wibako

3CX SMAEC '10 wadliwe siedzenie lub wadliwy joystick?

3CX SMAEC '10 wadliwe siedzenie lub wadliwy joystick?

Postprzez togaj » 24 Mar 2017 21:47

Marka i model maszyny: JCB 3cx SMAEC
Rok produkcji: 2010
Numer seryjny: JCB3CXAPK02000566

Witam

Jestem nowy na forum

jakiś czas temu zanim kupiłem pierwszą kopaczkę przeczytałem chyba z 2x całe forum - baza wiedzy okromna

Obecnie zmagam się z problemem którego nie jestem w stanie pomimo średniej wiedzy rozwiązać

Otóż nie działa mi na łyżce roboczej obrót i wysuw (prawy joystick), co ciekawe zaświeca on się

lewy (ramię i łyżka) bez problemu działa

Myślę że problem tkwi w siedzeniu, gdyż dla przedniej łyżki ładowarki ten sam joystick działa bez problemu

na początku gdy problem się pojawiał pomagało poruszanie siedzeniem przód tył - obecnie nie pomaga


całość wyczyszczona WD 40 i inne kombinacje - na płytkach styku wszystko wyczyszczone

Czy ktoś ma pomysł gdzie dokładnie szukać przyczyny? Jakiś elektrozawór czy sterowanie? może ktoś miał taki sam problem?

Czy lepiej od razu się udać na serwis wrr...?

W serwisie oprócz $$$ najgorszy jest czas - wszędzie trzeba czekać - a jak chciałem w PON max Wt kopać

Chyba że ktoś z was (niedaleko mikołowa) jest w stanie odpłatnie pomóc?

togaj
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Sty 2017 21:21

Maszyna: jcb 3cx

Firma: Togaj sp.j.


Reklama

simmet

wadliwe siedzenie lub wadliwy joistick?

Postprzez uszi » 24 Mar 2017 22:47

Sprawdź krańcówkę pod fotelem, lub przekaźniki odpowiadające za joisticki, są pod obudową hamulca ręcznego (u Ciebie mogą być w innym miejscu bo nowsza maszyna), u mnie się przycinały, po wymianie problem zniknął.

Awatar użytkownika
uszi
Młodszy operator

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 12:11
  • Miejscowość: Elbląg
  • Pochwały: 3

Maszyna: JCB 4CX Liebherr 902 John Deere 6110


wadliwe siedzenie lub wadliwy joistick?

Postprzez markus354 » 29 Mar 2017 11:40

Witam
Odradzam używania WD40 do czyszczenia elektroniki i kabli. Zawarte rozpuszczalniki które rozpuszczają niektóre tworzywa sztuczne w tym uszczelki wtyczek i gniazd. w rezultacie korozja gwarantowana i spuchniete komponenty elektroniczne.

markus354
Fizol

Maszyna: JCB 3CX

Firma: MARKUS


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej