wibako

Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Re: Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez bober333 » 23 Kwi 2016 11:52

kolego mnie tez czeka ta sama robota jak byś zrobił zdjęcia skrzyni w środku i jak wyglądał demontarz byłbym wdzięczny trochę opisu z czym był problem i czy można do tego zabierać się samemu

bober301@wp.pl

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Reklama

simmet

Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez karskr » 23 Kwi 2016 21:49

Witam bober333
ze zdjęciami trochę kiepsko bo jak odczytałem wiadomość to skrzynia już była rozmontowana i praktycznie zmontowana ale kilka zdjęć posiadam może będą pomocne. Największy problem to demontaż skrzyni jak już jest na wierzchu to już z górki, mycie i rozbiórka. Przy demontażu zmiennik lepiej odkręcić od koła zamachowego i demontować razem ze skrzynią, u mnie był problem ponieważ trzpień zmiennika nie chciał wyjść z koła zamachowego najpierw odsunąłem skrzynię a dopiero później przesunąłem zmiennik do skrzyni i ją wyjąłem.
Czy można zabrać się samemu? chhhhmmmm jeśli ma się pojęcie trochę o mechanice i jakieś zaplecze techniczna to jasne że można zabrać się samemu za remont, najwięcej czasu mi zajęło ustawienie łożysk czyli dorabianie podkładek pod bieżnie. W tej chwili skrzynia leży przygotowana do montażu w koparce z racji braku zmiennika o czym pisałem wcześniej.

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Re: Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez bober333 » 24 Kwi 2016 08:48

pojęcie jakieś tam mam ja swoją kupiłem z zatartym silnikiem i sam go wyciągałem i robiłem kompletny remont ale tam silnik można było podwiesić ,ze skrzynią będzie gożej .chodzi mi o rozpoławianie skrzyni czy nie ma tam jakiś niespodzianek że coś wypadnie i będzie lipka co do zmiennika powiedz ile kosztował twój bo widziałem że regenerują w samko i niewiem czy nie taniej tam puścic bo do mojej chyba 3400zł koszt
a zdjęcia jakie masz to podeślij na mejla i opisz jak wyciągałeś skrzynię czego użyć do dzwigania

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez karskr » 24 Kwi 2016 20:45

bober333
wiadomość wysłana

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez karskr » 28 Kwi 2016 21:24

Witam koledzy
Zamontowałem dziś skrzynię i ku mojemu zdziwieniu nie przekazuje mi momentu na koła. Ciśnienie wydaje się ok 11bar przy mniej więcej 1000obr po włączeniu jazdy do przodu jak i do tyłu spada ciśnienie o około 0.5 bar więc też wydaje się ok. Elektrozawory demontowałem sprawdzałem działają nie są przycięte. Jest zamontowany nowy zmiennik, pompa, olej, filtr, wszystkie uszczelnienia w tłokach koszy sprzęgłowych też. I teraz zagadka co to może być? Jakaś podpowiedź?

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Re: Problem z ciśnieniem w skrzyni biegów

Postprzez karskr » 22 Lip 2016 21:37

Witam koledzy!
Kopaczka po naprawie skrzyni działa jak najbardziej ok, tylko po zmontowaniu silnik nie daje rady, układ paliwowy do naprawy. Przed remontem skrzyni silnik wkręcał się na obroty bez problemu (stal test robiłem i tam spadek obrotów był również niewielki, nie wiem ile bo licznik mi nie działa) widocznie wynikało to z racji niskiego ciśnienia na skrzyni więc i małego obciążenia a po remoncie ciśnienie na skrzyni znacznie się podniosło i obciążyło silnik a teraz nie daje rady na 4 biegu nie wkręca się na max obroty jak kiedyś. Na 1 biegu i 2 jest ok ma siłę na 3 bez problemu się porusza na 4 również tylko nie na max obr. bo silnik nie daje rady wejść na max obroty, nadmienię że dymi w takiej sytuacji na czarno.
Pozdrawiam

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej