wibako

Demontaż pompy wtryskowej

Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 24 Kwi 2017 21:23

Witam
Potrzebuje porady muszę zdemontować pompę wtryskową w celu oddania do regeneracji, wiem że trzeba wymontować pompę chłodzenia aby dostać się do zaślepki koła zębatego pompy wtryskowej i tu mam problem przeszkadza osłona wentylatora przy chłodnicy i tu moje pytanie czy muszę demontować chłodnicę oleju jak i płynu chłodniczego żeby pompę wody zdemontować? Jeżeli tak by było to całkowicie nielogicznie by było. Kolejne pytanie do kolegów gdzie taką pompę razem z wtryskami oddać do regeneracji? Jestem z okolic Suwałk może w Białymstoku jest jakiś zakład godny polecenia? A może kupić nową pompę wtryskową dostałem wycenę na 2400 netto rzekomo za nową pompę (pompa z gaszeniem na linkę), przy takiej cenie chyba regeneracja byłaby całkowicie nieopłacalna?

Pozdrawiam

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Reklama

simmet

Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez MARIO/MECALAC » 25 Kwi 2017 08:08

A gdzie regulamin forum?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 25 Kwi 2017 09:12

Nr koparki był podany w temacie nie wiem dlaczego nie widać,
nie ma problemu ponawiam nr VIN:

koparko ładowarka JCB
3CX-4/340204/P

Pozdrawiam

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez mechanior » 29 Kwi 2017 01:34

Rok produkcji maszyny? Który silnik?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez bober333 » 29 Kwi 2017 11:01

Witam ja demontowałem swoją kilka razy i na pewno musisz zdemontować pompę wody ja u siebie odsuwałem chłodnice żeby dojście było leprze ale ty masz starszy model i nie wiem jak tam jest z z ramą i osłonami , na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym ciśnienia na cylindrach jak nie masz czym to odezwij się bo jestem z okolic kowal oleckich i pożyczę ci sprzęt.

Autor postu otrzymał pochwałę

bober333
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB sitemaster

Firma: priw


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 29 Kwi 2017 14:10

Witam

Mechanior koparka jest z roku 1987 lub 1988 nie pamiętam dokładnie. Silnik to chyba AA 1004-4T nie mam tabliczki znamionowej na silniku (poprzedni właściciel zmieniał kadłub silnika)

Pompa wtryskowa już zdemontowana i łącznie z wtryskiwaczami wysłana do regeneracji, jak wróci napiszę czy polecam firmę. Do demontażu wyjąłem obie chłodnice przy okazji je dokładnie wyczyszczę. Natomiast jeżeli chodzi o ciśnienie bober333 to głowica dziś rano wróciła z zakładu planowanie, frezowanie gniazd, wymiana prowadnic, uszczelniaczy, sprawdzenie szczelności, przy okazji sprawdzania szczelności pojawił się przeciek przez czujnik temperatury.

Natomiast znalazłem jeszcze jeden problem i nie bardzo wiem jak się z tym uporać a mianowicie jest delikatne pękniecie na spawie na dole zbiornika oleju hydraulicznego, sączy się tam olej i teraz nie wiem jak to załatać spawanie w tłustym raczej kiepsko pójdzie natomiast jak spuszczę olej odtłuszczę i zacznę spawać obawiam się że mi się od środka to zacznie palić. Klejenie też chyba słabo się sprawdzi macie koledzy jakiś pomysł?

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez dawidg2 » 29 Kwi 2017 14:36

karskr napisał(a):Natomiast znalazłem jeszcze jeden problem i nie bardzo wiem jak się z tym uporać a mianowicie jest delikatne pękniecie na spawie na dole zbiornika oleju hydraulicznego, sączy się tam olej i teraz nie wiem jak to załatać spawanie w tłustym raczej kiepsko pójdzie natomiast jak spuszczę olej odtłuszczę i zacznę spawać obawiam się że mi się od środka to zacznie palić. Klejenie też chyba słabo się sprawdzi macie koledzy jakiś pomysł?

spawaliśmy zbiornik od oleju hydraulicznego po opróźnieniu i nic się złego nie działo. Trzeba umiejętnie spawać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 29 Kwi 2017 14:51

dawidg2 to mnie uspokoiłeś. Zbiorniki po ON i benzynie spawałem i wiem jak to zrobić natomiast tu nie naleję wody, nie wielkie pęknięcie jest i w takim razie punktowo to spróbuję pospawać
Pozdrawiam.

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez mechanior » 29 Kwi 2017 16:23

Możesz nalać wody albo wypełnić CO2 z butli do minimaga lub z gaśnicy śniegowej, spawałem zbiorniki oleju z asystą gaśnicy śniegowej, bez problemu i wydarzeń...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 02 Maj 2017 22:08

Może któryś z kolegów ma możliwość sprawdzenia silnika jaki to jest dokładnie bo na miejscu nie mogę kupić kompletu uszczelek głowicy a w sieci do silnika Perkinsa 4T jest kilka kompletów, a jak bym wiedział dokładnie jaki to silnik to i wartości momentów dokręcania głowicy łatwiej by było znaleźć
Pozdrawiam

-- 02 Maj 2017 21:08 --

Dziś mnie zszokowała cena nowych śrub do przykręcenia głowicy 20 szt + komplet uszczelek na "górę" silnika 695 zł. :patyk:

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez mechanior » 06 Maj 2017 00:29

To ja jestem zszokowany tym co piszesz - to nie stary Polonez tylko maszyna budowlana która zarabia na siebie pieniądze, ten wydatek odrobisz w kilka godzin, poza tym to grosze za jakościowe śruby plus zestaw uszczelek a ty robisz z tego tragedię, nie rozumiem takiego podejścia, zastanów się nad ceną chleba - nie szkoda ci tyle kasy w miesiącu?? NIE JEDZ!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez karskr » 06 Maj 2017 01:08

Mechanior nie o to chodzi cena za śrubę przed rabatem to 60,63zł po rabacie 27,89zł czy to jest w porządku?
Wczoraj dostałem wycenę naprawy pompy 3700zł jak również wtryskiwaczy 600zł czas oczekiwania do tygodnia ponieważ ściągają głowiczkę pompy wtryskowej, dostępna tylko w oryginale i tylko w Anglii, takie informacje dostałem z firmy regenerującej.
A na marginesie zbiornik oleju pospawałem bez problemu po usunięciu oleju i ciągłym wtłaczaniu spalin aby pozbyć się tlenu ze zbiornika.
Pozdrawiam

karskr
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 17 Lis 2015 23:27

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: gospodarstwo


Demontaż pompy wtryskowej

Postprzez mechanior » 06 Maj 2017 11:38

Działania handlu chyba nie muszę opisywać natomiast wydaje mi się że czegoś nie rozumiecie i trzeba wam wspomnieć o pewnych kosztach stałych jak np telefon, pracownik czy lokal w którym on siedzi oraz magazyn części - to wszystko kosztuje!

Obsługa jednego zamówienia kosztuje konkretne i niemałe w stosunku do wartości towaru pieniądze a w przypadku np zestawu uszczelek wartości powiedzmy 300 pln: 2 godziny roboty ze znalezieniem w katalogu, wyceną u 4-5 dostawców i 2h negocjacji z klientem czy ustalania szczegółów typu "ze śrubami czy bez, z oringami czy bez, zielone, niebieskie, chińskie pan woli czy turecko-meksykańskie jaki kolor kartonu na paczce i o której ma zostać dostarczona..." a na koniec chłop się rozmyśli i weźmie NIC lub ostatecznie tylko dwie gumki za 17.50 plus VAT... i wtedy kto zapłaci za 4h pracy chłopaka co ma 25 lat, żonę i dwójkę dzieci?

Nie pisałbym gdyby tak nie było! Zresztą z około 100 i więcej rozmów dziennie (na 4 ludzi) wychodzi maksymalnie 5-8 zamówień i te 5 zamówień MUSI POKRYĆ KOSZTY i jeszcze dać zarobek, bo przecież nikt z WAS nie pracuje za orzeszki więc nie traktujcie firm handlowych jak krwiopijców i złodziei - tutaj matematyka nie jest tak prosta jak się wydaje ludziom którzy nigdy tego nie robili.

ZANIM OCENISZ - POMYŚL!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej