wibako

Problem z temperaturą

Problem z temperaturą

Postprzez jackcooler » 26 Cze 2016 20:40

Witam wszystkich. Firma powierzyła mi kop-ład JCB 4CX 2015r z silnikiem T4iIIIB 1800Mth. I niestety mam problem moim zdaniem poważny z tym sprzętem ponieważ strasznie się grzeje podczas tych upałów. Opisze co i jak. Podczas pracy czy przodem czy tyłem nic się nie działo albo nie zwróciłem uwagi. Ale gdy chcialem zjechać po jakiś 3/4km odezwał się brzęczek zapalił trójkącik i kontrolka ciśnienia oleju w panice zgasiłem silnik obejrzałem sprzęt silnik plyny ok wycieków nie ma. Po kilku minutach właczam i nic się nie dzieje więc ruszam dalej spogladając często na pulpit i zauważyłem skok temp prawie na czerwone pole zanin zjechalem znowu brzęcze i kontrolki pojawiły się tym razem nie gasiłem tylko włączyłem nawiew ciepła na maksa otworzyłem mache bo myślałem że może to wina wiatraka ale wszystko ok. Po 2/3 minutach temp wróciła do stanu. I tak całą droge.. Ma ktoś pomysł co się dzieje?? Czyżby termostat?? Od razu powiem że firma nie serwisuje juz sprzętu. Pozdrawiam

jackcooler
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Kwi 2011 20:44

Maszyna: JCB 3CX eco


Reklama

simmet

Re: Problem z temperaturą

Postprzez Jarewa » 26 Cze 2016 21:26

A skąd wiesz że wiatrak ok? bo się kręci?? wiatrak jest na wiskozie i to ono może być uszkodzone, zablokuj na stałe wtedy będzie wiadomo.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Problem z temperaturą

Postprzez filipo » 26 Cze 2016 21:59

proponowałbym zajrzeć między chłodnice lub może w pierwszej kolejności wymyć je dobrze, jeśli mycie nie pomoże to napchało się syfu między chłodnice i taki jest efekt, niestety słabo jest to pomyślane bo nie są odchylane tylko trzeba je demontować a jak się robi np na polu w jakichś krzakach to drobna sucha trawa wpada i robi niezły dywanik na powierzchni chłodnicy. chyba że robisz przy cemencie bo też już widziałem chłopaków brukarzy którzy robili przemieszkę maszyną i nikt nie mył chłodnic nigdy i maszyna po 3tys.h miała dosłownie zabetonowane chłodnice.
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej