Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Jak uruchomić młot hydrauliczny.

15 Lis 2017 20:11

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 2005

Witam, posiadam jcb 3cx z 2005r na joystickach kupiłem nowy młot hm 033 i nie wiem jak uruchomić młot. Młot sprawdziłem na innej maszynie i działa. Wiecie może jak się go uruchamia włączyłem przycisk na konsoli z młotem naciskałem rożne przyciski na dzojach i nic .Ewentualnie schemat podłączenia pojadę do mechanika niech walczy ze schematem może jakiś elektrozawór lub przekaźnik poleciał.

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

15 Lis 2017 22:23

Nie wiem jak to jest w nowszych maszynach ale np u mnie w 4cx młot jest podpinany pod układ od wysuwu ramienia.. Blokuje się odpowiednim sworzniem wysuw i młot uruchamia się poprzez hydraulike wysuwu.

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

16 Lis 2017 19:58

Witam, dosłownie tak jak piszesz dzisiaj mi się udało, blokuje się wysuw ,włącza funkcje młota na pulpicie i w prawym dzoju daje się wysuw ramienia wtedy młot zaczyna działać. Dziękuje za podpowiedz pozdrawiam :D

Jak uruchomić młot hydrauliczny.

16 Lis 2017 20:10

Klikaj koledze pochwałę za podpowiedź. :mrgreen:

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

20 Lis 2017 22:11

ma ktoś może schemat instalacji do młota JCB?? mi nie dochodzi olej do młota nie wiem dlaczego!! Poradzie coś.

Jak uruchomić młot hydrauliczny.

20 Lis 2017 22:28

Zablokowałes wysuw?

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

20 Lis 2017 22:31

tak zablokowane
jak wcisne pedał do kucia to robi sie cisnienie jak by olej blokowalo

Jak uruchomić młot hydrauliczny.

20 Lis 2017 23:00

a nie masz jeszcze zaworu ręcznie sterowanego poniżej rozdzielacza tylnego?

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

22 Lis 2017 20:17

jest zawór
mimo wszystko nie działa

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

23 Lis 2017 16:02

Koparka napisał(a):tak zablokowane
jak wcisne pedał do kucia to robi sie cisnienie jak by olej blokowalo

rozumiem że elektrozawór sprawdzony, prąd odchodzi do niego ....bo mnie raz przetarł się jeden z kabli do elektrozaworu i wtedy mi młot nie działał
u mnie w 3cx z 2004, mam jeden zawór kulowy pod tylnym rozdzielaczem, przy "mechanizmie" pedała wysuwu, jednak u mnie w instrukcji koparki jest podane, aby uruchomić młot to trzeba otworzyć też drugi zawór (którego u mnie jednak nie ma!!!) który znajduję się na szczycie ramienia, może u Ciebie są własnie dwa ??

Re: Jak uruchomić młot hydrauliczny.

03 Gru 2017 11:00

potrzebny schemat instalacji ma ktoś ??
Wyślij odpowiedź