wibako

Wolna i slaba hydraulika

Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 18:06

Witam. Przekopalem to forum i nie znalazlem zbkizonego problemu z jakim walcze ze swoim 3cx. Problem wyglada tak: hydraulika jest na tyle slaba ze mam klopot wyciagnac pelna tylna lyzke piachu. Podnosi ale bardzo wolno i wydobywa sie jeczenie spod spodu maszyny jeczenie. Przod podnosi ale wolno i tez slychac to jeczenie przy obciazeniu. Czym wieksze obroty tym glosniejszy jek. Druga sprawa to taka ze przy dolaczeniu jakiejs drugiej funkcji ruchy silownikow zwalniaja jeszcze bardziej a przy odpuszczeniu drugiej zalaczonej funkcji pozostawiona jedna funkcja szarpie bo mocno przyspiesza silownik. Mam wrazenie ze hydraulika chodzi na jednej sekcji pompy. Byl servis z IH, sprawdzili cisnienia i stwierdzili ze pompa do wymiany. Przykechali po kilku dniach i zmienili pompe na nowa. Niestety zadnej poprawy a cisnienia zblizone do cisnien z mojej pompy czyli okolo 240bar. Kazalem zalozyc swoja spowrotem. Wymyslili wiec ze to przedni rozdzielacz bo caly mokry i pewnie jest pekniety i tam gubi cisnienia. Przyjechlai po kilku dniach z nowym kompletnym z zaworami i wymienili. Niesrety bez poprawy ale juz nie zgodzili sie spowrotem zalozyc mojego tylko uparcie twierdzili ze jest poprawa i pojechali a po kilku dniach przyszla faktura na 16000 zl. Zaplacilem ale zlozylem reklamacje i kazali przyslac maszyme do nich na servis bo w terenie nie dadza rady. Pojechala na servis do Poznania i badali ja okolo miesiaca po czym stwierdzili ze to zawor zolwia ktorego wymienili i maszyne odeslali do mnie. Bylo czuc lekka poprawe przez kilka pierwszych dni ale to nie bylo to co byc powinno a zreszta i tak po kilku dniach wszystko wrocilo do poprzedniego stanu. Zadzwonilem z reklamacja ale oczywiscie stwierdzili ze wymyslam i ze maszyna chodzi jak powinna. Niestety nie chodzi!!!! Juz sam nastepnie wymienilem zawor priorytetowy i dalej brak poprawy. Pomozcie bo juz nie mam pojecia gdzie szukac. A koszty ponioslem juz tak duze ze rece opadaja. Maszyna to jcb 3cx na joystikach z 2006 r. Z pompa zebata. Oleje i filtry wymienione w przez serwis IH

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Reklama

simmet

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez umanek82 » 03 Paź 2017 18:19

Cena za przedni rozdzielacz zwala z nóg.Na początek pomiar ciśnienia na zaworze MRV oraz unloader valve.
Ciśnienie główne ok 240 bar
Ciśnienie na zaworze unloader ok 210-215 bar
Sprawdź czy nie ma opiłków metalu w filtrze hydrauliki.kiedy był zmieniany filtr hyd , filtr ssawny i olej hydrauliczny ?
Ile mth ma przepracowane maszyna ?
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 18:58

Filtr w zbiornikiu hydraulicznym i olej wymieniony 2 tyg temu na orginalny jcb. Wymienial servis IH. Nie bylo i nie ma opilkow metalu.
Ostatnio edytowany przez Sayfonf, 03 Paź 2017 19:00, edytowano w sumie 1 raz

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez rezoonator » 03 Paź 2017 19:00

Sprawdzali układ sterowania wstępnego?

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 19:04

Nie mam pojecia co dokladnie sprawdzali. Przy mnie sprawdzali cisnienia w ukladzie wysokiego i niskiego cisnienia. Na poczatku im nie pasowalo bo bylo 180bar na zblokowaniu. Po wymianie pompy na nowa bylo tyle samo, wiec kazalem zalozyc spowrotem swoja stara pompe.

-- 03 Paź 2017 18:04 --

Jeszcze mi sie przypomnialo ze wysow ramienia dziala wolno a jak popstrykam manetka to zadziala szybko ale pozniej znow wolno.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez rezoonator » 03 Paź 2017 19:08

popstrykasz manetką od czego?
Jest różnica żółw/zając?

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 19:08

A gdzie sie znajduje ten filtr ssawny bo napewno wymieniany byl ten od gory w zbiorniku oleju hydr.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez rezoonator » 03 Paź 2017 19:10

Filtr ssawny znajduję się na wyjściu węża u dołu zbiornika.

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 19:13

Po wymianie tej kostki obok rozdzielacza przedniego po prawej jego stronie ktora ponoc odpowiada za prace zolwia. Przycisk i hydraulika dziala na zolwiu.

-- 03 Paź 2017 18:12 --

W mojej maszynie mam przycisk na joystiku od wysowu ramienia.

-- 03 Paź 2017 18:13 --

Przy mnie servis nie sciagal tego weza o ktorym piszesz i nie wymieniali filtra ssawnego

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez rezoonator » 03 Paź 2017 19:16

Niemożliwe. Albo odwalili Ci taką lipę albo nie wiesz że został zmieniony. Przy montażu nowej pompy, świeży olej i filtry to absolutna konieczność.

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 19:30

Naprawde nie kojarze zeby przy wyjsciu na wezu ze zbiornika byl jakis filtr a tym bardziej zeby cos tam odkrecali i wymieniali

-- 03 Paź 2017 18:28 --

Przed wymiana tego zaworu od zolwia zolw nie dzialal ale jak nie miala sily uniesc lychy z piachem z wysunietym ramieniem to naciskalem przycosc od wysowu tym samym blokujac funlcje i maszyme podrywalo i miala spokojnie wtedy sile uniesc to lyzke z piachem. Teraz juz ten patent tez nie dziala.

-- 03 Paź 2017 18:30 --

Caly czas przy zblokowaniu funkcji lub przy wiekszym obciazeniu slychac to jeczenie z pompy tak jak by gdzies przeciskal sie olej i zderzal ze soba. Cos jest noe tak, tylko co?

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez malyslon » 03 Paź 2017 20:29

Jak zwykle fachowcy będą radzić a ja mam pytanie co do objawów , co się dzieje jak zwiększysz obroty i gwałtownie uruchomisz najpierw jedną funkcję a potem dwie funkcje naraz ? Czy słyszysz czasem coś w rodzaju uderzenia w instalacji ? i czy widać na wężach pulsowanie ?

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 03 Paź 2017 21:19

Jak zwiekszam obroty bez urzycia osprzetu slychac delikany a wraz z zwiekszaniem obrotow delikatny szum czy nazwal bym to nawet jeczeniem tak jak by bylo powietrze w pompie albo jakby przrciskal sie olej. Gdy ktorys z silownikow poczuje wiekszy opor lub zblokuje funkcje jeczenie jest jeszcze wieksze, wrecz glosne i przy zblokowaniu slysze pukniecie zaworu przeciazeniowego. Gdy urzywam jednej funkcji to dziala ona stosunkowo szybko czy to podnoszenie ramienia czy tez ladowarki a gdy doloze kolejna funkcje czy to krokodyl czy teleskop czy krotkie ramie to obie funkcje zwalniaja dosc mocno. W momencie odpuszczenia drugiej funkcji nastepuje poderwanie i szybki ruch pozostalej jednej uruchomionej funkcji.

-- 03 Paź 2017 20:19 --

Nie zauwazylem aby weze a przynajmniej te u gory maszyny pulsowaly i siowniki chodza plynnie

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez malyslon » 03 Paź 2017 21:54

Jeśli miałbym obstawiać to szukałbym przyczyny na odcinku od zbiornika do pompy . Z opisu bym się skłaniał na ograniczony przepływ czyli ograniczenie wydajności . Jeśli to się stało gwałtownie to jakimś cudem coś blokuje właśnie ten odcinek o którym myślę . Oczywiście to tylko moje przypuszczenie a mechanicy oprócz pomiaru ciśnienia powinni chyba zmierzyć właśnie wydajność ale fakt zamiany pompy i brak efektu tylko w dużej mierze może potwierdzać moje przypuszczenie .
A tak sobie jeszcze pomyślałem że jeśli nic nie blokuje to może jakieś lewe powietrze jest na tym odcinku zasysane a niekoniecznie musi się lać a tylko delikatne pocenie w jakimś miejscu .

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 04 Paź 2017 18:28

Dzieki za podpowiedz malyslon. Cos może w tym byc co piszesz, bo rzeczywiscie czym wieksze obroty silnika a t samym pompy to wieksze jeczenie a hydraulika wcale nie przyspiesza. Spuszcze olej ze zbiornika i sciagne tem waz ssawny i zobacze co tam sie dzieje.

-- 04 Paź 2017 17:28 --

Dzis w pracy polozylem sie na chwile pod maszyne i sruby przy grubym wezu w zbiorniku oleju hydr. Ktory zasila pompe w olej wygladaja na nieruszane, wiec mysle ze tam znajduje sie ten filtr ssawny ktory prawdopodobmie nie byl wymieniany. Przyjrzalem sie tez nowemu i staremu rozdzielaczowi ktory zostal wymieniony i zauwazylem ze dwa zawory znajdujace sie na gorze rozdzielacza sa nowe a zaworek na dole po prawej stronie od strony tylnego kola jest przelozony ze starego rozdzielacza wiec nowy nie jest. Czy ten zawor to ten unloader i za co on odpowiada i czy moze to on jest przyczyna opisywanych przeze mnie problemow??? Za filtr ssawny wezme sie w sobotę, wiec dopiero wtedy napisze co i jak.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez malyslon » 04 Paź 2017 20:34

To obstawiam ten filtr . Nie chciałem się za bardzo wymądrzać bo zaraz bym dostał od fachowców ale z opisu właśnie na to wyglądało a dokładniej na zjawisko kawitacji . Dziwne dźwięki zwalnianie pracy itp. Mam nadzieje ze w sobotę potwierdzisz i będziesz miał problem z głowy . Radzę też byś robił zdjęcia z każdego etapu rozbierania , bo jak wyjdzie na filtr to walcz z fachowcami o zwrot kasy .

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 08 Paź 2017 22:30

Niestety w sobote nie mialem czasu zabrac sie za ten filtr ssawny. Prosze o moezamykanie tego tematu poniewaz jak tylko sie dobiore do tego filtra to napisze co i jak wyglada i ewentualnie zapytam co dalej robic gdyby sie okazalo ze to noe ten filtr jest przyczyna.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Jarewa » 08 Paź 2017 23:36

malyslon napisał(a): Nie chciałem się za bardzo wymądrzać bo zaraz bym dostał od fachowców ale z opisu właśnie na to wyglądało a dokładniej na zjawisko kawitacji

malyslon napisał(a): że jeśli nic nie blokuje to może jakieś lewe powietrze jest na tym odcinku zasysane a niekoniecznie musi się lać a tylko delikatne pocenie w jakimś miejscu .


Bo to bzdury wiesz co zrobi lewe powietrze na ssaniu?? kolega by szukał już oleju.


malyslon napisał(a):To obstawiam ten filtr .


Żeby zatkało ten filtr siatkowy o oczkach 0.25mm musiał by mieć burdel w zbiorniku oleju i mół.


Jak nie znajdziesz przyczyny to szukaj w wężach szczególnie tych nieoryginalnych może źle zakute.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez Sayfonf » 09 Paź 2017 13:51

Tylko na wolnych obrotach nie ma tego jeczenia a jedynie na zblokowaniu funkcji obojetnie jakiej jest stukniecie przeciazeniowki i to masakryczne jeczenie pompy. Jak dam wystarczy ze teoszke wieksze obroty to nawet przy troszke wiekszym obciazeniu pojawia sie odrazu ten jek. Od ktorych wezy zaczac szukac? Czy od tych zasilajacych pompe w olej ze zbiornika czy miedzy pompa a przednim rozdzielaczem?

-- 09 Paź 2017 12:51 --

Walcze juz z ta maszyna i z tym zjawiskiem od ponad 2 lat czyli od momentu kiedy jestem w posiadaniu tej maszyny. Juz nawet wpadlem na pomysl ze sa gdzies pomylone weze bo jiz nie mam pomyslu a nie znam nikogo z Lubuskiego kto by sie podjal wyzwania. Servisu z IH z poznania juz nie chce.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Re: Wolna i slaba hydraulika

Postprzez dawidg2 » 09 Paź 2017 14:36

Między zbiornikiem a pompą. Sprawdź czy ma przekrój taki sam na całej długości czy się czasem nie rozwarstwil w środku.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej