wibako

Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez m_wirus116 » 22 Cze 2016 18:33

Witam serdecznie. Poszukuję odpowiedzi na następujące pytanie posiadam młot hydrauliczny i w mlocie po załączeniu przełącznika na konsoli nic się nie dzieje jak kół z takimi obrotami tak kije obroty tylko zwiekszaja się przez dodanie gazu. A widIalem taka samo jcb 3cx i mot przy małych obrotach Bardzo wydajnie pracował. Wymieniłem już czujnik zbliżeniowy w pedale ale to jeszcze nie to może jakaś podpowiedź. A drugie pytanie to o leniwa ploga właśnie firma mi wspawala i mam wraEnie że za dużo wystaje bo źle się zbiera krokodylem

m_wirus116
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Mar 2014 17:13

Maszyna: jcb 3cx

Firma: sam


Reklama

simmet

Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez Jarewa » 22 Cze 2016 20:53

m_wirus116 napisał(a):Poszukuję odpowiedzi na następujące pytanie posiadam młot hydrauliczny i w mlocie po załączeniu przełącznika na konsoli nic się nie dzieje jak kół z takimi obrotami tak kije obroty tylko zwiekszaja się przez dodanie gazu.


Bo tak ma być. Inaczej nie może być jedynie są dwie wydajności zółt/tryb normalny. Czy jest reakcja na żółwia?

m_wirus116 napisał(a):A widIalem taka samo jcb 3cx i mot przy małych obrotach Bardzo wydajnie pracował.


Tu wszystko zależy też od młota a nie tylko od maszyny, ważne w młocie jest przepływ i częstotliwość uderzeń. Młot młotowi nie równy.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez m_wirus116 » 23 Cze 2016 20:05

Jak najbardziej się zgadzam, tylko ze w drugiej koparce identycznej z takim samym mlotem młot działa całkiem inaczej. I to mnie dlatego zastanawiam. Moze jakiś elektro zawór nie puszcza, u Mnie przełącznik od młota na konsoli ma dwa tryby pracy pierwszy i drugi poziom, wszystko zalezy od obrotów silnika i przepływu oleju w młocie.

m_wirus116
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Mar 2014 17:13

Maszyna: jcb 3cx

Firma: sam


Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez bartifeeli » 23 Cze 2016 21:36

m_wirus116 napisał(a):Witam serdecznie. Poszukuję odpowiedzi na następujące pytanie posiadam młot hydrauliczny i w mlocie po załączeniu przełącznika na konsoli nic się nie dzieje jak kół z takimi obrotami tak kije obroty tylko zwiekszaja się przez dodanie gazu. A widIalem taka samo jcb 3cx i mot przy małych obrotach Bardzo wydajnie pracował. Wymieniłem już czujnik zbliżeniowy w pedale ale to jeszcze nie to może jakaś podpowiedź. A drugie pytanie to o leniwa ploga właśnie firma mi wspawala i mam wraEnie że za dużo wystaje bo źle się zbiera krokodylem


m_wirus116, możesz pisać poprawniej? Czytałeś to przed wysłaniem...?

Co do "ploga" czyli pługu - może miałeś tak wytarty lemiesz, że teraz masz wrażenie, że zbyt mocno wystaje i ostro skrobie... Musisz się może przyzwyczaić. Lemiesz nowy oryginał ma 20cm wysokości, więc możesz sobie sprawdzić czy nie jest wyższy a może go przyspawali pod niewłaściwym kątem? Podjedź jak będziesz miał okazję do innej dżejki i porównaj.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez Jarewa » 24 Cze 2016 05:52

A przełącznik żółw działa prawidłowo i przełącznik tryby pracy młota?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez m_wirus116 » 28 Cze 2016 22:44

Tak przycisk od zółwia działa prawidłowo, natomiast po wciśnięciu przycisku młota czy na pierwsza pozycje czy drugą młot kuje tak samo. Nie ma żadnej różnicy.

m_wirus116
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Mar 2014 17:13

Maszyna: jcb 3cx

Firma: sam


Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez MARIO/MECALAC » 28 Cze 2016 22:45

A prąd dochodzi do tej cewki od tego przełącznika ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez m_wirus116 » 28 Cze 2016 22:46

Przepraszam za błędy w pisowni ale nie używam komputera stacjonarnego tylko telefonu.

m_wirus116
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Mar 2014 17:13

Maszyna: jcb 3cx

Firma: sam


Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez Jarewa » 28 Cze 2016 23:25

Czy jak włączysz pierwszy stopień na młocie z wyłączonym żółwiem to na przycisku żółwia świeci się że włączony mimo że wyłączony?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez m_wirus116 » 12 Lip 2016 18:16

Jesli zołw jest wylaczony a na mlocie pierwszy stopien to nie zapala sie żołw.

m_wirus116
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Mar 2014 17:13

Maszyna: jcb 3cx

Firma: sam


Re: Mlot hydrauliczny i lemiesz ploga

Postprzez Jarewa » 12 Lip 2016 21:08

A przyciski oryginalne? bo wina leży w włączniku młota lub w instalacji włącznik żółwia- włącznik młota. Włącznik młota pierwszy stopień musi zapalać kontrolkę żółwia w przycisku żółwia

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej