wibako

Jazda po drodze publicznej

Jazda po drodze publicznej

Postprzez wojtas4327 » 18 Gru 2015 21:11

w.fubar napisał(a):1) kategorii B, C1, C, D1 i D uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej;"


"Przyczepa" 750kg może jeden balot :P

Brandix napisał(a):wojtas4327 - tak jak piszesz - samo C nie uprawnia. Ale C+E/D+E uprawnia do kierowania pojazdami na kategorie B+E (T) - taki gratis (jak to określał mój wykładowca).


tak ale to jest chore, zrobienie C+E to jest koszmar teraz B+E może troche łatwiej ale i tak ciężko, natomiast T to prawie jak karta motorowerowa... Wyobraźcie sobie teraz 16-latka w fastracu (o prędkościach nawet nie pisze) z tandemem chociaż 20 ton. Nie mówię że każdy taki chłopak to idiota, bo pewnie nie jeden jeździ lepiej niż "zawodowy", ale dostęp do "prawek" jest co najmniej dziwny.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Reklama

simmet

Re: Jazda po drodze publicznej

Postprzez niebieskicat » 18 Gru 2015 22:32

Jarewa napisał(a):
niebieskicat napisał(a):Są dwa rodzaje możliwości poruszania po drogach, bez rejestracji, jako poj wolnobieżny, trzeba zamontować trójkąt oznaczający pojazd wolnobieżny i opłacić oc na nr vin maszyny, ale wtedy nie możemy przekraczać szybkości dozwolonych dla poj wolnobieżnych, lub można zarejestrować, jako poj specjalny, dostaje się wtedy tablice rej i można jeździć trochę szybciej, ale prawdopodobnie potrzebne jest prawko kat C.



Pojazd wolnobieżny to pojęcie względne nie upoważnia do tego by można było jeździć po drogach publicznych. To znaczy zwykły kowalski nie może sobie wystrugać maszyny pojazdu dać znaczek i sobie jeździć. Po zrobieniu musi przejść wszystkie papierkowe roboty by uzyskać to co pisałem wyżej.

A jeżeli zacytowałeś prawo:

3- odpada bo taki pojazd by nie dostał certyfikatu i "koło się zamyka"


Ja mam cat 428c, ubezpieczony jako pojazd wolnobieżny i nie mam problemów z poruszaniem się po drogach, sąsiad ma jcb teleskopowy i też nie ma żadnych problemów, kombajny zbożowe też nie są rejestrowane i jeżdżą, kolega jeździ w wodociągach kop-ład jcb zarejestrowanym, ma tablice rejestracyjne i nie słyszałem żeby ktoś jakieś certyfikaty musiał wozić. Myślałem, że rozmawiacie tutaj o oryginalnych maszynach a nie ”wystruganych”, ale przepraszam, widocznie się pomyliłem.

niebieskicat
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Cze 2015 20:13

Maszyna: caterpillar 428c

Firma: rolnik


Re: Jazda po drodze publicznej

Postprzez Jarewa » 18 Gru 2015 23:31

Mówimy ogólnie. Bo na jakiej podstawie autora tematu maszyna porusza się po drogach publicznych. W przypadku samochodów ciągników problemu nie ma bo mają dowody rejestracyjne. W przypadku maszyn jest problem bo nic nie posiadasz a powinieneś mieć jakiś dowód na to że możesz, oczywiście tego nikt nie respektuje ale cień prawdy w tym jest.

jedrekso napisał(a):Zatrzymują Policjanci co jakiś czas moją koparkę i za każdym razem mają uwagi do jazdy po drodze publicznej wg nich wcale nie powinienem się poruszać koparką po drodze publicznej do tego służą lawety Proszę o konkretne podanie paragrafów które mógłbym sobie wydrukować z np kodeksu drogowego aby ich uświadomić


Jak zauważyłeś nie wiedział co odpowiedzieć, a wystarczy kopia homologacji czyli papieru który umożliwia mu poruszanie się po drogach publicznych.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej