wibako

Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Re: Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Postprzez andrew8 » 22 Gru 2017 20:00

pan koparka napisał(a):Dobra widzę że zaczynacie się wyśmiewać. Jak mówię że śmiga to śmiga tylko zastanawia mnie czarny dym qurwa czy to tak trudno zrozumieć?? :bangin:
Ci którzy się tak hucznie wypowadają na temat remontu pewnie was strzela to że tanio można porobić silnik żeby maszyna mogła bez problemu jeździć, kopać, spychać.

Wy pewnie za swoje usługi bierzecie dwa razy więcej,ale skoro chłopaki się na to godzą to czemu nie.. :lol: :lol: :ok:

Tylko ile trzeba godzin przerobić żeby się zwrócił na czysto ten ,,wasz'' remont 300-400mth?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

-- 22 Gru 2017 15:49 --

mechanior napisał(a):Jaki remont takie śmiganie...


oj zdziwił byś się koleżko.. :faja:

Skoro maszyna wędzi czarnym dymem to moim zdaniem remont silnika został wykonany nieprawidłowo i to jest pierwsza podstawowa sprawa. Zarówna ja a tym bardziej mechanior wiemy, jak przedstawiają się ceny dobrej jakości części zamiennych do perkinsa + regeneracja np układu paliwowego i z tego powodu śmiem wątpić, że remont został wykonany tak jak się należy.

My nie wyśmiewamy tylko raczej piętnujemy takie remonty. "Zrobię same wtryskiwacze bo pompa to drogo", "Wymienimy same pierścienie, no bo kto by robił szlif i wkładał nowe tłoki (co z tego, że cylindry owalne jak jajko)".

Mnie nic nie strzela, po moich robotach klienci nie muszą pisać postów na kopaczce :D

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Reklama

simmet

Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Postprzez pan koparka » 22 Gru 2017 20:19

Ciężko to określić na pewno kilka tysięcy mth. Na kopaczce napisałem z ciekawości tylko i wyłącznie. :)

pan koparka
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 30 Lip 2017 16:36

Maszyna: JCB 3cx 1991

Firma: Pan Koparka


Re: Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Postprzez gruszon18 » 23 Gru 2017 22:48

No tam ludzie różnie podchodzą jeśli chodzi o remonty czy też wydatki.. Np mój szef.. Człowiek niby uczony, że wsi powinien trochę ogarniać a przy zakupie koparkoladowarki w tym roku kierował się tylko i wyłącznie tym aby jak najmniej wydać. Mieliśmy 80 km od bazy 4cxa za 130tys zł bez luzow na tylnej łyżce z historią serwisowa i etc jedynie opony były problemem tak naprawdę. On obliczyć sobie ze taniej wyjdzie pojechać do Wrocławia po koparkoladowarke za 100 tys która rocznikiem była starsza ale za to miała lepsze opony dodatkowa łyżkę do ladowacza czołowego, tylny osprzęt łyżki 30cm 60 cm i 90cm oraz młot.. I nie milosierne luzy tylnej łyżki. Czasem ludzie myślą że oszczędzając na czymś można mieć zysk.. Jeśli miałbym np osobiście robić remont silnika, zdecydowanie musiał bym to kalkulowac.. Bo wydać 20 tys na kompletny remont to często nie potrzebny wydatek gdy maszyna ma swoje lata.. (np. Remont generalny ostrowka w mojej firmie, który dał tyle co i nic bo ani maszyna odzyskała żywotność ani maszyna nie nadawała się na usługi). Ludzie często latają coś aby tylko zaraz maszynę zbyć.. Często i gęsto tak jest.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Postprzez andrew8 » 24 Gru 2017 02:19

Różni ludzie i różne podejście do tematów ekonomii :)
Odbiegając od tematu, mam jednego klienta który posiada 4CX-a z 2007r. Maszyna ma już ponad 14k mth, operator daje jej przysłowiowy wpie*dol jak tylko można i kiedy tylko można.
Robiłem już oba mosty, pełne tulejowanie, parę dodatkowych większych i mniejszych napraw. Gdyby zliczyć to uzbiera się konkretna suma. Wszyscy wiedzą, że ta maszyna ma już najlepsze czasy dawno za sobą i dopiero teraz gdy pękła skrzynia właściciel firmy zastanawia się nad kupnem drugiej chociaż każdy dobrze wie, że maszyna jest skarbonką w którą już nie opłaca się dokładać pieniędzy i może służyć jedynie jako sprzęt awaryjny.
Trzeba dodać przy okazji, że wydysponowanie dla ww. firmy 300k PLN to jak wyjęcie dla przeciętnego Kowalskiego 100zł z kieszeni :D
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Silnik kopci,bez turba,po remoncie.

Postprzez gruszon18 » 24 Gru 2017 03:19

No jak by nie było. Remontujac maszynę nigdy nie wystawiasz wszystkich części nowych.. Silnik robisz to zazwyczaj wal na pranie, głowica na szlif ew nowa zależy blok jak jest ruszony to też szlif. Tuleje korbowody tłoki. Ale poza silnikiem nic nie robisz.. Bo ważny jest silnik. Resztę jak się popsuje to się robi.. Ale czasem od takich rzeczy zależy życie. Jak np tulejowanie tylnego ramienia.. To że się zatulejuje to tylko latanie dziury na pewien czas. Bo te tuleje się szybko wyoracowuja.. Nic nigdy nie będzie tak dobre po remoncie jak maszyna która wyszła prosto z fabryki.. A jak wiadomo nikt nie remontuje maszyny właśnie w ten sposób że rozbiera i składa na nowych częściach od podstaw.. Bo to zwyczajnie nie opłacalne.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej