wibako

JCB 3C zle zapala

JCB 3C zle zapala

Postprzez Jizu » 27 Mar 2017 08:32

Marka i model maszyny: JCB 3C
Rok produkcji: 1980

Witam, mam problem z pierwszym uruchomieniem jak jest zimna, silnik perkins 4 cylindry, pompa rzedowa,
a mianowicie, jak ustawie przelew na pompe, dzwignia gazu przesunieta w polozenie maksimum (tak ją uruchamiam), pompa wstepna nie pompuje mi raczej recznie bo jak ruszam dzwignia od dołu to nie ma zadnego oporu,bo chciałem nią też zapompować, wiec jak silnik jest zimny to mi od razu zapali i popracuje około 10 sekund, pozniej zgasnie i juz bez plaka nie zapali, jak jest ciepła pali idealnie, moze ktoś ma jakiś pomysł co to moze być ?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Reklama

simmet

JCB 3C zle zapala

Postprzez zeppelin zm 15 » 27 Mar 2017 09:02

Układ paliwowy do sprawdzenia. Możesz mieć nieszczelność i paliwo tobie schodzi.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: JCB 3C zle zapala

Postprzez Jizu » 27 Mar 2017 09:12

Mam przezroczyste rurki i widzę że paliwo po pompie wstępnej jest, ewentualnie przed pompą wstępną może się coś dziać, tylko czy to będzie miało znaczenie?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Re: JCB 3C zle zapala

Postprzez dawidk » 27 Mar 2017 14:41

Zbiornik jest wyzej wiec raczej nie to. Pompke musisz rozebrac tam sa dwa zaworki sitko sprezynka i ta czesc co powoduje pompowanie pewnie sie odczepilo od tej wajchy pod spodem. Lub musisz delikatnie obrocic silnik bo one lubia gasnac w jednym miejscu i wtedy pompka nie hitler. A filtr zmieniles??

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 3C zle zapala

Postprzez Jizu » 27 Mar 2017 16:43

filtra jeszcze nie ruszałem, silnikiem obracałem nic nie pomogło, to rozbiore tą pompke moze faktycznie cos tam sie odczepiło i zobacze/wymienie filtr

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C zle zapala

Postprzez ezsimo » 27 Mar 2017 21:43

W jakim stanie masz zbiornik paliwa ? Typowym problemem w JCB 3C jest zarośnięty szlamem i rdzą zbiornik paliwa, którego nie ma w zasadzie jak wyczyścić. Możesz spróbować dać filterek za 10 PLN między zbiornikiem a pompką wstępną, wtedy będziesz widział czy w zbiorniku masz śmietnik czy nie. W niektórych 3C w zbiorniku wewnątrz na odpływie jest siatka, ona potrafi być tak zapchana że czasami paliwo ledwo cieknie. Najlepiej spróbuj podać paliwo bezpośrednio do pompy wysokiego ciśnienia i wtedy zobaczysz czy to problem z podawaniem paliwa na niskim ciśnieniu czy problem z pompą lub na wysokim.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


JCB 3C zle zapala

Postprzez Jizu » 01 Maj 2017 20:57

jak przestawiam na przelew w pompie , to zapala , wiec to moze być moze ta metoda, opisana przez jednego z Panów, ze ją należy przestawić przy pierwszym uruchomieniu "na przelew" jesli nie przestawie to nie zapali , jak zdejmowałem weżyk od zbiornika do pompki wstepnej to paliwo leciało bez problemów

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C zle zapala

Postprzez ezsimo » 02 Maj 2017 00:34

U mnie z pompą rzędową bez naciśnięcia przelewu zimny silnik jest bardzo trudno odpalić. To normalna procedura uruchamiania silnika, więc jeśli zimny pali z przelewem a ciepły bez to wszystko masz OK.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Re: JCB 3C zle zapala

Postprzez Jizu » 02 Maj 2017 06:46

Tak mam, czyli jest ok, dzięki wszystkim za pomoc, jedyna rzecz że nie zawsze dzwignia chce mi pozostać w funkcji przelewu

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej