wibako

Siłowniki krokodyl

Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 16 Mar 2016 19:33

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1997

Witam. Mam problem z siłownikami od krokodyla, mianowicie posiadały one wycieki, kupiłem w własny zakresie oryginalne uszczelnienia i je wymieniłem. Wycieki znikły ale pojawił się inny problem. Pod obciążeniem na otwartym krokodylu siłowniki puszczają tzn łyżka zaczyna się zamykać co np przy przewożeniu palety z cegłą jest dużym utrudnieniem. Jestem raczej pewien ze przy montowaniu nowych uszczelniaczy wszystko założyłem dobrze, sam już nie wiem... Proszę o podpowiedzi i dobra rade :) dzięki i pozdrawiam

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Reklama

simmet

Siłowniki krokodyl

Postprzez MARIO/MECALAC » 16 Mar 2016 21:27

Nie wolno przewozić na widłach czegoś ciężkiego jak np paleta z cegłą bo właśnie siłowniki cierpią i się uszkodzą wcześniej czy później.

Podjeżdżasz do palety z otwartym rekinem. później zamykasz rekina poziomujesz widły tak by stykały o krawędź i podnosisz paletę. tak się powinno robić. Nie zauważyłeś że masz mniej siły przy próbie zamknięcia łyżki ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 17 Mar 2016 18:53

Faktycznie masz racje podczas jazdy z ciężarem i otwartym krokodylem siłowniki dostają za swoje, było tak wygodniej i prościej wiec nic nie kombinowałem ale muszę zmienić technikę. Czytałem posty o nie trzymających siłownikach ... o szukania przyczyny gdzie indziej ale dziwi mnie fakt ze przed wymianą nowych uszczelniaczy było wszystko ok... Może faktycznie coś źle złożyłem a i czy ma znaczenie jeżeli pozamieniałem tłoczyska z lewego na prawy i prawego na lewy .. rozbierałem oba naraz i mogłem pomylić chodź wydaje mi się ze nie ma to znaczenia :) a propos siły otwierania i zamykania nie widzę różnicy bynajmniej puszczają w obie strony...

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Siłowniki krokodyl

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Mar 2016 20:45

Ma znaczenie bo siłownik jest "dopasowany" do cylindra. Zawsze coś się wytrze szybciej delikatnie wykrzywi.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Siłowniki krokodyl

Postprzez Jarewa » 17 Mar 2016 23:12

MARIO/MECALAC napisał(a):Ma znaczenie bo siłownik jest "dopasowany" do cylindra.

A niby od kiedy??

Nie ma znaczenia, szukaj przyczyny w uszczelkach cos spit...ś szczególnie środkowa na tłoczysku i nie koniecznie dwa siłowniki wystarczy ze jeden nie trzyma.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2809
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 22 Mar 2016 13:48

Witam... Rozebrałem siłowniki jeszcze raz zmieniłem uszczelnienia "te środkowe " na stare "ponoć dobre " pozamieniałem tez tłoczyska z prawego na lewy i nic to nie dało... pewnie to grubsza sprawa i sam nie dam rady , bynajmniej dzięki za zainteresowanie Pozdrawiam

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Siłowniki krokodyl

Postprzez Brandix » 22 Mar 2016 14:02

A tak z ciekawości - jesteś pewien, że są całkiem odpowietrzone? Układ odpowietrza się sam, ale trzeba zrobić kilka pełnych ruchów osprzętem aż do skrajnych położeń. Przed zabraniem się za wymianę uszczelnień było ok (oprócz wycieków na zewnątrz)?
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 22 Mar 2016 19:54

Witam. Tak przed wymianą uszczelnień było wszystko dobrze. Testowałem maszynę podczas 2h pracy i nic się nie zmieniło... Oczywiście stan oleju to max :) . Tak to jest, jak się ruszy to zaczyna się sypać ...

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Siłowniki krokodyl

Postprzez Brandix » 22 Mar 2016 19:58

Możesz wypróbować siłowniki ustawiając je w określonej pozycji, i zaślepiając przewody doprowadzające/odprowadzające olej - jak dalej będzie opadać, to wina jest ewidentnie po stronie siłowników (apropo - jak wyglądały cylindry wewnątrz?)...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 22 Mar 2016 20:30

Tak tez zrobię dzięki za podpowiedz. Jeżeli chodzi o cylindry to nie widziałem żadnych obić,wgnieceń czy rys są gładkie ...

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Re: Siłowniki krokodyl

Postprzez Lukasz4CX » 23 Mar 2016 19:54

MARIO/MECALAC napisał(a):Podjeżdżasz do palety z otwartym rekinem. później zamykasz rekina poziomujesz widły tak by stykały o krawędź i podnosisz paletę. tak się powinno robić. Nie zauważyłeś że masz mniej siły przy próbie zamknięcia łyżki ?


A jak zostawiasz palete na ziemi? Jak potem wyczuc kiedy widly sa uwolnione, zeby moc cofnac?

Lukasz4CX
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 Paź 2012 11:03

Maszyna: JCB4CX


Siłowniki krokodyl

Postprzez MARIO/MECALAC » 23 Mar 2016 21:50

To widać po palecie czy ją widły haczą czy nie. Na wyczucie trzeba brać. Pierwsze 4-6 palet, a później to już odruchowo robisz
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Siłowniki krokodyl

Postprzez bartifeeli » 30 Mar 2016 22:00

Lukasz4CX napisał(a):A jak zostawiasz palete na ziemi? Jak potem wyczuc kiedy widly sa uwolnione, zeby moc cofnac?

Konstrukcja wideł jest taka, że luźno wiszą i wystarczy patrzeć na nie w punktach zawieszenia, czy są luźne. Najczęściej klinują się tak, że czubki wideł wywracają paletę, więc wystarczy podnieść łyżkę żeby je uwolnić.

PS. Na tym forum obowiązuje netykieta :bangin:
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Siłowniki krokodyl

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Mar 2016 22:41

I jak kolego poradziłeś sobie z tymi siłownikami??
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Siłowniki krokodyl

Postprzez muratorr » 31 Mar 2016 16:23

Witam, niestety ne ruszyłem tego tematu... Mam inny z zapowietrzającym się układem (falowanie silnika na niskich obrotach , czasami gaśnięcie silnika) a poza tym cały czas maszyna pracuje wiec nie wiem w co najpierw w ręce włożyć... Na pewno jak się uporam to dam znać ...

muratorr
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 19:16

Maszyna: JCB3CX

Firma: Z.B.M Filipiak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej