Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Jcb 3cx ginie jazda

19 Sie 2017 21:29

Witam jcb 3cx z 94 roku z manualna skrzynią cztero biegową. Problemem jest Nie załączajaca się jazda w tył, zdarza sie ze przepracuje cały dzień i problem nie wystąpi, a czasami co 10 minut potrafi nie włączyć wstecznego. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu maszyny problem ustaje( choć często nie na długo) , lub też po kilku krotnym przelaczaniu przod luz tył joistikiem przy kierownicy wsteczny się załącza. Problem nie wystepuje z jazdą do przodu, załącza sie idealnie ,Olej w skrzyni jest na odpowiednim poziomie, w czym szukać przyczyny?

Jcb 3cx ginie jazda

20 Sie 2017 12:49

Ja bym sprawdził dokładnie przewody elektryczne i połączenia czy czasem nie zaśniedziały na końcówkach . Puścił bym luzem przewód lub zamienił przewody ( przód i tył ) i zobaczył jaka będzie reakcja . Jak dla mnie to sprawa elektryki . Jeśli przewód by był sprawny to szukałbym w przełączniku jazdy lub cewka . Z opisu wynika ze coś nie łączy dokładnie czyli może tez być poluzowana jakaś końcówka . Ot takie moje zdanie

Jcb 3cx ginie jazda

24 Sie 2017 22:30

Jak kolega wyżej mówi, również na pierwszy ogień sprawdziłbym elektronikę, cewki i bezpieczniki. Sprawdź czy coś Ci nie robi zwarcia. Problem, podejrzewam, nie jest skutkiem uszkodzenia żadnego z mechanicznych podzespołów skrzyni.
Wyślij odpowiedź