wibako

BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez kartech » 30 Maj 2017 12:20

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: "83r (prawdopodobnie)
Numer seryjny: 3CX 292269

Witam. Maszyna stara. Żadnej elektroniki. Problem polega na tym, że po włączeniu biegu i wolnym puszczaniu sprzęgła to maszyna nie rusza w miarę puszczania sprzęgła, tylko na sam koniec jest takie silne szarpnięcie. Mocno utrudnia to precyzyjne ruszanie. Ruszenie o kilka centymetrów niemożliwe.

kartech
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 Gru 2009 23:07
  • Miejscowość: EŁK

Reklama

simmet

Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez Grześ » 31 Maj 2017 14:28

Tam jest prawdopodobnie sprzęgło hydrokinetyczne . Pedał który puszczasz nie jest sprzęgłem tylko odłącznikiem jazdy . Chcąc płynnie ruszyć , musisz trzymać na hamulcu , włączyć jazdę i pomału puszczać hamulec .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez kartech » 01 Cze 2017 21:09

Trochę to bez sensu (skoro jest pedał do płynnego ruszania coś na wzór pedału sprzęgła w aucie) uzywać hamulca by płynnie ruszyć.
Grześ czy ty masz taką maszynę lub praktykę na takiej jak ta moja, i czy wiesz na pewno, że tylko z hamulcem ruszanie, czy tylko taki jest twój domysł.

kartech
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 Gru 2009 23:07
  • Miejscowość: EŁK

BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez MARIO/MECALAC » 02 Cze 2017 10:59

kartech, a czemu nie spróbujesz i się nie przekonasz osobiście czy tak jest lepiej? Nogę urwie? :woot:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez umanek82 » 02 Cze 2017 12:25

Jeśli ma pedał od sprzęgła to ma mechaniczne sprzęgło i jest już pewnie zużyte o koszt naprawy to lepiej nie pytać.
Gdyby miał sprzęgło hydrokinetyczne to nie musiałby wciskać pedału ponieważ w zmienniku momentu przepływa olej.
A tak na marginesie do maszyny z tego rocznika może być ciężko z częściami.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez Grześ » 03 Cze 2017 07:35

kartech napisał(a):Trochę to bez sensu (skoro jest pedał do płynnego ruszania coś na wzór pedału sprzęgła w aucie) uzywać hamulca by płynnie ruszyć.
Grześ czy ty masz taką maszynę lub praktykę na takiej jak ta moja, i czy wiesz na pewno, że tylko z hamulcem ruszanie, czy tylko taki jest twój domysł.

Miałem taką maszynę tylko z 1990 i stąd moja niepewność co do rodzaju sprzęgła . Napisz chociaż czy pedał chodzi leciutko czy trzeba mocno wciskać

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez kartech » 04 Cze 2017 20:26

Maszyna jest na pewno na ZMIENNIKU I MA NAPĘD HYDRAULICZNY. kROPKA. LUDZIE NIE ZACIWEMNIAJCIE.
Ma odłacznik jazdy tak jak napisał GRZEŚ. Tylko dlaczego tak wali przy ruszaniu. Jak bym miał wcisnąć gwoździa w drzewo jak GRIGORIJ w pancerniakach to obaliłbym drzewo. Sprubóję jutro jeszcze zmniejszyć obroty silnika, może choć trochę pomoże. W widlaku też mam sprzęgło hydrokinetyczne i jak włączę bieg to maszyna stoi i czeka aż dodam gazu i nie ma żadnego szarpnięcia.
Mam ją od kilku lat ale ona u mnie nie pracuje. Używam jej jedynie do odśnieżania i do przewiezienia jakiegoś ciężaru na podwórku. Dlatego nie wiem jak powinno być.Może taka jej uroda?

-- 4 Cze 2017, o 19:25 --

umanek82- Pedał chodzi bardzo lekko ale zauważyłaem, że czasem jak wolniutko puszczam pedał to nie za każdym razem zaskoczy i czasem trzeba zrobić strzała pedałem żeby była reakcja.
Przejrzałem serwisówkę i jest tam rozrysowany ten podzespół co wychodzi ze skrzyni i styka się z dzwigienką mechanizmu. Są tam w środku trzy sprężyny i mam podejrzenie, że może któraś pękła.
Jak naciskam ręką na suwak ( na postoju przy wyłączonym silniku) to chodzi lekko i wraca za każdym razem.

kartech
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 Gru 2009 23:07
  • Miejscowość: EŁK

Re: BRAK PLYNNEGO RUSZANIA Z MIEJSCA

Postprzez Grześ » 05 Cze 2017 08:29

Nie można było na początku tego napisać że hydrokinetyczne ? Czyli moja pierwsza odpowiedź jest prawidłowa , może powinienem dodać tajemne hasło " proszę" . Obniżenie wolnych obrotów może skutkować brakiem smarowania w silniku .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej