wibako

Naprawa wysuwa

Naprawa wysuwa

Postprzez Wrzosek » 29 Gru 2017 11:06

Marka i model maszyny: 3CX

Mam pytanie odnośnie naprawy wysuwu w moim 3cx. Na teleskopie powstały już ranty. Zarówno od góry jak i od dolu. Zauważyliśmy to jak po wymianie ślizgow 3 tyg temu 2 już wypadły. Zna ktoś jakiś zakład który podejmie się regeneracji tego? Trzeba było by nadspawac i zeszlifowac. Jaki były orientacyjny koszt tego, bo może się okazać że niewiele drożej kupić drugi teleskop.

Wrzosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 20 Lip 2015 21:44
  • Miejscowość: Sierpc

Maszyna: JCB 3CX 2010, joystick, powershift + torquelock

Firma: USŁUGI HYDRAULICZNE Marek Wrzosek


Reklama

simmet

Naprawa wysuwa

Postprzez gruszon18 » 29 Gru 2017 12:09

Ale demontowaliscie wysuw z ramienia aby wymienić podstawy wysuwu?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Naprawa wysuwa

Postprzez Wrzosek » 29 Gru 2017 19:34

Wysuw dziś zdemontowaliśmy, wymieniliśmy ponownie ślizgi i nadspawaliśmy końcówkę ramienia aby ślizgi nie wypadały. Został problem z wydartą suwnicą ślizgów na której jest rant ok 2mm. Jest sens dawać to do spawania i przefrezowania?

Wrzosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 20 Lip 2015 21:44
  • Miejscowość: Sierpc

Maszyna: JCB 3CX 2010, joystick, powershift + torquelock

Firma: USŁUGI HYDRAULICZNE Marek Wrzosek


Naprawa wysuwa

Postprzez bartifeeli » 29 Gru 2017 23:21

Jest sens. Trzeba napawać a potem frezować i musisz szukać zakładu z frezarką o długości posuwu stołu równej długości tych trójkątnych ślizgów ramienia (no może nie do końca, bo tam na górze teleskopu, gdzie nie pracują ślizgi - można odjąć). Nie wiem ile za to policzą ale zwróć uwagę na ogłoszenia w sieci i zobacz jakie są ceny, i stan techniczny ramienia. Takie w bdb stanie kosztuje myślę ze 3,5 tysia a za naprawę tego zapłacisz pewnie z 1500zł. Ja też się z tym borykam ale zamierzam sam to naprawić tej zimy.

gruszon18 napisał(a):Ale demontowaliscie wysuw z ramienia aby wymienić podstawy wysuwu?
Tego, to nie rozumiem - jakie podstawy?

Autor postu otrzymał pochwałę
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Naprawa wysuwa

Postprzez mechanior » 30 Gru 2017 03:23

Zapewne ślizgi trójkątne...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Naprawa wysuwa

Postprzez malyslon » 30 Gru 2017 10:40

Witam . podepnę się bo mam pytanie trochę związane z tematem . Gdzie najczęściej występują pęknięcia ? czyli w których miejscach szukać spawania maszyny ?

-- 30 Gru 2017 09:40 --

malyslon
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2017 06:56

Maszyna: JCB 3cx sitemaster 2006r

Firma: powiedzmy,że pracuję u brata


Naprawa wysuwa

Postprzez Wrzosek » 02 Cze 2018 15:19

Tak obstawiałem z operatorem że pewnie coś ok 1500,- kosztowała by ta przyjemność. O ile naspawanie wykonalibyśmy sami to problem byłby ze znalezieniem takiej frezarki. Będę szukał. Dzięki za porady.

-- 02 Cze 2018 14:19 --

Nadmienię dla potomnych:

Ramie zostało zdemontowane i dostarczone do nadspawania i zeszlifowania. Koszt takiej usługi wyniósł mnie 2800,- netto. Nie poszedłbym na to ale przez jeden tydzień nie mogłem się doprosić o wycenę co mieli zrobić od ręki a sam czas oczekiwania na gotowe do odbioru miał być max tydzień (tyle zeszła sama wycena). Łącznie wyszły ponad 3 tygodnie z kilkoma przełożeniami terminów i zapewnieniami że już za 2 dni. Do tego nic z ceny zejść nie chcieli. Na dodatek jedna strona ślizgów nie była dostatecznie zeszlifowana i musieliśmy jeszcze raz całość zawieść.

Zakład z Płońska. Ogólnie nie polecam.

Wrzosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 20 Lip 2015 21:44
  • Miejscowość: Sierpc

Maszyna: JCB 3CX 2010, joystick, powershift + torquelock

Firma: USŁUGI HYDRAULICZNE Marek Wrzosek


Naprawa wysuwa

Postprzez bartifeeli » 02 Cze 2018 22:12

Poszli po bandzie z ceną :evil: No i 3 tygodnie w sezonie, to nieciekawie również. Ciekawe jak napawali - MMA czy MAG. Nie ma ubytków na powierzchni? Piszesz, że szlifowali - masz na myśli kamieniem?
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Naprawa wysuwa

Postprzez Wrzosek » 03 Cze 2018 13:16

Jak naspawali to szczerze mówiąc nie wiem. Wydaje mi się że operator jak był u nich to mowil ze migomatem jechali. Ubytków nie ma i zrobione jest dobrze.
Pisząc zeszlifowane miałem na myśli wyrównanie powierzchni. Robili to na maszynie CNC.

Za ta kwotę były do kupna 2-3 letnie kompletne wysuwy. Po 2 tygodniu oczekiwania dzwoniłem żeby jakiś kupić ale wszystko co znalazłem na necie było już sprzedane i nie miałem już zbytnio alternatywy.

Wrzosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 20 Lip 2015 21:44
  • Miejscowość: Sierpc

Maszyna: JCB 3CX 2010, joystick, powershift + torquelock

Firma: USŁUGI HYDRAULICZNE Marek Wrzosek


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej