wibako

silnik nie odpala

silnik nie odpala

Postprzez szukam » 12 Sie 2016 23:06

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2001

dzis byla chlodna noc i i silnik nie odpalil.rozrusznik nie mial sily krecic.po odlaczeniu pompy hydrauliki rozrusznik normalnie krecil.silnik odpalil.zna ktos przyczyne??

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


Reklama

simmet

silnik nie odpala

Postprzez Kamal » 15 Sie 2016 14:48

Napisz to jeszcze raz po naszemu, a nie po swojemu.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


silnik nie odpala

Postprzez Brandix » 15 Sie 2016 15:09

Przydałoby się poprawić post (regulamin). Co do problemu - sprawdź, czy wszystkie dźwignie/pedały sterowania osprzętem są w pozycji neutralnej (być może się przycięły i nie wróciły do właściwej pozycji, przez co przy rozruchu silnika hydraulika stawia opór).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: silnik nie odpala

Postprzez Pavlo1 » 15 Sie 2016 22:01

przyczyna to słaby aku albo rozrusznik

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


silnik nie odpala

Postprzez petaldance » 23 Sie 2016 08:42

Też skłaniam się do tego, że może to być rozrusznik.
Trudno też coś z twojej wypowiedzi wywnioskować...

petaldance
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 Sie 2016 08:39

Maszyna: obecnie brak

Firma: obecnie brak


Re: silnik nie odpala

Postprzez szukam » 22 Wrz 2016 13:42

Kamal napisał(a):Napisz to jeszcze raz po naszemu, a nie po swojemu.

wiesz jasniej sie juz nie da opisac tego ze silnik nie mogl odpalic

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


silnik nie odpala

Postprzez Kamal » 22 Wrz 2016 17:38

Ależ. ... Polskie znaki, duże litery na początku zdania. Spacja po kropce fleksja i składnia.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: silnik nie odpala

Postprzez szukam » 22 Wrz 2016 20:09

Kamal napisał(a):Ależ. ... Polskie znaki, duże litery na początku zdania. Spacja po kropce fleksja i składnia.

ok masz racje ale myslalem ze tu jest forum dotyczace maszyn budowlanych a zamiasttego jest hallo o poprawna pisownie.zaloguj sie lepiej na forum polonistycznym

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


silnik nie odpala

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Wrz 2016 20:37

Po prostu nie trzeba czytać twojej wypowiedzi kilka razy aby się domyślić sensu o co Ci chodzi.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik nie odpala

Postprzez mechanior » 22 Wrz 2016 23:00

SZUKAM - To jak ktoś jest operatorem czy posiadaczem to równoznaczne z tym że nie potrafi pisać w OJCZYSTYM JĘZYKU? Jest nieukiem i prostakiem? OBRAŻASZ SIEBIE I NAS!

Poza tym: JESTEŚ NA FORUM PRAWIE 4 LATA, przeczytałeś regulamin?
Nawet jeśli nie to dokonując rejestracji zaakceptowałeś jego warunki.
Więc pisz PO POLSKU.
Następne posty niezgodne z zasadami będą usuwane.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


silnik nie odpala

Postprzez szukam » 23 Wrz 2016 11:53

widze ze wieksza wage przykladacie do opakowania niz do zawartosci.pytam o przyczyny usterki kopaczki a tu wszyscy mnie atakuja o brak przecinka.akurat jakis przecinek czy kropka nie zmieniaja sensu mojego pytania wiec kazdy pzecietnie inteligetny czlowiek sie domysli w czym rzecz i jesli moze to pomoze a jak nie wie to nic nie wpisuje.przynajmniej ja tak robie.a tu cala wasza energia skupia sie na awanturze o bledy interpunkcyjne.chyba pomyliliscie sie z powolaniem albo poprostu macie za duzo czasu i lubicie sie bawic w przepychanki.mnie nie placa za awanturowanie sie o przecinek.zapisze sie do klubu ojczyzna polszczyzna.tam na pewno nie znaja sie na kopaczkach

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


silnik nie odpala

Postprzez puszek_ZGY » 23 Wrz 2016 14:39

Kolego szukam wielu irytują posty typu "nie pali", "kopci", "nie ma siły", "hydraulika słabnie" etc.

Tego typu tematy wielokrotnie się pojawiały na forum, więc nikt za bardzo nie przywiązuje uwagi do nowych tematów, wręcz identycznych.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: silnik nie odpala

Postprzez dzierzan » 23 Wrz 2016 19:34

szukam napisał(a):widze ze wieksza wage przykladacie do opakowania niz do zawartosci.pytam o przyczyny usterki kopaczki a tu wszyscy mnie atakuja o brak przecinka.akurat jakis przecinek czy kropka nie zmieniaja sensu mojego pytania wiec kazdy pzecietnie inteligetny czlowiek sie domysli w czym rzecz i jesli moze to pomoze a jak nie wie to nic nie wpisuje.przynajmniej ja tak robie.a tu cala wasza energia skupia sie na awanturze o bledy interpunkcyjne.chyba pomyliliscie sie z powolaniem albo poprostu macie za duzo czasu i lubicie sie bawic w przepychanki.mnie nie placa za awanturowanie sie o przecinek.zapisze sie do klubu ojczyzna polszczyzna.tam na pewno nie znaja sie na kopaczkach


Ale to chyba Tobie zależy żeby otrzymać pomoc więc powinieneś się dostosować do forum, a nie forum do Ciebie. Pewnie większość się domyśli o co Ci chodzi, ale tutaj też nikt nikomu nie płaci za udzielanie pomocy, a już tym bardziej za marnowanie czasu i energii na domyślanie się o co chodzi w Twoich postach.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: silnik nie odpala

Postprzez szukam » 23 Wrz 2016 20:50

dzierzan napisał(a):
szukam napisał(a):widze ze wieksza wage przykladacie do opakowania niz do zawartosci.pytam o przyczyny usterki kopaczki a tu wszyscy mnie atakuja o brak przecinka.akurat jakis przecinek czy kropka nie zmieniaja sensu mojego pytania wiec kazdy pzecietnie inteligetny czlowiek sie domysli w czym rzecz i jesli moze to pomoze a jak nie wie to nic nie wpisuje.przynajmniej ja tak robie.a tu cala wasza energia skupia sie na awanturze o bledy interpunkcyjne.chyba pomyliliscie sie z powolaniem albo poprostu macie za duzo czasu i lubicie sie bawic w przepychanki.mnie nie placa za awanturowanie sie o przecinek.zapisze sie do klubu ojczyzna polszczyzna.tam na pewno nie znaja sie na kopaczkach


Ale to chyba Tobie zależy żeby otrzymać pomoc więc powinieneś się dostosować do forum, a nie forum do Ciebie. Pewnie większość się domyśli o co Ci chodzi, ale tutaj też nikt nikomu nie płaci za udzielanie pomocy, a już tym bardziej za marnowanie czasu i energii na domyślanie się o co chodzi w Twoich postach.


tak zgadza sie ale wy tu macie pedantyczne wymagania co do pisowni.brak przecinka dla was to ju ciezka do pokonania przeszkoda wedlug niektorych ciezko sie domyslic jaki sens ma moj post bo ponoc jest napisany po mojemu a nie po waszemu.po mnie to splywa ale takim podejsciem tylko wystawiacie sobie zla opinie.do tego ktos utrzymuje ze go obrazilem zla interpunkcja.przedszkole....

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


silnik nie odpala

Postprzez dzierzan » 23 Wrz 2016 22:41

Tylko że w Twoim przypadku brak przecinków to akurat najmniejszy problem (ale też przeszkadza). Nie użyłeś chyba ani jednej wielkiej litery, że o polskich znakach nie wspomnę. Poza tym pedantyczne podejście byłoby gdyby administracja czepiała się o brak jednego przecinka, a Ty nie używasz ich wcale. Ja akurat uważam że pisząc w ten sposób to sam sobie wystawiasz opinię i to wcale niezbyt dobrą. Przedszkole robi dorosły jak mniemam facet, który pisząc na publicznych portalach kaleczy ojczysty język, nie potrafi dostosować się do panujących zasad i jeszcze ma czelność mieć pretensje o to, że ktoś go poprawia. Kończąc już ten OT chciałbym tylko zaznaczyć (chociaż, jako że nie jestem z administracji, to trochę mi nie wypada), że jeśli nie odpowiadają Ci panujące tutaj zasady to zawsze możesz szukać pomocy gdzie indziej.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


silnik nie odpala

Postprzez mechanior » 24 Wrz 2016 02:03

Użyłeś kolego SZUKAJ pewnego zwrotu, nazwałbym go KLUCZEM do całego interesu forum: MNIE NIE PŁACĄ...
A dokładnie:
szukam napisał(a):mnie nie placa za awanturowanie sie o przecinek

No tobie nie płacą i nam też nie płacą. To co robimy jest BEZINTERESOWNE... zupełnie bezinteresownie jesteśmy uparci tak jak ty. Ty dalej bazgrzesz po swojemu a my dalej będziemy zwracać uwagę na pisownię. W zamian za pomoc wymagamy szacunku dla JĘZYKA OJCZYSTEGO i pośrednio dla naszego tutaj zaangażowania.

Naprawiaczy takiego systemu było wielu, nikomu nie wyszło... nie zmusisz nikogo do udzielenie pomocy nie okazując mu minimum dobrej woli, proste i bolesne ale skuteczne...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: silnik nie odpala

Postprzez szukam » 24 Wrz 2016 16:25

mechanior napisał(a):Użyłeś kolego SZUKAJ pewnego zwrotu, nazwałbym go KLUCZEM do całego interesu forum: MNIE NIE PŁACĄ...
A dokładnie:
szukam napisał(a):mnie nie placa za awanturowanie sie o przecinek

No tobie nie płacą i nam też nie płacą. To co robimy jest BEZINTERESOWNE... zupełnie bezinteresownie jesteśmy uparci tak jak ty. Ty dalej bazgrzesz po swojemu a my dalej będziemy zwracać uwagę na pisownię. W zamian za pomoc wymagamy szacunku dla JĘZYKA OJCZYSTEGO i pośrednio dla naszego tutaj zaangażowania.

Naprawiaczy takiego systemu było wielu, nikomu nie wyszło... nie zmusisz nikogo do udzielenie pomocy nie okazując mu minimum dobrej woli, proste i bolesne ale skuteczne...[/quo

alez ja zadnej pomocy od was nie chce.radze sobie sam.chce tylko wyrazic swoje zdanie na temat waszego podejscia do takich szczegolow jak przecinki kropki spacje i cos tam.to chyba jedyne forum w sieci na ktorym wszyscy przywiazuja do tego tak wielka wage i to jak na ironie forum specjalizujace sie w sprzecie ciezkim obslugujacym place budow a wiadomo przeciez ze tam wiekszosc ledwo umie pisac za to dobrze radza sobie z alkoholami..do tego jak ktos mi pisze ze czuje sie obrazony brakiem przecinka to swiadczy o zachwianiu jego samooceny i poczuciu wartosci.rozumie wasza intencje jesli by to chodzilo o bledy ortograficzne ale z przecinkami itp to naprawde moim zdaniem przesada.kazdy nowy jak cos napisze to za maly blad jest od razu krytykowany.potem smieja sie z kopaczki ze znalezli sie polonisci na koparkach.trzeba byc tez samokrytycznym

szukam
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 27 Sty 2013 22:44

Maszyna: ....


silnik nie odpala

Postprzez mechanior » 24 Wrz 2016 22:30

szukam napisał(a):dzis byla chlodna noc i i silnik nie odpalil.rozrusznik nie mial sily krecic.po odlaczeniu pompy hydrauliki rozrusznik normalnie krecil.silnik odpalil.zna ktos przyczyne??

Nie chcesz pomocy?? A to ja niby założyłem ten temat?

szukam napisał(a):to chyba jedyne forum w sieci na ktorym wszyscy przywiazuja do tego tak wielka wage i to jak na ironie forum specjalizujace sie w sprzecie ciezkim obslugujacym place budow a wiadomo przeciez ze tam wiekszosc ledwo umie pisac za to dobrze radza sobie z alkoholami.

To znaczy że każdy operator to burak bez szkoły i alkoholik nie potrafiący pisać?
Może jeszcze złodziej? Bo każdy pijak to złodziej... Ja bym się obraził...

szukam napisał(a):do tego jak ktos mi pisze ze czuje sie obrazony brakiem przecinka to swiadczy o zachwianiu jego samooceny i poczuciu wartosci.rozumie wasza intencje jesli by to chodzilo o bledy ortograficzne ale z przecinkami itp to naprawde moim zdaniem przesada.kazdy nowy jak cos napisze to za maly blad jest od razu krytykowany.potem smieja sie z kopaczki ze znalezli sie polonisci na koparkach.trzeba byc tez samokrytycznym

Więc bądź samokrytyczny i popatrz co napisałeś. Według ciebie brakuje tylko przecinków? Masz satysfakcje kalecząc język? Chyba tak.

Przestań pisać w kółko to samo, na wszystkie twoje argumenty już dawno odpowiedzieliśmy.
Pisz po polsku - NIE ZMIENISZ TEGO!!

Powodzenia.

Ze względu na brak poszanowania zasad forum, brak reakcji na prośby o poprawe i totalny offtop - TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!

PS - ja tam wolę być śmieszny ale zrozumiany...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej