wibako

dostep do pompy oleju

Re: dostep do pompy oleju

Postprzez lukaszzbro » 18 Sie 2021 23:02

Jarewa napisał(a):Nic się nie dzieje w JCB444 to standard że ciśnienie pojawia się po około 5 sekundach , zapytaj swojego dostawcę o zamiennik filtra poprawiony.


Jakiej firmy jest ten filtr poprawiony, który eliminuje tą wadę. Wszędzie gdzie pytałem, nie wiedzieli o co chodzi.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Reklama

simmet

dostep do pompy oleju

Postprzez Doktor jcb » 19 Sie 2021 06:20

Ciśnienie oleju nie gaśnie od razu z dwóch powodów zazwyczaj. Filtr zamiennik ( zobacz ile kosztuje oryginał a ile zamiennik i się zastanów czy warto). I stwardniała uszczelka na smoku w misce oleju. Lub niepoprawny montaż podczas wklejania miski. Ilu znam ludzi który stosowali zamiennik filtra a szczególnie te bez zaworka zwrotnego tyłu miało remont silnika. Te silniki na oryginalnym filtrze i oleju potrafią śmigać spokojnie 40000 i pewnie dłużej bo do takiego przebiegu niektóre już dobijają które znam.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


dostep do pompy oleju

Postprzez scuaz » 19 Sie 2021 07:21

Filtr oleju oryginalny kosztuje nie wiele drożej , w paliwowych to jest cena x 3 ale dalej nie warto
Jest jeszcze jeden aspekt-olej , w hurtowni dał mi niby za dobrej klasy i przed wymianą zauważyłem deko dłuższe nabijanie ciśnienia , po wymianie już 300 godzin i jest ok

scuaz
Operator

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

dostep do pompy oleju

Postprzez lukaszzbro » 19 Sie 2021 08:25

W maszynie był stosowany oryginalny filtr i dobry olej, nie było różnicy. Ja wiem, że ten typ tak mam, ale jeśli miałby pomóc inny filtr niż oryginalny, to chętnie taki kupię. W tych modelach po zgaszeniu ucieka cały olej z filtra. Olej jest wymieniany co 250-300h (fuchs 15w40 truck plus), a nie co 500. Ja nie szukam oszczędności w filtrze, dałbym więcej żeby było dobrze.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: dostep do pompy oleju

Postprzez Jarewa » 19 Sie 2021 09:57

Częsta wymiana oleju też szkodzi a nie pomaga... Swierzy nowy olej nie jest uszlachetniony... :D

Ten poprawiony filtr to jest z końcówka 133A jak dobrze pamiętam

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

dostep do pompy oleju

Postprzez Doktor jcb » 19 Sie 2021 12:03

Oryginalny filtr ma zaworek zwrotny i nic się nie cofa. Jak wklejales misę to ten zielony uszczelniacz założyłeś ja miskę czy obsadziłes w bloku. Jak założyłeś na rurkę w misce może być źle ułożony. Jak jest wszystko ok ciśnienie oleju gaśnie po chwili. Ten typ tak nie ma. Zmień sobie czujnik bo czasem oszukuje. Kup oryginalny

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej