wibako

JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez roni81 » 13 Mar 2017 22:56

Witam. Mam problem z koparko ładowarka 2cx 95r. Podczas pracy maszyną, nawet na jałowych obrotach słychać takie cykanie jakby zawór upuszczał ciśnienie, w rytm tego cykania tj co 2sekundy pulsuje przewód wchodzący do rozdzielacza (ultra tak jest na nim napisane) znajdujacacego się na wysokości akumulatorów gazowych (zielone banki). Sprzedajacy twierdzi ze za mało jest gazu w tych bankach i dlatego tak cyka. Ale czy ma to cos wspólnego z tym pulsującym przewodem? Tą pulsacje to czuc na dźwigniach od sterowania tylnym ramieniem i jak dobrze się przysłuchać to w ten rytm delikatnie silnik przydusza. Hamulce działają chociaż mam wrazenie ze pedał jest trochę twardy i zapala się kontrolka chyba od ciśnienia w układzie hamulcowym. Maszyna ma siłe nie słabnie, wszystkie funkcje działają, ale tylne ramie dość nerwowe ruchy ma. Filtry i oleje wymienione
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 14 Mar 2017 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nowy problem = nowy temat. Posty wydzielone z innego tematu.

roni81
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Lut 2017 21:10

Maszyna: JCB 2CX

Firma: Rbruk


Reklama

simmet

Re: JCB 2CX Nerwowe ruchy tylnego ramienia

Postprzez dawidk » 14 Mar 2017 09:51

Te starsze modele maja zasilanie hamulców z glownej hydrauliki. I ten objaw o ktorym piszesz to prawdopodobnie dobijanie cisnienia do hydroakumulatora bez gazu... Ile razy mozesz zahamowac po zgaszeniu silnika??

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez roni81 » 14 Mar 2017 19:49

Kolego co masz na myśli pisząc ile razy mogę zahamować po zgaszeniu silnika? ile razy dam rade wdusić pedał? tak to rozumiem. Gdzie lub kto ,,ładuje,, te hydroakumulatory? trzeba je wymontować czy można to robic na maszynie? Jutro sprawdze ile razy wdusze ten hamulec

roni81
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Lut 2017 21:10

Maszyna: JCB 2CX

Firma: Rbruk


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Mar 2017 22:48

Chodzi o to ile razy po przyciśnięciu pedału hamulca będzie hamować. Z 10 razy jak naciśniesz powinno hamować. (później ciśnienie spada w hamulcach i hamulcy brak). Hydroakumulator to takie urządzenie które jest tzw. Bańką którą ma w środku membranę i z jednej strony jest gaz pod ciśnieniem a z drugiej strony pompa hydrauliczna wtłacza olej pod ciśnieniem. Jak zgasisz maszynę gaz powoduje że olej jest pod ciśnieniem i masz hamulce po zgaszeniu silnika. Jeżeli gazu już nie ma bo hydroakumulator jest nieszczelny lub membrana pęknięta to nie ma tego zapasu i dla tego co chwilę czujnik wyłapuje że jest z byt niskie w układzie i pompa hydrauliczna dopompuję oleju w ten układ. Z tąd to pulsowanie częste. Jakby hydroakumulatory były sprawne byłby zapas ciśnienia i pompa by dobiła raz na jakiś czas i nie ciągle jak jest u ciebie. Rozumiesz?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez roni81 » 15 Mar 2017 20:16

Podniosłem dzisiaj 2cx na podporach i przedniej łyzce,zgasiłem silnik i chłopaki kręcili kołami a ja hamowałem. Dwa nacisniecia i hamulców już nie było. Czyli hydroaukumulatory do nabicia i sprawdzenia?

roni81
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Lut 2017 21:10

Maszyna: JCB 2CX

Firma: Rbruk


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Mar 2017 20:17

Tak. Trzeba było by je oddać w dobre ręce aby rozebrali sprawdzili wymienili co trzeba i nabili gazem.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez dawidk » 18 Mar 2017 13:13

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez roni81 » 23 Mar 2017 18:12

Witam. Wymieniłem te hydroakumulatory na nowe bo okazało się że one nie są do nabijania. Co ciekawe nowe miały znaczek citroena(pewnie pasuja od jakiegoś samochodu) a zamawiane były w jcb. Koszt 750 netto jeden. Hamulce po zgaszeniu silnika są, pulsacja zmniejszyła znacznie częstotliwosc ale co jakies 10-15sekund wystepuje a wtedy co 2s. Mechanik stwierdził ze tak musi być bo zawór upuszcza ciśnienia.Ma racje czy sciemnia? byłem u kolegi który ma takiego samego 2cx to u niego to cały czas pulsuje do takiego stopnia ze podczas podnoszenia hydraulika ,,przerywa,, i podnosi skokowo

roni81
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Lut 2017 21:10

Maszyna: JCB 2CX

Firma: Rbruk


Re: JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez dawidk » 23 Mar 2017 21:16

Wychodzi na to ze tak ma byc. W nowszych zrezygnowano z tego rozwiazania...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2CX pulsacja na dźwigniach sterowania

Postprzez Luka » 23 Mar 2017 21:57

Jeśli się nie mylę, to hydroakumulatory są w Citroenach z hydropneumatycznym zawieszeniem - czyli w wielu modelach, od wielu lat. Jednym z przykładów jest Xantia, ale to nie jedyny model Citroena z takim zawieszeniem, bo na pewno też C5 miały takie zawieszenie, a i wcześniejsze, bodaj BXy.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej