wibako

Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez SLONJU77 » 02 Sty 2018 20:08

Marka i model maszyny: jcb 3 cx
Rok produkcji: 2002

Witam ,mam do wymiany krzyzaki na przednich półosiach ,takie pytanie czy da się ich wymienic bez rozkręcania zwrotnic?Dzisiaj dzwoniłem do znajomego który miał 3 cx z 1994 roku i wymieniał krzyzaki bez rozbierania zwrotnic,czy ktoś tak wymieniał czy rozebranie zwrotnic jest niezbedne? z góry dzięki za podpowiedzi

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Reklama

simmet

Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez andrew8 » 02 Sty 2018 23:54

Nie widzę możliwości wykonania tego co chcesz zrobić bez rozkręcania zwrotnic. Moim zdaniem jest to niewykonalne.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez bartifeeli » 04 Sty 2018 18:45

Trzeba zdjąć zwrotnicę. Nie wiem jak on to zrobił ale w mojej z 98 latem jednego krzyża zmieniałem i nie ma szans inaczej tego zrobić. Podejdź do sprawy inaczej - będziesz miał otwarte łożyska stożkowe zwrotnicy i przekładnię planetarną jak i uszczelnienia półosi, co pozwoli na zbadanie części pod kątem zużycia. Ja dzięki temu wymieniłem oba łożyska zwrotnicy, które okazały się być w stanie agonalnym, czego nie było widać wcześniej... I dzięki temu drugą stronę też rozbiorę tej zimy.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez SLONJU77 » 04 Sty 2018 19:53

Nie wiem jak on to zrobił nie było mnie przy tym,bedę rozbierał zwrotnice tak jak radzisz ,przy okazji wymienie oringi bo z jednej strony coś się troche poci ,zamówiłem 4 krzyżaki na obie strony i o dziwo maja kalamitki ,czy można wyjąc pólosie normalnie po rozebraniu zwrotnic czy półosie mają segery na koncach zarówno od strony koła jak i mostu i czy po wyjęciu pólosi od strony mostu bedzie można ją spowrotem włożyć bez rozbierania mostu ? bo kiedyś miałem taki przypadek przy aucie że po wyjęciu półosi ze skrzyni był poteżny prolem celnąc spowrotem w wieloklin

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez bartifeeli » 04 Sty 2018 20:11

Od strony mostu nie ma zabezpieczenia a od piasty masz segera po zdjęciu pokrywy przekładni. U mnie wszystko wychodziło bez problemu i składało sie również wzorowo. Ale tak się zastanawiam - po co Ci 4 krzyżaki - to jest 3cx super? I jeszcze jedno. Nie śpiesz się z zakupami przed rozłożeniem wszystkiego, bo ja miałem inny koszyczek i krzyżaki, niż ten, co niby powinien być. Wyszło mi to na zdrowie, bo dostałem w sklepie dla ciężarówek dobry krzyżak za 80zł. Wymień od razu oba simmerringi półosi i uszczelniacze łożysk stożkowych - to są tanie części ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez SLONJU77 » 05 Sty 2018 07:51

Zwykła 3 cx ,chcę zrobić cały przód tj lewą i prawą strone,po dwa na każdą ze stron,muszę troche podreperować maszyne bo przez 3sezony chodziła bez zarzutów,jedynie ręczna pompka paliwa ,poduszki pod silnikiem i simmering na wale od strony skrzyni więc jest troche rzeczy do zrobienia
Ostatnio edytowany przez SLONJU77, 05 Sty 2018 12:46, edytowano w sumie 1 raz

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez bartifeeli » 05 Sty 2018 08:03

Ale gdzie tam są po dwa krzyżak na strone? Masz jeden przy zwrotnicy a reszta to na wałach pod maszyną.

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez SLONJU77 » 05 Sty 2018 08:49

Jeden idzie od strony koła, póżniej jest koszyk półosi i za koszykiem w strone mostu jest drugi ,wpisz sobie koszyk półosi w google to zobaczysz jak to wygląda ,a u Ciebie jest tylko jeden krzyżak?

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez Jarewa » 05 Sty 2018 22:38

W starszej tez były po dwa. Na ścisłość może i by się udało wymienić bez zwalania ale po co się męczyć.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez bartifeeli » 06 Sty 2018 11:28

Oczywiście, że są dwa :szczerbaty: Jaka ta moja pamięć jest zawodna. Jeszcze sam odsyłałem krzyżaki i koszyk, bo u mnie były w innych rozmiarach, a już o tym zapomniałem... mój błąd.

PS. Sprawdź przy okazji mieszki na końcówkach i drążkach kierowniczych, bo będziesz je miał na wierzchu a często są spękane ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Wymiana krzyzaków przedniej półosi

Postprzez SLONJU77 » 07 Sty 2018 15:22

Całe drążki na jedną i drugą stronę zamówione nowe

SLONJU77
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 03 Lut 2015 15:29

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAF-BRUK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej