wibako

Instalacja młota hydraulicznego

Instalacja młota hydraulicznego

Postprzez gylfek » 03 Lip 2016 11:37

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2006

Witam.Czy posiada ktoś schemat orginalnej instalacji do młota hydraulicznego JCB 3cx 2006 rok sterowana z pedału wysuwu teleskopu ?
ABCD1234abcd1

gylfek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 Paź 2007 21:22
  • Miejscowość: Polanka

Reklama

simmet

Instalacja młota hydraulicznego

Postprzez Marcin1986 » 03 Lip 2016 16:12

Wysuwem teleskopu nie da się używać młota? Musi być osobny pedał z tego co się orientuje a przynajmniej ja się nie spotkałem aby wysuw był zarazem do młota.Schematu nie mam ale chyba trzeba jeszcze ustawić ciśnienie oprócz samej instalacji?
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Instalacja młota hydraulicznego

Postprzez Brandix » 03 Lip 2016 16:36

Nie musi być osobnego pedału - można wykorzystać pedał od wysuwu - jak np. w CAT... Tylko z tego, co zostało już na forum napisane - w JCB wysuw jest zasilany tylko z jednej sekcji pompy... Może być (w zależności od młota) problem z uzyskaniem odpowiedniej wydajności...
mechanior napisał(a):
Hipo napisał(a):W jaki sposób zrobisz instalacje do młota za pomocą 2 trójników i 3 przewodów ? nie używając żadnego zaworu? bardzo mnie to ciekawi i chętnie dowiem się czegoś nowego.

Słyszę ten sarkazm...
Wymaganie jest tylko jedno - maszyna musi posiadać wysuw tylnego ramienia acz z odrobiną wyobraźni da się to zrobić również bez niego.
Zrobię dokładnie tak samo jak to jest zrobione w każdej koparko-ładowarce CAT.
Pierwszy trójnik zamontuję na przewodzie chowania wysuwu (gdzieś na ramieniu, im bliżej młota tym lepiej), do niego podepnę pierwszy z trzech przewodów zakończony złączką zasilania młota.
Drugi trójnik zamontuję zaraz PRZED filtrem na linii powrotu do zbiornika i do niego podepnę kolejny czyli drugi przewód poprowadzony do końcówki ramienia i zakończony złączką powrotu z młota.
Trzeci przewód zostawię na zapas w gratisie dla klienta.



Tak, już wyjaśniam:
Podczas pracy młotem nie wolno stosować wysuwu więc do jego zasilania korzystamy z funkcji chowania wysuwu. Po dosunięciu do końca cały olej pójdzie na zasilanie młota... więc będzie działać, zawory odcinające są niepotrzebne bo po schowaniu wysuwu i tak nic nie zadziała oprócz podpiętego równolegle młota...

Pytania?


Polecam ten temat: viewtopic.php?f=12&t=26415
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej