wibako

Wyrobione otwory w felgach

Wyrobione otwory w felgach

Postprzez dezerter666 » 04 Gru 2017 13:06

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 2006

Cześć.

Mam problem. Mianowicie, zaczęło mi strzelać tylne koło w moim JCB, po odkręceniu okazało się że otwory na szpilki są wyrobione, a dwa nawet mają pęknięcia. Regeneruje się takie coś? Są jakieś firmy co to robią? Dodam, że w przednich kołach też zrobiły mi sie jajowate otwory. Jeśli chodzi o dokręcanie to koła były tak mocno dokręcone, że nie mogłem ich odkręcić bez długiej rury.

dezerter666
Fizol

Maszyna: JCB 3CX 2006 i 2012


Reklama

simmet

Re: Wyrobione otwory w felgach

Postprzez dawidg2 » 04 Gru 2017 13:53

Szybciej jest znaleźć używaną albo nową felge. Przy okazji musisz szpilki i nakrętki wymienić bo pewnie gwintu nie ma już.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyrobione otwory w felgach

Postprzez andrew8 » 04 Gru 2017 16:59

Poluzowały się bo ktoś już wcześniej dał ciała i nie sprawdzał dociągnięcia kół, jeździł na poluzowanych i się wyrobiły otwory. W takiej sytuacji zazwyczaj felgi wymieniam.
Teraz jakbyś mocno ich nie przykręcał to pod wpływem drgań będą się luzować, tym bardziej jeśli masz dużo przejazdów.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Wyrobione otwory w felgach

Postprzez dezerter666 » 04 Gru 2017 18:11

Jedna szpilka ma tylko nie wielkie uszkodzenie na gwincie. Właśnie o to chodzi, że od kiedy kupiliśmy maszynę to tylne koła były odkręcane tylko raz i to około 3 lat temu, a kiedy dzisiaj chciałem je odkręcić to musiałem użyć dużej siły. Kiedyś mechanik mi powiedział, że to jest typowa usterka tych maszyn, bo mają za mało śrub. Chwilowo, żeby nie unieruchomić maszyny do końca sezonu założyłem podkładki stożkowe od stara, które idealnie pasują w wyrobiony otwór, zobaczymy czy nie będą się luzować. Chyba muszę poszukać felg, albo kogoś kto je naprawi.

dezerter666
Fizol

Maszyna: JCB 3CX 2006 i 2012


Wyrobione otwory w felgach

Postprzez screw » 04 Gru 2017 20:15

Kolego my też montujemy podkładki stożkowe .kiedyś tak zrobiliśmy bo maszyna mię mogła stanąć i jest ok. Nic się nie dzieje .z patentem lecimy dalej na razie nikt nie narzeka

-- 04 Gru 2017 19:15 --

Tak jest jak się przeciąganie śruby przy dokrecaniu kół .zapytać o moment dokrecania bo nie pamiętam IH poda :bangin:

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyrobione otwory w felgach

Postprzez gruszon18 » 04 Gru 2017 21:48

Ten moment dociągania śrub to ja dziękuje ;D Że potem trzeba kluczem i rurką odkręcać ;d Co lepsze jeszcze klucz jest nietypowy

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyrobione otwory w felgach

Postprzez screw » 04 Gru 2017 22:13

Klucz jak klucz Ale śruby i gwintu też nietypowe.No to efekt wyrobionych otworów

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyrobione otwory w felgach

Postprzez scuaz » 05 Gru 2017 07:54

czy 28 to nie typ?
orginalny klucz + rurka do złącz i nic więcej nie potrzeba , ciągnie się do pierwszego strzelenie i tak robię od 2002r i po zluzowaniu nakrętek kluczem wszystkie kręcę palcami

scuaz
Operator

  • Posty: 370
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Wyrobione otwory w felgach

Postprzez gruszon18 » 05 Gru 2017 14:09

No u mnie w maszynie oryginalnego klucza nie było.. Zresztą jak gaśnicy trójkąta.. A jak przyszło flaka ściągać to mi dobry dzień zeszło.. Bo zanim klucz kupiłem to na dodatek na mały kwadrat. Musiałem potem obspawac na duży kwadrat i dopiero odkręcić. A z samym odkreceniem mi zeszło godzinę bo nie mogłem nakrętek zerwać. Dopiero dwumetrowy klucz dynamometryczny w postaci rury mi pomógł..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Wyrobione otwory w felgach

Postprzez bartifeeli » 06 Gru 2017 23:21

scuaz napisał(a):czy 28 to nie typ?
orginalny klucz + rurka do złącz i nic więcej nie potrzeba , ciągnie się do pierwszego strzelenie i tak robię od 2002r i po zluzowaniu nakrętek kluczem wszystkie kręcę palcami


Chyba 29... :wink:
Poza tym ten oryginalny klucz ma otwór dopasowany do oryginalnego teleskopowego klucza szybkozłącza koparkowego, jednak ostatnio musiałem odkręcić w terenie koło nie ruszane dość długo i niestety ten super oryginalny klucz do kół zaczął się poddawać, i delikatnie go skręciło. Warto jednak sobie kupić te akcesoria, bo oba klucze, to wydatek "aż" 120zł + wysyłka ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej