wibako

Skrzynia powershift wariuje

Skrzynia powershift wariuje

Postprzez stirlic » 07 Mar 2017 18:35

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2006

Witam
Pojechałem na pierwszą robotę i oczywiście na sam jej koniec zonk.
Po skończonej robocie chcę wyjechać z budowy a tu kibel - nie mam żadnego biegu do przodu ani 1,2,3,4 oraz automatu. Na wstecznym dokulałem się z powrotem na plac budowy i zacząłem grzebać.
Przeszukałem bezpieczniki styczniki itp a okazało się że jest wyrwana z mięsem wtyczka z elektrozaworu na skrzyni biegów który odpowiedzialny jest za zmianę biegów ( dokładnie ten http://www.hydroczesci.pl/sklep/elektrozawory/381-elektrozawor-zalaczania-biegow-459-m2874.html ) Kupiłem zamiennik ale nie chińczyk tylko angol dałem 400zł . Założyłem i biegi wchodzą kiedy chcą i jak chcą. Raz działa tylko automat raz 2 i 3 itp Podobnie ze wstecznym. Dopatrzyłem się że jest nieszczelność na tym założonym elektrozaworze. Czy mała nieszczelność może spowodować takie objawy, I teraz pytanie czy jest tam konieczny jakiś uszczelniacz na samym kołnierzu, czy ten metalowy kołnierz sam w sobie jest uszczelniaczem i tylko jest dociskany tym metalowym haczykiem Czy można zapodać tam troszkę sylikonu. Czy może być ten wyciek spowodowany słabym zamiennikiem. Gdzie kupować części do kopaczek co by sprzedawcy potrafili doradzić to i owo a nie tylko liczyć na zysk i ściemniać klienta?
Pozdr.

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Reklama

simmet

Re: Skrzynia powershift wariuje

Postprzez Jarewa » 07 Mar 2017 19:06

problem sterownik nie skrzynia ani wyciek.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Skrzynia powershift wariuje

Postprzez stirlic » 07 Mar 2017 19:25

A coś więcej jak ogarnąć temat ??
Przed awarią wszystko banglało jak trzeba, czy po wymianie elektrozaworu trzeba coś jeszcze ze sterownikiem kombinować ??
Na desce rozdzielczej nie mam żadnych błędów.
Czy odłączenie akumulatora zadziała jak reset sterownika??

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Skrzynia powershift wariuje

Postprzez Jarewa » 07 Mar 2017 20:42

Cewki działają parami, przy każdym biegu dwie włączone, dwie górne z lewej do przodu dwie górne z prawej do tyłu. Dolne dwie przy skrzyni 4 biegowej lub 3 przy skrzyni 6 biegowej. Pary bieg to któryś górny połączony z dolnym.

Wiec poprzednia diagnoza była błędna ze tylko jedna cewka uszkodzona, przy uszkodzeniu jednej dolnej nie miał byś co najwyżej 2 biegów tylko do przodu i do tyłu. Przy uszkodzeniu jednej cewki górnej z lewej nie było by połowy biegów do przodu a dwóch cewek z lewej wszystkich do przodu.

Do zweryfikowania pierw napięcia do cewek i nie jakimś miernikiem czy probówką a żarówka 50 watową.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Skrzynia powershift wariuje

Postprzez stirlic » 07 Mar 2017 22:30

Jeszcze jedna rzecz po zaniknięciu biegów w akcie desperacji zacząłęm wertować kabelkami przy elektrozaworach - później podłączyłem je tak jak było w oryginale - czy faktycznie przez to sterownik mógł ześwirować i czy odłączenie aku zresetuje sterownik??

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Skrzynia powershift wariuje

Postprzez Jarewa » 08 Mar 2017 06:47

Nie

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Skrzynia powershift wariuje

Postprzez stirlic » 17 Mar 2017 12:20

Sprawa zażegnana:) Wyjąłem ten elektrozawór przedmuchałem go, włożyłem go jeszcze raz i biegi wchodzą jak nowa kopiejka :P.
Nie wiem czy jakiś paproch się tam władował czy jak, ale problem został rozwiązany. Dzięki za pomoc zainteresowanym. Pozdr.

stirlic
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Sty 2017 22:01

Maszyna: JCB 4CX

Firma: INFOR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej