wibako

Praca dyplomowa...?

Praca dyplomowa...?

Postprzez rezoonator » 23 Lis 2017 16:27

Witam,
Swoje pytanie chciałbym skierować głównie do inżynierów i techników, których jak ufam nie brakuje na tym forum :)
Mianowicie, zbliża się już czas deklaracji tematów do obrony więc wymyśliłem, a raczej chciałbym żeby tematem mojej obrony była: „Analiza naprężeń działających na osprzęt koparkowy w zależności od obciążenia i długości wysuwu ramienia”.
Badanie przeprowadziłbym dwuetapowo – metodą eksperymentalną i numeryczną.

Metoda eksperymentalna miałaby polegać na pomiarze sił wewnętrznych w danych przekrojach za pomocą tensometrów pod wpływem działania na łyżkę zadanego ciężaru przy pełnym wysuwie ramienia. Badanie przeprowadziłbym kilkakrotnie dla różnych wariantów obciążenia i różnych długości wysuwu ramienia.
Metoda numeryczna polegałaby na zamodelowaniu osprzętu w programie komputerowym z odzwierciedleniem rzeczywistych wymiarów przekrojów i materiałów konstrukcyjnych, następnie za pomocą elementów skończonych obciążyć układ i wyznaczyć mapy naprężeń.
Na końcu pozostaje interpretacja wyników uzyskanych obiema metodami, porównanie i rozbieżności między nimi.

O ile ani jedno ani drugie badanie nie sprawia większych problemów w przeprowadzeniu, o tyle pojawia się pytanie co można byłoby polepszyć, usprawnić na podstawie otrzymanych wyników? Nie mam zamiaru udowadniać na siłę, że elementy zostały źle skonstruowane lub nie są w stanie przenieść takich obciążeń jakie deklaruje producent, nie o to mi chodzi. Chodzi o czystą analizę, że jeśli znając wyniki, jak można byłoby wykorzystać je do usprawnienia, polepszenia, przebudowania, zastosowania innych rozwiązań układu? A może spojrzeć na to z jeszcze innej strony?
Nie chcę ograniczać się tylko i wyłącznie do porównania wyników, ale jednocześnie nie chcę zagłębiać się w zagadnienia mechaniki pękania bo to juz bardziej skomplikowany temat. Chcę żeby to było w miarę proste i do przejścia.

Proszę o Wasze rady, opinie, sugestie. Co sądzicie i czy temat wydaje się być interesujący?
Każde zdanie, pod warunkiem że konstruktywne, będzie dla mnie cenne

jeśli nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie

rezoonator
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb, Cat, Komatsu

Firma: wdg


Reklama

simmet

Praca dyplomowa...?

Postprzez Luka » 23 Lis 2017 23:18

Temat ciekawy, ale jeśli nie planujesz iść na doktorat w tym kierunku, to mówiąc wprost - napiszesz pracę, obronisz się i zapomnisz o sprawie.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Praca dyplomowa...?

Postprzez mechanior » 26 Lis 2017 01:41

rezoonator napisał(a):Swoje pytanie chciałbym skierować głównie do inżynierów i techników, których jak ufam nie brakuje na tym forum



O to jesteś chyba w wielkim błędzie...

Mamy tu jakiegoś inżyniera OD MASZYN?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej