wibako

Wyjęcie przedniego mostu

Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez Gonzalez » 09 Lis 2017 19:06

Marka i model maszyny: JCB 3CS Super
Rok produkcji: 2005

Witam. Dzisiaj urwała mi się nakrętka wałka koła ataku w przednim moście ;/
Z tego co się rozpatrzyłem, bez wyjęcia mostu się nie obejdzie, macie jakieś wskazówki jak najlepiej podejść do takiej operacji ?
Tylni most wyjmowałem, ale z tego co widzę wyjęcie tyłu to to był pikuś przy przodzie ;/

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez andrew8 » 10 Lis 2017 12:06

Może najpierw napisz w czym upatrujesz problem jeśli chodzi o demontaż przedniego mostu :)
Skoro zrzucałeś już tył to z przodem też nie powinieneś mieć najmniejszego problemu.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez Gonzalez » 10 Lis 2017 15:04

Z tyłu to masz 4 śruby i most wylatuje, z przodu jest na sworzniu, jest dużo ciaśniej itp.
Jeżeli ktoś już wyjmował, to na pewno wie co po czym odkręcić i zdemontować, żeby cała operacja poszła w miarę sprawnie.

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez Jarewa » 10 Lis 2017 19:07

Przód tez pikuś, ściągasz przedni pas wyciągasz aku odkręcasz śrubę blokująca i młotkiem bezwładnościowym (niekoniecznie) wyciągasz do przodu sworzeń. Węzę siłownika skrętu i wał napędowy wiadomo. No i nie zapomnij odkręcić węza do smarowania

Jedynie przed demontażem pomierz jakie podkładki dystansowe by lepiej pasowały bo nowe dobiera się grubość.

Autor postu otrzymał pochwałę

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez andrew8 » 10 Lis 2017 19:49

Tam nie ma co opisywać praktycznie, jest łatwiej niż z tyłem bo zazwyczaj z tyłu bardzo chusteczkowo odkręcają się śruby mocowania mostu. Odkręcasz to co trzeba czyli wał, węże hydrauliczne i smarowania (najlepiej połączyć nyplem żeby olej nie leciał), demontujesz przedni pas z aku, sworzeń out tak ja Jarewa napisał i most zostaje na ziemi :)
Ja jak wyciągałem most ostatnio z 4 CX-a to podpierałem stabilnie dwoma podporami na wypłaszczonej części ramy po obu stronach, zaraz przy zbiornikach. Wtedy stała pewnie i mogłem spokojnie robić.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez Gonzalez » 10 Lis 2017 22:29

Jarewa napisał(a):Jedynie przed demontażem pomierz jakie podkładki dystansowe by lepiej pasowały bo nowe dobiera się grubość.

O jakich podkładkach konkretnie mówisz ?

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez scuaz » 11 Lis 2017 06:06

na sworzniu są teflonowe podkładki kasujące luz wzdłużny mostu im ciaśniej tym lepiej

Autor postu otrzymał pochwałę

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Wyjęcie przedniego mostu

Postprzez Gonzalez » 16 Lis 2017 10:02

Dziękuje wszystkim za pomoc w temacie. Sprzęt w poniedziałek w nocy był już naprawiony ;]
Żeby nie było luzu, wczoraj taka sama awaria, tym razem 3CX i tylni most ;/ Normalnie jakieś fatum...

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], rudesmen oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej