wibako

JCB 3CX Super Skręty

JCB 3CX Super Skręty

Postprzez Erykuss » 12 Lis 2017 19:22

Marka i model maszyny: JCB 3CX Super
Rok produkcji: 1997

Witam, mam problem ze skrętem w JCB 3CX Super, szukałem na forum i nie znalazłem nic co mogłoby mi pomoc. Problem jest taki że wszystkie koła skręcają na każdej pozycji na przełączniku i chciałem się poradzić co może być przyczyną.
Pozdrawiam.

Erykuss
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 14 Lut 2017 17:50

Maszyna: Jcb 3cx super

Firma: Firma


Reklama

simmet

JCB 3CX Super Skręty

Postprzez gruszon18 » 13 Lis 2017 05:46

Koła skręcaja wszystkie ale nie na każdej pozycji.. Ty przelaczysz układ jazdy ale on się nie zmienia bo czujniki nie wykrywaja że koła są w odpowiednich miejscach.. Na silownikach skrętu są specjalne talerzyki które odpowiadają za to hy czujnik wylapał gdy koła będą w pozycji na wprost i wtedy następuje przełączanie stylu pracy np z oby osi skretnych tylko na jedną oś skrętną.. Teraz należy ustalić czy wszystko gra elektronicznie czy może tylko osie się nie razują i trzeba może oszukać czujnik

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: JCB 3CX Super Skręty

Postprzez Erykuss » 13 Lis 2017 10:24

A gdybym wyciągnął któryś przekaźnik od skrętu to koła będą skręcały czy nie. I jak można oszukać ten czujnik jeśli jest wszystko okey z elektroniką ?

Erykuss
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 14 Lut 2017 17:50

Maszyna: Jcb 3cx super

Firma: Firma


JCB 3CX Super Skręty

Postprzez gruszon18 » 13 Lis 2017 17:38

Wyciągając przekaźnik to dany tryb jazdy Ci przestaje działać. Możesz spróbować np zamienić przekaźniki może któryś jest spalony, wgl sprawdzałeś bezpieczniki ?

Tak wgl to te skręty w starszych wersjach JCB to udręka.. Sam wiem bo pracuje na takiej maszynie, wyprawcowany siłownik przez co są częste problemy z tym że się nie razują czujniki od skrętu i trzeba fazować co raz skręty..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej