Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Falujace obroty

03 Wrz 2017 20:49

Witam
Moja maszyna
JCB 3CX CONTRACTOR 2007 ROK.
Borykam się ostatnio z problemem falujacych obrotów.
Zapale koparko poluje trochę i zgaśnie a później musze dodać gazu ręcznie i dopiero po kręcić z 10 sekund żeby zaskoczyła, potem i tak faluja obroty po mimo tego że jest pokręcone gaz i tak przez około 2 min. Później jak juz przestanie to pracuje normalnie.
Miał ktoś może takie przypadłości lub wie jaka może być tego przyczyną?

Falujace obroty

03 Wrz 2017 21:01

Cofa ci się paliwo.

Re: Falujace obroty

04 Wrz 2017 00:32

Dzięki za odpowiedź a możesz jaśniej napisać jak się problemu pozbyć bo nie bardzo wiem gdzie ręce wsadzić

Re: Falujace obroty

04 Wrz 2017 15:41

Sprawdź czy nie ładuje Ci powietrze w separator. Odkręć i przeczyść dokładnie wszystkie przewody zasilające i powrotne

Re: Falujace obroty

06 Wrz 2017 20:45

Sprawdzę tylko proszę tłumaczyć jak de.... bo ja jestem zielony i nie wiem jak to sprawdzic

Falujace obroty

07 Wrz 2017 20:08

Sprawdź dokładnie cały układ paliwowy, bardzo często przyczyną falujących obrotów jest zanieczyszczona lub niesprawna pompka wstępna paliwa (od przodu maszyny po lewej lub po prawej stronie silnika wkręcona w blok na 4 śruby, nie podałeś numer VIN maszyny!). Może być to też podwinięte uszczelnienie gumowe które w zależności od pracy różnie się ustawia i blokuje przepływ paliwa.
Kiedy wymieniałeś filtry paliwa?

Re: Falujace obroty

13 Wrz 2017 08:52

VIN JCB3CXCSP70982962 podobno filtry i oleje były wymieniane 3 miesiące temu jak ja kupowałem w interhandler w Czeladzi. Dzisiaj i wczoraj maszyna nie odpaliła wogole.kupiłem nowy akumulator 120 12v 870 amper.jak odepne węża od filtra paliwa i pomuje pompka to raz leci paliwo normalnie a raz z powietrzem. Podpiołem paliwo z karnistra i maszyna pali, faluja obroty ale pali. Jak wepnę węża spowrotem do filtra paliwa to odpali raz i gaśnie i juz nie chce odpalić. Na domiar złego chciałem dostać się do zbiornika i urwałem kruciec co idzie od węża do czujnika poziomu paliwa. Umówiłem się z serwisem jcb ale dopiero za 5 dni a maszyna stoi i nie zarabia.

Falujace obroty

13 Wrz 2017 20:42

Zbyt dużo nieścisłości jest w tym co napisałeś. W takie sytuacji trzeba wykluczać po kolei części układu paliwowego żeby stwierdzić gdzie jest pies pogrzebany. Powietrze może ciągnąć na uszkodzonych złączkach przewodów paliwowych. Gdzie stoi maszyna?

Re: Falujace obroty

17 Wrz 2017 06:14

Maszyna stoi na budowie.
Odziwo po nocy zapaliła normalnie.
Od 2 dni maszyna pali bez zarzutu.
Wyślij odpowiedź