wibako

3CX ciężko pali po nocy

3CX ciężko pali po nocy

Postprzez ezsimo » 07 Sty 2018 19:51

Masz kolego absolutną rację, większość zakładów "regenerujących" rozruszniki to partacze. Autor musi ustalić czy problem ma z rozrusznikiem czy jego zasilaniem. Jeśli z rozrusznikiem to w temacie diagnostyki można małą książkę napisać. Jeśli kogoś interesuje profesjonalne podejście do tematu to tutaj jest fajna publikacja:
http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol10/plizga_1.pdf

Jeśli autor stwierdzi że instalacja i akumulator jest OK to sprawdziłbym rezystancję izolacji. Czasami izolacja uzwojeń zostaje zniszczona przez przegrzanie rozrusznika (zbyt długie kręcenie kiedy silnik nie odpala) a problemy związane z uszkodzoną izolacją nasilają się przy zwiększonej wilgotności.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Reklama

simmet

3CX ciężko pali po nocy

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Sty 2018 20:34

Najlepiej odłączyć akumulator na maszynie i podpiąć się na krótko nawet przez kable rozruchowe porządne z innego akumulatora bezpośrednio pod rozrusznik. Jeśli zapali i będzie kręcił jak szalony to trzeba to powtórzyć z akumulatorem na maszynie. Jeśli będzie kręcił jak szalony to wina w instalacji a jeśli bez zmian to akumulator. Choć ja skłaniam się ku kablom
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


3CX ciężko pali po nocy

Postprzez ezsimo » 07 Sty 2018 20:47

Pozwolę sobie uwypuklić w słowach moich i kolegi MARIO, że chodzi o naprawdę PORZĄDNE kable rozruchowe. Niektóre marketówki rozrusznika 2.8 kW nawet nie ruszają albo zaraz zaczynają dymić. Kable muszą być naprawdę konkretne, krokodyle też.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


3CX ciężko pali po nocy

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Sty 2018 21:15

Najlepiej samemu zrobić takie kable. Wystarczy kupić dwa kable przeznaczone do spawarki 3-4 metrowe zakuć odpowiednio i przekaz prądu na takich kablach jest na najwyższym poziomie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


3CX ciężko pali po nocy

Postprzez gruszon18 » 10 Sty 2018 22:12

Aby sprawdzić akumulator można się udać np do sklepu z częściami do maszyn gdzie można akumulator kupić. Często w takich sklepach są próbniki akumulatorów.. Jest to urządzenie które sprawdza sprawność akumulatora poprzez nałożenie obciążenia.. Wygląda jak prostownik ale ma inną funkcje.. Dodatkowo można miernikiem sprawdzić rezystancje na obwodzie zasilenia byle miernikiem który mierzy w omach

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej