wibako

opinie na temat 4cx z adblu

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez scuaz » 28 Paź 2017 21:47

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2017

witam ,pytanie co sądzicie o takim nowym 4cx?
chiałem trochę odświerzyć swojego 4cx z 06R i tak czytam ogłoszenia i 12 rok kosztuje ponad 200 tysi , myślę zadzwonię do serwisu ile nowa , cena wyjściowa 340 i to w sumie mysle ale nowa maszyna jest na CR z adblu i to wzbudza moje największe obawy
był bym wdzięczy za opinię i zużycie paliwa takich maszyn

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Reklama

simmet

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Marcin1986 » 29 Paź 2017 09:39

Cześć,
Jeżdżę 3CX z 2016 na AdBlue i żadnych problemów z tym nie ma. Zbiornik 20 litrów starcza na 3-4 pełne tankowania czyli jakieś 400-450l ropy. Jak masz lżejsze prace to na dłużej bo AbBlue załącza się tylko przy określonej temperaturze silnika. Miesiąc temu czyli po 8 miesiącach została wymieniona całą głowica na gwarancji bo przetarł się przewód zasilający o zbiornik (wada fabryczna).

Niestety wad fabrycznych jest dużo jak np. wąż powrotu oleju do chłodnicy gdzie wymieniany był już 4 razy i znów się przeciera. Każda wymiana to przestój a przetarcie może skończyć się lawetą jak u mnie gdzie raz wyleciało 60 litrów w ziemie... Potem puste akumulatory od młota gdzie diagnoza 6 miesięcy trwała.
W MPK Poznań też kupili 3CX i też problemy a w 4CX w innej firmie kupili 2 i jedna bez zarzutu a druga wiąż serwis.

Gdyby pominąć te jednak drobne naprawy (wszystko sam zrobisz w 20 minut tyle, że gwarancja ogranicza ingerencję) to maszyna spoko, silna, stabilna i ładnie wizualnie :)
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Luka » 29 Paź 2017 14:52

Tak trochę offtopicowo, ale ogólnie nie ma się bardzo co bać ani CR, ani Adblue. Technologia znana już ponad 10 lat w ciężarówkach i prócz tego, że podzespoły od ablue mają niską żywotność oraz są dość drogie (pompki, wtryskiwacze, czujniki), to poza tym nie ma z tym większej filozofii. Samo lanie adblue to są groszowe sprawy, ale niestety koszty serwisowe (głównie przez powtarzające się usterki tych samych elementów) sprawiają, że w 10 letnich samochodach mało który układ SCR jest sprawny. W starszych samochodach wyskakiwał błąd, samochód chodził normalnie, w nowszych jest tak, że w przypadku błędu od układu SCR ograniczana jest moc samochodu i pozwala na doczłapanie się do serwisu. Nie wiem jak jest w koparkach, ale można o to handlowca zapytać.
Common Rail, jak to Common Rail - paliwo musi być przyzwoitej jakości.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez scuaz » 29 Paź 2017 16:37

Marcin a ile ci pali ta maszyna?
bo tak czytam że niektórym i 15 potrafi pochłonąc
mi 4cx z silnikiem jcb pali do 8 litrów

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Marcin1986 » 29 Paź 2017 17:41

Jak kuje to pokazuje 8l., jak jadę to od 14 do 17l., jak kopie 5l. Wszystko zależy co robisz ale średnio pokazuje mi 6 litrów z czego dużo się po mieście przemieszam więc myślę, że te 5-5,5l. będzie. Oczywiście jak ustawisz na załadunek w błocie i załączysz 4x4 to i 10 spali :)

W koparkach też bez AdBlue silnik zostaje ograniczony chyba do 60% a jak dalej ignorujesz to stopniowo słabnie aż wejdzie na tryb awaryjny i koniec. Szybciej idziesz jak jedziesz.

Jak zdecydujesz się na zakup weź wydłużoną gwarancję na 5 lat, zwróci się na pewno.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez scuaz » 29 Paź 2017 20:51

to trzeba przeliczyć z ta gwarancja, bo przeglądy są banalnie proste a nie wiem ile w inter handlerze chcą za taki
jutro ma byc handlowiec , zobaczymy co powie ciekawego

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Marcin1986 » 30 Paź 2017 17:05

Chodziło mi raczej o te wady fabryczne bo gwarancja się skończy a zaraz okaże się, że trzeba coś wymienić za kilka tys.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez grubas1058 » 16 Lis 2017 22:26

Witam. Użytkuje już ponad rok nową 3cx ,udało się jedna z ostatnich sztuk bez adblue . Jak na razie koparka chodzi ale co będzie dalej to mam trochę obaw bo jakość wykonania jak dla mnie trochę kiepska .Ten silnik z masa czujników zaworków i pompom wtryskami delphi , które podobno nie są za mocne trochę mnie martwi .Było również parę usterek podczas gwarancji . W koparce denerwuje mnie że po rozgrzaniu ( po paru godzinach pracy ) spod koparki jakby ze skrzyni na wolnych obrotach wychodzi taki rzężący dźwięk jakby od jakiegoś wolnego koła zębatego , do końca nie wiem czy tak to powinno być , czy u kolegi Marcin1986 też takie zjawisko występuje? dodam że sprawdzałem u takiej samej koparki jak moja i sytuacja była podobna.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Marcin1986 » 18 Lis 2017 18:49

Witam,
U mnie brak takiego problemu. Silnik śmiga aż miło jedynie problemy były hydrauliką oraz głowicą AdBlue, która została wymieniona na gwarancji. Nadal denerwuje mnie płynność ruchów tylnego ramienia i będę walczył mimo, że słyszę od serwisu, że one tak mają. Węże też tak miały i okazało się, że brak gazu w młocie....
Podejrzewam, że jakiś zawór nie otwiera prawidłowo i przez to ramię różnie reaguje.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez gruszon18 » 19 Lis 2017 02:19

Winny może być też zawór bezpieczeństwa albo akumulator hydrauliczny.. Serwisanci maja taką skłonność aby wszystko robić według książki.. Sprawdzają ciśnienie w układzie, ok jest za niskie, sprawdzają potem ciśnienie w układzie pod obciążeniem jest niskie ale w granicach odchylenia które są opisane. Wiec jest dobrze.. I tak jeszcze wypowiem się na temat tego że np dwie koparki nowe, jedna się psuje druga nie.. Wszystko zależy od użytkowania.. Mogą pracować po 12 godzin ale jedna wykonuje inna pracę a druga inna, zależy od operatora.. U mnie w firmie mamy starą 4cx.. Maszyna jak przyszła to drugi operator jeździł gdy musiał, np awaria wodociągu poważniejsza czy też jakaś usługa.. Max 20h pracy w 5dniowym tygodniu pracy.. Maszynę przejąłem ja, czas pracy to teraz po 8 h dziennie, pokazały się wycieki, co raz coś skrzypi pomimo codziennej OC i nic tylko coś nie pracuje jak należy, a to skręt, a to koparka nie ma siły problemy z hamulcami.. Ciągle coś.. A to dlatego że przyzwyczaiłem się robić na koparce Case która była 3letnia a nie 13nastoletnia.. To samo nowe maszyny.. Każda jest montowana tak samo, te same części.. To użytkowanie zmienia wszystko.. Technika pracy. Tak jak to na kursie uczyli.. Zużycie maszyny zależne jest od warunków w jakich maszyna pracuje ale i od stylu pracy operatora..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez malyslon » 19 Lis 2017 09:54

gruszon18 napisał(a):. Zużycie maszyny zależne jest od warunków w jakich maszyna pracuje ale i od stylu pracy operatora..

tez tak uważam i myślę ze jakby maszyna była własnością operatora i on miałby płacić za wszelkie naprawy to trzy razy by się zastanowił zanim co kolwiek ryzykownego zrobi

https://www.youtube.com/watch?v=YTjiAAGMl0o

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez grubas1058 » 19 Lis 2017 12:12

Te rzężenie jest takie łagodne , większość pewnie stwierdziła by że tak pewnie powinno być ale mnie to denerwuje . Dochodzi z pod spodu koparki między silnikiem a skrzynią jakby od zmiennika czy może napędu pompy CR paliwa. Gdy rano odpalę i jest zimna tego odgłosu nie słychać.
Na ciepłym nawet gdy podniosę koła do góry i włączę napęd i koła się kręcą odgłos jest taki sam nic się nie zmienia. A dokładnie jaki masz problem z tym ramieniem? problem masz z wszystkimi ruchami czy tylko z jednym? ja miałem też problem ale z jednym ruchem z dokładnie z opuszczaniem ramienia.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez Marcin1986 » 20 Lis 2017 17:49

Skręt w prawo i opuszczanie. Niby jakiś tam zawór i mają sprawdzić jak przyjadą na kolejne 500mtg.

Zgodzę się, że każda maszyna pracuje inaczej ale produkcja i montaż idzie taśmowo i zawsze na ileś set koparek czy innego sprzętu trafi się jakaś wadliwa bo ktoś coś przeoczył.

Przykład u mnie:
Źle zamontowany przewód hydrauliczny w tylnym ramieniu i podczas pierwszej pracy zabrał go siłownik i prawie wyrwał z mocowania. Wymienili i stwierdzili błąd przy montażu w fabryce.
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Awatar użytkownika
Marcin1986
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 Lip 2016 20:08
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX Turbo Plus 2016r.

Firma: Zakład Robót Drogowych


Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez scuaz » 20 Lis 2017 19:17

grubas1058 napisał(a):Te rzężenie jest takie łagodne .


co prawda nie w koparce ale mam podobnie jak się rozgrzeje to taki delikatny metaliczny dzwięk ,stawiam na zmiennik i mam zamiar wymienić jak pomorze to napiszę

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez grubas1058 » 21 Lis 2017 20:26

U mnie był przez ponad pół roku problem z opuszczaniem całego ramienia ,nawet przy opuszczaniu ramienia na zgaszonym silniku. Dodam że sama dźwignia chodziła lekko i płynne . Powód wystający nadlew w aluminiowej obudowie-pokrywce suwaka . Usterka niby banalna ale nerwów masa.
Co do tego rzężenia sprawa ma się następująco . Odpalam koparkę po nocy jest cisza . Silnik chodzi przez dłuższy czas ,jest rozgrzany - nadal cisza. Przejadę kawałek lub tylko włączę jazdę na podniesionych kołach i chwile pokręci kołami zaczyna rzęzić , głos dochodzi spod koparki prawdopodobnie z okolicy zmiennika . Macie może jakiś pomysł co to może być ?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

opinie na temat 4cx z adblu

Postprzez scuaz » 10 Gru 2017 01:27

słuchaj , jestem właśnie po wymianie zmiennika w osobówce , ale było identycznie metaliczny dzwięk z okolicy zmiennika
po wymianie jest cisza , u mnie jeszcze delikatnie podszarpywał zmiennik przy zmianach biegów

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej