Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Cieknący olej ze zwolnicy

31 Maj 2017 23:47

Marka i model maszyny: JCB 3C
Rok produkcji: 1971

hi, cieknie olej z lewej zwolnicy. Tam jest chyba jakis simering usczelniajacy ? Czy aby go wymienic wystarczy odkrecic tylko kolo i coś jeszcze czy trzeba całą zwolnice ze skrzyni odkrecac ? ;/ JCB 3C 1971

Cieknący olej ze zwolnicy

01 Cze 2017 00:19

W którym dokładnie miejscu masz wyciek oleju ? Cieknie pod okrągłą pokrywą nad półosią, czyli tam gdzie masz tarcze i rozpieracze hamulcowe czy z półośki przy kole ?

JCB 3C mają "skid unit" (silnik + sprzęgło + skrzynia + dyferencjał + zwolnice + hamulce) od ciągników Nuffield / Leyland.

Tutaj masz film instruktażowy jak wymienić łożyska i uszczelniacze półosi:
https://www.youtube.com/watch?v=-kKXKVgcfs0&t=7s

Cieknący olej ze zwolnicy

01 Cze 2017 00:23

Cieknie z brzegu, jakbys ze srodka po tym wale co napedza kolo i scieka po feldze od srodka na ziemie

Cieknący olej ze zwolnicy

01 Cze 2017 00:29

Czyli raczej czeka Cię wymiana uszczelniaczy na półosiach przy kole - tak jak na filmie do którego link wkleiłem. Niestety to dosyć pracochłonna sprawa. Wcześniej możesz zdjąć podłogę i odkręcić okrągłe pokrywy, sprawdzić czy tarcze hamulcowe są suche. Bo tam może ciec w trzech miejscach - albo uszczelniacz na osi tarcz hamulcowych pod okrągłą pokrywą (częste) albo rozszczelnienie między obudową dyferencjału a obudowami półosi (mało prawdopodobne jeśli nikt tam nie grzebał) albo uszczelniacz półosi przy kole (częste).

Cieknący olej ze zwolnicy

05 Cze 2017 00:46

czy wlanie oleju przekładniowego wymieszanego ze smarem nie zaszkodzi ? Do czasu remontu smarowanie powinno sie poprawic, smar nie wycieknie, a moze sie troche uszczelni. Mozna ?

Cieknący olej ze zwolnicy

05 Cze 2017 06:46

Nie próbuj takich patentów. Zanim się nie obrócisz a zemści to się.

Cieknący olej ze zwolnicy

07 Cze 2017 00:07

biore sie za te simeringi. Kupie gdzies nowe do tego modelu czy tylko szukac po wymiarze ? Zostało mi tylko to, hamulec lewe kolo i aku wymienic i bedzie OK. DLugo nie bylo nic robione w niej. Ja zrobilem wieeele rzeczy, mam nadzieje sie odwdzieczy ;<
Załączniki
IMG_20170606_155758 (Kopiowanie).jpg
IMG_20170606_155732 (Kopiowanie).jpg
IMG_20170605_154923 (Kopiowanie).jpg
Wyślij odpowiedź