wibako

JCB 4CX problem z zegarami i joystikiem.

JCB 4CX problem z zegarami i joystikiem.

Postprzez Mateusz.B » 25 Sie 2017 18:25

Witam mam na imię Mateusz i jestem świeżym operatorem. Wkoncu udało mi się wybłagać maszynę od szefa i tak stałem się operatorem JCB 4CX z 2006 roku, nr seryjny maszyny 0974045. Jednakże maszyna lata świetności ma już za sobą i ma parę wad. Pierwszą z nich jest niezawsze działający joystick,mianowicie kiedy zakończę pracę osprzętem koparkowym i obrócę fotel w kierunku jazdy to po przelaczeniu osprzętu i aktywacji joysticka jest brak reakcji na jakikolwiek ruch. Żeby go zmusić do działania musze wyłączyć maszynę , włączyć sam prąd aktywować joystick a następnie uruchamiam maszynę i działa. Drugim problemem jest wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. Kiedy rano rozgrzewam maszynę wszystko jest ok, temperatura powoli rośnie i zatrzymuje się w 1/3 skali. Jednak 30 sekund po ruszeniu wskazówka wędruje poza skalę i tak już pozostaje do końce dnia. Czy ktokolwiek spotkał się z takimi problemami bądź potrafi pomóc?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Mateusz

Mateusz.B
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Sie 2017 18:00

Maszyna: JCB 4CX

Firma: RDB


Reklama

simmet

JCB 4CX problem z zegarami i joystikiem.

Postprzez MARIO/MECALAC » 27 Sie 2017 22:28

Joystick może Ci nie łączyć pod fotelem jak się obracasz, wskaźniki w JCB tak mają, spróbuj podać dodatkową masę lub kupić nowy czujnik.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: JCB 4CX problem z zegarami i joystikiem.

Postprzez MilimetrXX » 23 Paź 2017 21:16

Tez tak mam w mojej 3 CX z 2005 roku. Wskaźnik temperatury idzie na maxa po chwili i trzeba go mocno uderzyć żeby wrócił i pokazywał właściwie. Obrotomierz to np. po zgaszeniu koparki zostaje w pozycji 1000 obr. i tak stoi aż znowu zapalę koparkę , wtedy wróci na dół i startuje do góry , potem juz pokazuje właściwie. Wysłałem te zegary do serwisu w Bydgoszczy gdzie naprawiają te zegary i stwierdzili że zegary są OK mam coś z instalacją. U nich podobno działają elegancko nic sie nie zacina. Dałem sobie spokój z tym bo za dużo szukania, kabli tam z tyłu i nie wiadomo gdzie udeżyć

-- Pon Paź 23, 2017 9:16 pm --

Ostatnio po odpaleniu rano koparki zapala mi się kontrolka ładowania, raz brzęczy a raz tylko świeci bez tego brzęczenia na przedniej desce. Świeci się tak jakieś pół godziny i potem gaśnie. Czasami świeci dość mocno a czasami ledwo bleszczy . Zauważyłem też że jak ta kontrolka od ładowania się świeci to obrotomierz głupieje i pokazuje na wolnych obrotach prawie 2 tys orb. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale jak się coś zagrzeje to potem się uspokaja. Czy ktoś wie od czego zacząć ?
Maszyna JCB 3cx contractor silnik perkins RG 2005 rok.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


JCB 4CX problem z zegarami i joystikiem.

Postprzez MARIO/MECALAC » 24 Paź 2017 20:01

MilimetrXX, sprawdź naciąg paska
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej