Mar 2013 21:19

problem z jazdą

Postprzez mechanior » 01 Lis 2015 23:23

Ja się nie URAŻAM.

Widocznie to zbieg okoliczności, na pewno rozmawiałem przez telefon o bardzo podobnym problemie i koleś używał nagminnie sformułowania "maszyna leśna na bazie JCB"...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej