wibako

problem z jazdą

problem z jazdą

Postprzez jonasz 27 » 25 Mar 2016 14:44

Marka i model maszyny: 3cx
Rok produkcji: 2009

Witam mam problem z ładowarką wczoraj podczas pracy wystrzelił mi filtr na skrzyni biegów i wyciek olej nie dużo bo dolałem z 5 litrów. Gdy po odkręceniu starego filtra okazało sie ze jest cały rozprężony i wystrzelił na uszczelce. Po wymianie filtra na nowy jest problem z jazdą, maszyna nie ma siły jechać ani do przodu ani do tyłu. Dopiero gdy doda jej się gazu tak około 2000 obr. zaczyna delikatnie jechać ale bardzo powoli i nie można nabrać nawet do łyżki. Dodam ze w kabinie zapala się kontrolka od ciśnienia w skrzyni. Jutro mam zamiar pomierzyć ciśnienia na skrzyni ale zbytnio nie wiem jakie tam mają być bo nie mam od tej maszyny zadnej instrukcji. Prosze o pomoc może ktoś już miał taki przypadek. Dziwię się tylko dlaczego rozprężyło ten filtr od skrzyni może jakiś zawór się zacioł albo uszkodził

jonasz 27
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Mar 2016 14:27

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: osoba prywatna


Reklama

simmet

problem z jazdą

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Mar 2016 14:49

Jak byś w temacie podał nr seryjny byłoby fajnie dla specjalistów bo Ci powiedzą jakie ma być ciśnienie. A tak to wróżenie z fusów. Z mojej strony mogę powiedzieć dopompuj koła.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


problem z jazdą

Postprzez jonasz 27 » 25 Mar 2016 20:58

ok jutro dopisze bo dzisiaj już przy niej nie będe a co kolego myślisz o tym filtrze

jonasz 27
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Mar 2016 14:27

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: osoba prywatna


problem z jazdą

Postprzez Brandix » 25 Mar 2016 21:13

Powinien być na skrzyni zawór regulujący ciśnienie... Podaj chociaż jaka skrzynia (power-shift/synchro-shuttle (lewarek w podłodze + manetka przy kierownicy), może uda się naprowadzić cię na niego...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: problem z jazdą

Postprzez zielony25 » 26 Mar 2016 23:35

W maszynach Jcb zdarza sie czasami taki problem, ze strzeli filtr skrzyni i potem ma nie ma siły jechać. Przyczyna jest zacięty zawór na skrzyni biegów. Wystarczy zdając pokrywe od sterowania i wykręcić zaślepki (korki) zaworami i sprężynkami i sprawdzić czy nie są uszkodzone.

zielony25
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 01:39

Maszyna: Ładowarki

Firma: FHU Tomasz Zielinski


problem z jazdą

Postprzez WN-TECH » 27 Mar 2016 08:16

czy to taka czy taka skrzynia jcb to zawór jest przy niedaleko filtra oleju.odkręca się go chyba kluczem 27.

to co kolega pisze wyżej bardziej mi pasuje do automatu dana spicer bo tam np jest pokrywa przykrywająca sterowanie.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: problem z jazdą

Postprzez zielony25 » 27 Mar 2016 14:59

Właśnie zależy jak jest skrzynia zamontowana. Ale wina na pewno jest w zawodach skrzynia Jcb są dwa jeden nad filtrem skrzyni a drugi w pokrywie gdzie cewki.

zielony25
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 01:39

Maszyna: Ładowarki

Firma: FHU Tomasz Zielinski


problem z jazdą

Postprzez Brandix » 27 Mar 2016 15:08

Jeśli power-shift, to główny zawór powinien być przy filtrze. Jeśli synchro-shuttle, to przy rozdzielaczu elektro-hydraulicznym kierunku jazdy (praktycznie przy jego podstawie). Są jeszcze zawory odpowiedzialne za ciśnienie oleju płynącego do zmiennika, ale raczej w tej sytuacji ich bym nie ruszał (skupiłbym się na tym głównym).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej