wibako

do czego to przewód hydrauliczny ?

do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez Jizu » 20 Gru 2017 14:19

Witam
zdjalem prawe koło napedowe w JCB 3C II 1981r, przymierzajac sie do wymiany uszczelniacza i tylejek, natomiast przy okazji
zauważyłęm nie podłączony przewód jakby hudrauliczny, jak na załączonym zdjeciu, jedna końcówka jest przymocowana do innych przewodów pod filtrem oleju hydraulicznego, druga końcówka jest wkrecona jakby w blok silnika, dziwny temat, czy ktoś moze mi pomóc i powiedzieć gdzie powinna być podłaczona druga końcówka widoczna na zdjeciu

-- 20 Gru 2017 13:19 --

naprawde nikt nie wie ?
Załączniki
P1.1.jpeg

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Reklama

simmet

do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez dawidg2 » 20 Gru 2017 15:13

gdzie jest w blok wkręcona? może to odpowietrzenie bloku, albo do spuszczania wody. To starsza maszyna nikt ot tak nie pamięta budowy wszystkich maszyn.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez Jizu » 20 Gru 2017 15:51

jest wkrecona w blok, natomiast nie moge znaleśc gdzie powinna być wkrecona druga strona tego weżyka (ta w kółku po prawej stronie na zdjeciu) i czemu ją ktos mógł wykrecić

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez ezsimo » 21 Gru 2017 01:51

W którym miejscu jest wkręcony w blok, możesz wrzucić zdjęcie ? Jeśli w blok to może pozostałości po jakimś patenciarskim układzie ogrzewania ? Oryginalne ogrzewanie było podłączane w okolicach pompy wody i nagrzewnica była albo z przodu pod bakiem albo od spodu mniej więcej pod siedzeniem.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez Jizu » 21 Gru 2017 08:47

po prawej stronie mocno z tyłu silnika, nawet sie zastanawiałem czy to juz nie jest obudowa sprzegła,
zdjecie postaram sie jeszcze zrobić ale bede przy maszynie dopiero za tydzien, na tym zdjeciu, ktore zmieściłem po lewej strony u góry troche widać to gdzie jest wkrecony przewód w blok, to mi wyglada na jakiś przewód z olejem, a nie wodą , na końcu w mufie jest nawet kulka metalowa , wyglada to tak ze przepływ jest dopiero jak ta końcowa mufa jest w coś wkrecona

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez ezsimo » 21 Gru 2017 23:20

Po prawej z tyłu silnika, w obudowie sprzęgła masz kalamitkę do smarowania łożyska wyciskowego sprzęgła. Może ktoś przedłużył to wężykiem ciśnieniowym żeby lepiej było mu podawać smar ?

Wchodzi w miejscu gdzie w obudowie sprzęgła masz prostokątną zaślepkę przykręcaną na 4 śruby ?

Autor postu otrzymał pochwałę

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez Jizu » 21 Gru 2017 23:33

ha i to może być to, własnie tak coś pamietam że wchodziło w taką jak piszesz zaślepke na 4 śruby, tak mi sie wydaje, niedługo to potwierdze ale wydaje mi sie że może tak być , czesto trzeba smarować to łożysko ?

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez ezsimo » 21 Gru 2017 23:53

Nie jestem pewny czy dobrze pamiętam, ale chyba co 10-20h. Po całym dniu pracy można przesmarować jak sworznie i inne punkty. Kilka razy widziałem, że ten przewód nie był podłączony do łożyska w obudowie albo przetarty i smar leciał na spód obudowy. Samo łożysko wyciskowe jest typowe i tanie (6209Z), tylko ewentualna wymiana trochę uciążliwa.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


do czego to przewód hydrauliczny ?

Postprzez Jizu » 21 Gru 2017 23:57

rozumiem, to dosyć czesto ja chyba nigdy tam do tej pory nie smarowałem.................

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej