wibako

grzeje się tylny most 4cx

grzeje się tylny most 4cx

Postprzez krzysiek_rybak » 22 Mar 2017 20:12

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2007

Witam
Pół roku temu pekł mi wałek od ataku po wymianie kompletu (kolo wałek) most po dłuzszej jeżdzie robił się gorący. Dodam że zalany był olejem komatsu TO4 SAE10 plus dodatek do chamulcy mokrych. Podejrzenie padło na uszczelniacze od hamulcy więc jeszcze raz most poszedł na stół w celu wymiany. Olej w moście był jakby spalony (ciemny braz) w zwolnicach taki sam. Po wymianie uszczelniaczy hamulcy most zalany olejem fuscha o tych samych parametrach + dodatek do ham. i zonk nadal się grzeje. Po przejechaniu 20 km nie da rady się dotknąć do mostu. Luz na kole ataku z wałkiem jest. Koła się ręką kręcą normalnie po podniesieniu na łapach. Czy przyczyną grzania się mostu może być niewłasciwy olej bo zabardzo mi się on nie podoba. Do jednej zwolnicy nałałem teraz oryginalnego żeby zobaczyć do porównania czy się spali. może jakieś inne sugestie?

krzysiek_rybak
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 30 Lip 2012 17:38

Maszyna: jcb 4cx


Reklama

simmet

Re: grzeje się tylny most 4cx

Postprzez puszek_ZGY » 23 Mar 2017 16:43

SAE 10 pokrywa się specyfikacją wymaganą przez JCB, czyli API GL 4.

Zatem może dobrym krokiem byłoby zastosować troszkę "gęstsze" medium, np. SAE 30, czy 75W lub 80W90, które w specyfikacji ma również API GL 4, którą przewiduje instrukcja JCB.

BTW Dla przykładu, u nas w 3CX-ie, tylny most jest zalany FUCHS AGRIFARM UTTO MP bez dodatków (rzekomo w swoim składzie takie posiada, więc nie było potrzeby kupować dodatkowo uszlachetniaczy do hamulców mokrych) z tym że u Ciebie jest LSD bo masz 4 koła skrętne, więc chyba wymagany będzie dodatek do LSD.

U nas ten olej bez zastrzeżeń, wiadomo, latem gdy w słońcu jest ponad 40st C, to przy dłuższej jeździe 20-30km to most naturalnie jest gorący ;)

Krótko mówiąc, spróbuj zastosować gęstsze medium, które w specyfikacji zawiera aprobatę API GL 4 ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


grzeje się tylny most 4cx

Postprzez SLONJU77 » 24 Mar 2017 07:31

Nie wiem jak u was ale u mnie po przejechaniu 20 kilometrów tylny most jest gorący i to mocno ale to chyba normalne ,olej oryginał czyściutki

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej