wibako

Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Postprzez slodki01 » 23 Gru 2017 09:12

Marka i model maszyny: Jcb 3cx contractor

Witam. Jest problem z hydrauliką w Jcb 3cx esy control ,pompa wielotloczkowa. Ja rano zapale maszynę to nic nie działa ,dopiero po kilku czasem kilkunastu minutach trzeba zgasić i zapalić jeszcze raz to wtedy działa, czasami wystarCzy minuta zeby po ponownym odpaleniu zadziałala. Jak zadziała to normalnie pracuje, jest siła itp. Ale też czasami podczas pracy potrafi się wyłączyć i wtedy słychać pompę jak się repeci ,wtedy trzeba zgasić i zapalić ponownie . Wszystkie filtry wymienione . Olej hydrauliczny jest nawet ok. Ale mam na dniach wymienić . Maszyna przyjechała z angli ,pochodZi z licytacji . Jeszcze n była badana prZez mechanika od hydrauliki. Przypuszczam że dużopracowala z młotem hydraulicznym bo ogólnie jest utrZymana i jako tako nie ma luzow paradoksalnie i np filtr do molta hydrauliczny był wymieniany w październiku 2017. Poza tym wszystko działa.Jak pompa pracuje ok to jej nie słychać Ale jak się wyłączy to się Tak repeci ,tłucze w środku . Ktoś mi mówił że się może zapowietrzac. Rano jak zapale to absolutnie nic nie dziala. Czasami podczas pracy jak się wyłączy to finalnie sa ruchy. Proszę o jakieś sugestie . Pozdrawiam

slodki01
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 29 Gru 2010 22:34

Maszyna: JCB 3CX ,JCB HYDRADIG 110W

Firma: FIRMA


Reklama

simmet

Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Postprzez andrew8 » 23 Gru 2017 09:59

Co to znaczy, że olej jest "nawet ok"? Oddawałeś go do analizy, że stwierdzasz, że jest "nawet ok" czy po kolorze :D ?
Na początek wymień olej i filtry hydrauliki, jeden na powrocie wkład i drugi na ssaniu wkręcany w zbiornik do którego jest mocowany przewód zasilający pompę hydrauliki.
Przy okazji sprawdź wszystkie połączenia na ssaniu i wtedy zobacz czy coś się zmieni.
Z tego co opisałeś wynika, że pompa traci zasilanie w olej z jakiegoś powodu więc raczej nie zwlekałbym z diagnozą bo może się to źle skończyć.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Postprzez slodki01 » 23 Gru 2017 12:03

Wszystkie filtry sa wymienione hydrauliczne ten ssawny też i od serwa taki mały też . Olej wymienię po świętach , nie ma żadnych wycieków , wcześniej olej wyciekal na filarze ssawnym Ale teraz jest sucho. MasZyna ma 3000 motogodzin , zastanawiam się Tak ze jakby pompa była już na wykonczeniu do wtedy gdy hydraulika normalnie pracuje MasZyna by była słaba przy kopaniu czy też prZy pracy przodem Ale jest silna ,np ostatnio ładowalem płyty drogowe betonowe tyłem i bez problemu podnosi. Jak ja zapale rano to hydraulika nie działa i pompa jest wtedy coś nie repeci się ,nie halasuje Ale jak podczas pracy nagle prZestaje działać to zaczyna się repecic. Kolega ma 4cx na takim samym sterowaniu i mówił że jak zapali rano to po 2-3 sekundach działa wszystko

slodki01
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 29 Gru 2010 22:34

Maszyna: JCB 3CX ,JCB HYDRADIG 110W

Firma: FIRMA


Re: Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Postprzez gruszon18 » 23 Gru 2017 18:51

Ym.. U mnie podobna była sytuacja jak przyprowadzili nam koparke. Raz się odpaliło maszynę to nic nie było słychać a hydraulika nie działała. Innym razem pompa wyła i nie było hydrauliki. Podobno problemem był brak stanu oleju hydraulicznego.. Ale czy faktycznie to nie wiem dlatego że gdy ja zacząłem ta koparka jeździć to tylko raz się przydarzyło a potem już ten stan był cały czas bo pokasowalismy wycieki..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Problem z hydrauliką, po odpaleniu maszyny brak reakcji

Postprzez slodki01 » 11 Maj 2018 06:24

Winna temu byla jednak pompa ,byla zuzyta. Temat do zamknięcia.

slodki01
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 29 Gru 2010 22:34

Maszyna: JCB 3CX ,JCB HYDRADIG 110W

Firma: FIRMA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej