wibako

Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Re: Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez voljcb » 11 Sie 2020 20:28

Nr seryjny
serwis jcb 884608130

voljcb
Młodszy operator

  • Posty: 131
  • Rejestracja: 31 Maj 2019 18:42
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 8

Maszyna: JCB

Firma: własna


Reklama

simmet

Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez vowo » 13 Sie 2020 08:51

Poświęciłem trochę czasu na to i wyprowadziłem przewody do pomiarów z kostki sterownika czyli tej puszki ustaliłem które zawory za co odpowiadają i ustaliłem brak sygnału o wycentrowaniu talerza przodu. Cała reszta jest niby sprawna tzn instalacja i przełącznik raczej też. Jedynie co może jeszcze leżeć to sterownik ale jak wszystko zadziała na pomiarach to go podłączę. Ogólnie gdyby był uwalony to zrobię go na diodach i przekaźnikach bo mam wszystko pomierzone A to sterowanie to banał. Dojdzie czujnik to będę działał dalej

-- 13 Sie 2020 08:51 --

Ustaliłem że było zwarcie jak wyżej opisywałem na przewodzie zasilania 4 bezpiecznik, oraz zwarcie do przewodu klaksonu na lini od czujnika osi przedniej, oraz uszkodzony przełącznik przez co nie załącza kraba (tylko ciasny skręt) ale przerobię na przycisk trzeba będzie włączy kraba i wcisnąc przycisk aby przeszedł przełącznik nie jest tani a na 100 procent też nie wiem czy moduł czasem nie jest temu winny cho raczej to przełącznik.


Jak ktoś ma pytania to służę pomocą bo jeszcze z dwa tygodnie będę pamiętał tą instalację szczegółowo dużo poświęciłem na ogarnięcie co i jak więc mogę pomóc jeżeli ktoś ma jakieś niesprawności w tym zakresie.

Pozdr.

vowo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 11:44

Maszyna: Bobcat 160

Firma: Vowo Elektronika


Re: Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez dstern841 » 15 Sie 2020 11:32

Wlasnie probowalem psi chod itp i nic nie pomaga. A moze modul padl? Bo jak mam wlaczone dwie osie to chodzi i pozniej przekrecam przelacznik na blokowanie i tylna os zostaje zablokowa odrazu w pozycji w jakiej byly kola skrecone. A powinna wrocic na prosto i dopiero sie zablokowac.
Complete the requirements about Sri Lanka Visa cost for travelers before packing bags can be found here.

dstern841
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Sie 2020 11:29

Maszyna: Model Dell Latitude D630

Firma: Online visa for Sri Lanka


Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez vowo » 15 Sie 2020 12:05

Tylna oś staje jak dasz na wprost przełącznik i dostanie 12v z tylnego czujnika czyli jak talerz najdzie. Może masz cały czas 12v z tego czujnika.

-- 15 Sie 2020 12:05 --

Przewód 820 A za przełącznikiem 822 ale skoro staje tyl to zmierz najpierw 820 voltomierzem bo na 822 wskakuje za wyłącznikiem więc nie będziesz mógł zaobserwować zmian. na 820 jest zawsze odczyt gdy jest zapłon

vowo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 08 Kwi 2014 11:44

Maszyna: Bobcat 160

Firma: Vowo Elektronika


Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez samael76 » 10 Lis 2020 10:32

Witam mam taki sam problem choć ciut inny a mianowicie Jak dam przełącznik w pozycje jedna oś skrętna przód to tylna oś jest lekko skręconą w prawo .Jak dam obie osie skrętne wszystko działa lecz po jakimś czasie koła tracą skręt w prawo w lewo jest ok jak włączę kraba to w lewą stronę działa ok a w prawo jedzie krzywo do przodu i do tyłu to samo .Ra udało mi się to naprawić w taki sposób że włożyłem blaszkę miedzy czujnik a te kółko wyłączyłem silnik i włączyłem i wszystko działało jak powinno lecz następne próby nie dały rezultatu . Teraz jeszcze jedna sprawa jak załączę jazdę 1 oś czyli przód i jadę po drodze po jakiś 5-10 km osie się rozchodzą i robi się 4 ślad przednia oś ucieka w prawą stronę . Wymieniłem czujnik tył i przez jakiś czas było ok ale spowrotem usterka wróciła..

samael76
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 07 Lip 2018 17:51
  • Miejscowość: Trzebiatów

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ROM-KOP


Re: Problem ze skretem tylnej osi 4cx

Postprzez Jcb ładowarka » 12 Lis 2020 17:04

Witam też mam problem ze skrętem tylnej osi tylko że w ładowarce teleskopowej jcb 530 70. Podczas jazdy całkowicie zablokowało skręt obu osi. Przełącznik nic nie reaguje na zmiany trybów jazdy jedynie jak zamieniliśmy kostki na elektrozaworach to zaczoł skręcać tylko przód.
Moze ktoś miał podobny problem i mi pomoże..
Z góry dziękuję :)

Jcb ładowarka
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Lis 2020 16:58

Maszyna: Jcb 530 70

Firma: Adamix


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej