wibako

JCB 3CX '05 pompa nie podaje paliwa

JCB 3CX '05 pompa nie podaje paliwa

Postprzez Wujek Mario » 01 Gru 2016 10:34

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2005

Witam. Mam problem z odpaleniem maszyny, ale po kolei. Maszyna to JCB 3CX 2005 r. z silnikiem JCB. Pierwsze objawy były takie, że jak maszyna stała 3-4 dni i rano chciałem odpalić to nie dało rady. Próbowałem prawie godzinę i nic. W końcu psiknąłem samostartem i maszyna po chwili odpaliła. Pracowałem pół dnia ale maszyna nawet na ciepłym silniku chwilami chodziła nie równo. Na następny dzień odpaliłem można powiedzieć normalnie. Później maszyna znowu stała 3-4 dni i koniec. Paliwo przez filtry do pompy dochodzi bo jak dmuchałem kompresorem w bak to szło. Elektrozawór cykał. Odkręciłem przewody na wtryskach, dmuchałem w bak z kluczykiem w pozycji I i zero paliwa na przewodach. Odpaliłem chwilę na plaku i dalej ani kropli paliwa. Wykręciłem elektrozawór i działa normalnie, ta czerwona końcówka się rusza przy przekręceniu kluczyka. Gdzie szukać usterki? Jaka może być przyczyna braku paliwa? Pomocy.

Wujek Mario
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 20 Wrz 2014 13:32

Maszyna: JCB 3CX, CAT 226B

Firma: SPORT


Reklama

simmet

JCB 3CX 2005 r. pompa nie podaje paliwa

Postprzez Jarewa » 01 Gru 2016 21:05

Robisz to źle.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: JCB 3CX 2005 r. pompa nie podaje paliwa

Postprzez Wujek Mario » 02 Gru 2016 00:21

Pompką ręczną też próbowałem jeśli o to chodzi. A jak nie to co robię źle?

Wujek Mario
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 20 Wrz 2014 13:32

Maszyna: JCB 3CX, CAT 226B

Firma: SPORT


JCB 3CX 2005 r. pompa nie podaje paliwa

Postprzez bartifeeli » 02 Gru 2016 23:37

Zamiast dmuchać w bak wymień filtr paliwa i zrób kroplówkę - wykluczysz główną pompę paliwa. Kroplówka to nic innego jak zasilenie pompy bezpośrednio z zewnętrznego zbiornika i odpalenie silnika. Najlepiej czyściutką w miarę przeźroczystą bańkę (najlepiej duża butelka PET), z paliwem kładziesz powyżej pompy i podpinasz sie bezpośrednio przed pompę. Jeżeli zagada, to przesuwasz się coraz dalej w stronę zbiornika z podłaczeniem. Powrót też warto wrzucić do tej bańki i najlepiej wszystkie wężyki przeźroczyste a na zasilającym załóż filterek taki z malucha za 5zł.

Pamiętaj też, że pompka ręczna działa tylko jak się odpowiednio wał ustawi. Jak nie ma oporu, to musisz "cyknąć" rozrusznikiem, żeby wał zmienił położenie. Jeżeli dobrze się ustawi i dźwigienka ma opór pompując paliwo, to powinieneś wyraźnie słyszeć jak paliwo wraca do zbiornika (chyba, że masz zalane pod korek).
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Re: JCB 3CX 2005 r. pompa nie podaje paliwa

Postprzez zielony25 » 23 Gru 2016 22:13

Witam. Prawdopodobnie jest nieszczelny układ paliwowy - jest kilka możliwości które trzeba sprawdzić - wszystkie zlaczki plastikowe, separator, filtr paliwa główny. Według mnie to pompka paliwa.

zielony25
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 01:39

Maszyna: Ładowarki

Firma: FHU Tomasz Zielinski


JCB 3CX '05 pompa nie podaje paliwa

Postprzez Wujek Mario » 15 Mar 2017 21:01

Robiłem taką kroplówkę jak bartifeeli wyżej napisał. Gdy kręcę rozrusznikiem pompa pobiera paliwo (widziałem na długim wężyku) ale na wtryskach nadal sucho.Przelałem w ten sposób ze 2 litry paliwa, nigdzie nic nie cieknie wiec paliwo wraca raczej na powrót. Jeśli tak się dzieje to już chyba nic mnie nie ratuję przed oddaniem pompy do pompiarza, prawda?

Wujek Mario
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 20 Wrz 2014 13:32

Maszyna: JCB 3CX, CAT 226B

Firma: SPORT


JCB 3CX '05 pompa nie podaje paliwa

Postprzez mechanior » 16 Mar 2017 09:27

To że pompa pobiera paliwo i że nigdzie nie cieknie nie znaczy że paliwo dociera do pompy wtryskowej, tylko po bezpośrednim podpięciu paliwa do pompy wtryskowej można mieć pewność. Jeśli tak zrobiłeś i dalej maszyna nie odpala to zdejmuj pompę i daj do pompiarza.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej