wibako

Ciężko odpala

Ciężko odpala

Postprzez Thygerrr » 05 Lis 2016 18:38

Marka i model maszyny: 3cx
Rok produkcji: 2003

Cze wszystkim, nadeszły zimne noce a razem z nimi problemy z paleniem gównopchaja.
Baterie mam dobrą, Centra Futura 100ah 900A ,rozrusznik też,rano gdy chcę uruchomić silnik to wszystko stęka, dwa razy przekręci i dupa blada,podepnę drugi akumulator na kablach i pali od strzała, słupki i klemy wyczyszczone. spotykam się z tym nie od dziś bo kiedyś pracowałem na innych 3cx-ach i było podobnie, może kupić oryginalny akumulator?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Ciężko odpala

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Lis 2016 20:36

Miałem tak w ciężarówce
. Trzymały normalnie ok 24-25V ładowanie też dobre rozrusznik NOWY a co nie kręci to nie kręcił. Jak podjechałem drugą ciężarówką i na kable to odpalił od strzała. Jednak okazało się że akumulatory do dupy bo podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie spadało do 18V. Także też sprawdź do ile spada napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem i wtedy jak już to najpierw rozrusznik do sprawdzenia na warsztat i najlepiej aby fachowcy wrzucili go na stół żeby sprawdzić go pod obciążeniem a jeśli będzie ok to stawiał bym na akumulator.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ciężko odpala

Postprzez Thygerrr » 06 Lis 2016 14:00

Akumulator ma rok,rozrusznik był robiony we wrześniu,więc może jest jakaś inna przyczyna ciężkiego palenia?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Ciężko odpala

Postprzez Grześ » 06 Lis 2016 16:33

Brak masy .Albo pomiędzy wyłącznikiem masy a nadwoziem , albo nadwozie - silnik . Żeby to sprawdzić połącz kablem minus aku z silnikiem . A wracając do pogardliwej nazwy koparko-ładowarki , to wydaje się mnie , że niepotrzebnie masz kompleks . To jest maszyna jak każda inna .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Ciężko odpala

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 17:10

A próbowałeś założyć inny akumulator na próbę do maszyny? Mierzyłeś do ile V spada podczas kręcenia? Masz zaufanie do tej firmy co ci robiła rozrusznik? Bo z tymi fachowcami różnie bywa. Sam nieraz odebrałem rozrusznik z naprawy i było bez większych rezultatów. Oddałem rozrusznik do innej firmy i okazało się że stojan miał zwarcie i przez to słabo kręcił a napięcie spadało.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ciężko odpala

Postprzez Thygerrr » 07 Lis 2016 08:54

Fachowca od rozruszników itp.mam dobrego wszyscy do niego wożą i są zadowoleni ja również fakt faktem że długo mu się schodzi z naprawą ale robi dobrze,najlepszym rozwiązaniem byłaby rozłączana hydraulika jak np.w OSTRÓWEK NK-0454b

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Ciężko odpala

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lis 2016 09:04

No jak jesteś pewny to ok :D hydraulika daje duże obciążenie zwłaszcza gdy jej zimniej a olej gęsty. Widzisz nasz stary Polski sprzęt a w takie rozwiązania były co w żadnej zachodniej maszynie nie ma. Zawszę mówiłem że nasze sprzęty były super czy to ostrówki waryńskie ,traktory czy ciężarówki na osobówkach kończąc, tylko że nie było to nic ulepszane ani modernizowane. Nasza motoryzacja mogła być w tych czasach międzynarodową potęgą..
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Ciężko odpala

Postprzez siekla1 » 11 Lis 2016 09:34

Ja mam te same objawy w teleskopówce Jcb 530/70 z siniiem Perkinsa. Miałem to samo z tym silnikiem w starszej koparkoładowarce. Teraz założyłem nowy rozrusznik, aku 146 ah hevy duty, nowe kable , masa itd. - i żadnej poprawy. Woże po prostu kable w maszynie i na razie się poddałem. Uważam , że Perkinsy to chu..e silniki na mrozy i tyle, zwłaszcza te starsze z płomieniówkami. Mam koparkę Atlasa z 1994 roku z silnikiem Perkins Shibaura - japoński ze świecami żarowymi i pali przy minus 20. Druga teoria to taka , że maszyny produkcji UK są do 0 stopni C. Objaw z tymi Perkinsami miało już kilkunastu kolegów z forum i nie tylko, to taki czarny kruk

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: Ciężko odpala

Postprzez Jarewa » 11 Lis 2016 10:49

Jak silnik zajechany lub pompa źle ustawiona to tak będzie.
Thygerrr napisał(a):Baterie mam dobrą, Centra Futura 100ah 900A ,rozrusznik też,rano gdy chcę uruchomić silnik to wszystko stęka, dwa razy przekręci i dupa blada


To bardzo lichy akumulator żeby tylko dwa razy zakręcił silnikiem

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Ciężko odpala

Postprzez mechanior » 11 Lis 2016 18:28

100 Ah to mało, prąd niby duży bo 900A ale niestety kończy się na kilku próbach rozruchu i prądu brak... do tego silnika co najmniej 120 Ah.
W niektórych tego typu sprzętach są nawet dwa aku po 100Ah każdy.

Z tą odłączaną hydrauliką panowie to mit, było to ważne kiedy moc silnika czy rozrusznika była graniczna, teraz jest zupełnie inaczej a dodatkowe sprzęgło komplikuje budowę, podnosi koszty i jest następnym elementem który może ulec awarii.

JAK WSZYSTKO JEST SPRAWNE TO SPRZĘGŁO JEST ZBĘDNE.

Dokładanie elementów które mają ułatwiać eksploatację USZKODZONEJ maszyny jest chyba grubo bez sensu, nie?

Poza tym z tego co kojarzę to nie dało się go zapinać PODCZAS pracy silnika więc pożytek żaden... jego przeznaczeniem było rozpinanie pompy na czas jazdy.

Wiem, wiem, można by odpalić rozpięte, zagrzać silnik i potem zapiąć... tylko po co?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciężko odpala

Postprzez siekla1 » 13 Lis 2016 22:05

mechanior napisał(a):W niektórych tego typu sprzętach są nawet dwa aku po 100Ah każdy.

Poświęcę się i założę do mojej maszyny drugi akumulator tak z ciekawości i zobaczę jakie będą tego efekty. Mam trochę miejsca koło silnika to kable dam bezpośrednio na rozrusznik dołączone do istniejącej instalacji.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: Ciężko odpala

Postprzez Jarewa » 14 Lis 2016 21:26

Ja stosuje CENTRA Heavy 120Ah 870A nigdy z nimi nie miałem problemów no może po 6 latach mają już dość.

I potwierdzę jeszcze raz jak ktoś ma spieprzony początek wtrysku to i świece słabo pomogą. Bo znam tą przypadłość z osobówek. Jak i przykład w Perkinsie z 2004r gdzie świece sa ale nie ma potrzeby używać (nawet nie wiem czy są sprawne) a pali na dotyk.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej