wibako

JCB 3C II konik naprawa

JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 13:27

Marka i model maszyny: JCB 3C

Witam , poszukuje kogos dobrego do regeneracji konika w JCB 3C II ( stary typ konika)
prośba polećice mi kogoś dobrego, moge go zdjać samemu, wiec wchodzi transport w kazde miejsce
wydaje mi sie ze sam nie zrobie jego remontu ? prosba o opinie jesli ktos sam robił taki remont
pozdr gk

-- 01 Paź 2017 12:27 --

Witam
Podbijamy temat, względnie może ktoś sam naprawiał ten starszy typ konika i ma wskazówki do tematu

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Reklama

simmet

Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez dawidg2 » 01 Paź 2017 18:44

Jaki rejon kraju?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 20:26

Mazowieckie, okolicę Legionowa, ale mogę dowieść,
tak sie jeszcze zastanawiam czy nie mozna zamiennie użyć konika od nowszej wersji np. CX

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez rezoonator » 01 Paź 2017 21:02

Anmar Gorlice robi takie rzeczy. Za kompletną regenerację osprzętu koparkowego (kasowanie luzów, wycieków itp) wołają coś około 4-6 tys. Znajomy robił tam 3cx, muszę przyznać znają się na rzeczy. Fachowa robota.

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 21:06

dzieki, przedzwonie do nich, chodzi mi własnie o kogoś takiego sprawdzonego

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez rezoonator » 01 Paź 2017 21:11

Ale z Legionowa do Gorlic to masz kawał drogi.. Szukaj kogoś z mazowieckiego, na pewno istnieje kilka firm które zajmują się takimi rzeczami.

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 21:14

wysyłka nie jest jakas taka specjalnie droga, jak wszystko rozbiore

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez ezsimo » 01 Paź 2017 21:24

Jeśli chcesz skasować luz na obrocie to zobacz w pierwszej kolejności czy to nie jest przypadkiem luz na wielowypuście. Jeśli tak to regeneracja może być bardzo droga.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 21:35

jak to sprawdzić ?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez zeppelin zm 15 » 01 Paź 2017 21:35

Jeśli nie masz podpisane umowy z firmą kurierską to cena za przesyłkę może zabić...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 21:41

mam , mam, pewnie ze najchetniej bym to zrobił na miejscu, ale nie specjalnie moge kogoś konkretnego znalesc

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez ezsimo » 01 Paź 2017 22:03

Jedyny sposób to rozmontować całość i zobaczyć w jakim stanie są wielowypusty na wałku współpracującym z zębatką. W niektórych wersjach 3C/3D był problem z pękającym wałkiem, miał podtoczenie które przy zaniedbanym układzie (bardzo duże luzy) potrafiło powodować rozpołowienie wałka i wtedy była już kompletna kaplica - całkowity brak obrotu, część bardzo trudna (droga) do dorobienia, a nowa nie do zdobycia.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 01 Paź 2017 22:06

czyli rozbieram, a jesli wielowypusty ok , to jak myślisz w ilu pln sie zamkne ?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez ezsimo » 01 Paź 2017 23:32

Nie ma reguły, jeśli sam konik to spodziewaj się czegokolwiek od 1500 do 3500 PLN (zależnie od użytych materiałów, wykonawcy, stopnia zużycia). Jeśli cały tył to bardziej między 4 a 8 tys PLN.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 02 Paź 2017 07:21

rozumiem, zastanawiam sie czy moge jakoś obniżyć koszta rozbierajac wszystko samemu , a pozniej oddajac juz do poszczególnych zakładów mechanicznych bo to sie pewnie tak odbywa u tych którzy naprawiają takie rzeczy

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez dawidg2 » 02 Paź 2017 11:02

Tylko pewne elementy wymagają spasowania. Najlepiej u jednego robić wszystko. Są firmy co robią kompleksowe naprawy, wytaczanie, dorabianie części albo wiedzą gdzie je zrobić.

Podmianka z nowszej może nie wyjść bo możesz nie mieć miejsca na siłowniki za konikiem. Pewnie byłoby dużo przeróbek a jeszcze pytanie czy rozstaw sanek i konika by pasował

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 02 Paź 2017 11:07

w takim razie w przyszły weekend rozbieram i zobacze dokładnie co tam jest zle, a czy jak odepne węże musze zleci mi cały olej z układu czy tylko to co w weżach ?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez ezsimo » 02 Paź 2017 11:13

Tylko to co w wężach i siłownikach, rozdzielacz jest normalnie zamknięty.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez Jizu » 14 Paź 2017 22:45

super, dziekuje za info

-- 14 Paź 2017 21:43 --

zaczynam rozbierac konika, zdjąłem w końcu cylinder siłownika, czyli tam gdzie jest nieszczelność i przyczyna wypychania oleju do korpusu konika co skutkuje wyciekiem na zewnatrz, i mam wiele watpliwosci bo nie zauważyłem tam luzów, o ile ramie konika ma luzy widoczne w czasie pracy, o tyle tutaj jak próbowałem ruszać szyną to luzów nie stwierdziłem , obawiam sie po prostu ze zregeneruje konika a on dalej bedzie ciekł, nie wiem czy w ogole przyczyną wycieku nie jest brak równej gładzi w cylindrze siłownika, zrobiłem z tego zdjecia, dodam ze uszczelniacz gumowy słownika zmieniałem i nadal cieknie wiec to nie pomaga, zastanawiam sie co robić , bo moze remont całego konika nie ma sensu, tak sobie myśle że idelnie byłoby zamienic te cylindry na normalne zewnetrzne siłowniki bo przy tym wieku maszyny to przeciez zawsze gdzies bedzie luz, co radzicie teraz robić ?
Załączniki
kk3.jpeg
kk2.jpeg
kk1.jpeg

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


JCB 3C II konik naprawa

Postprzez ezsimo » 14 Paź 2017 23:13

Najczęściej problem polega na tym, że konik i tuleje w wózku przesuwu są tak wyrobione, że wszystko zaczyna się opierać nie na tulejach, tylko na mechanizmie obrotu (listwie zębatej). Wtedy żadnego luzu na listwie nie wyczujesz, bo nie ruszysz całego ramienia, które się na tym opiera. Jeśli dolna część cylindrów siłowników listwy jest gładka, a górna zardzewiała lub widać, że uszczelniacze do niej nie przylegają - to prawdopodobnie właśnie masz taki problem. W skrajnym przypadku, po dłuższej pracy uszczelniacze zaczynają się ścierać w dolnej części, a w górnej pozostają nienaruszone, bo nie przylegają do gładzi cylindra.
Jeśli po oparciu maszyny na tylnym ramieniu widzisz że konik rusza się w tulejach wózka przesuwu to oznacza że masz do regeneracji cały układ konik + wózek. Jak już zrobisz porządek z tym problemem i ramię przestanie się opierać na listwie, to wtedy może wyjść jeszcze problem z luzem między kołem zębatym a listwą zębatą obrotu albo luz pomiędzy wielowypustem w koniku i wielowypustem ośki koła zębatego, współpracującego z listwą.

PS. Na ostatnim zdjęciu materiał dookoła listwy wydaje się jaśniejszy - wygląda trochę jak brąz. Czy to jest może tuleja z innego materiału niż wózek przesuwu ? Jeśli tak to coś już było robione, to powinien być ten sam materiał co wózek przesuwu.

Autor postu otrzymał pochwałę

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej